اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پس از بازار صعودی هفته‌های اخیر، چقدر احتمال افت قیمت اتریوم وجود دارد؟

در این مقاله عوامل بنیادی افزایش قیمت اخیر اتریوم و احتمال تجربه‌ی بازار نزولی به‌طور مشابه با رالی‌های صعودی پیشین مورد بررسی قرار می‌گیرد

قیمت اتریوم اخیرا پس از تجربه‌ی یک روند صعودی به سطح بیشینه‌ی یک سال اخیرخود(۳۳۳ دلار در صرافی بایننس) رسیده است. اما با وجود دیدگاه مثبت برخی از فعالان نسبت به تکرار شرایط رالی‌های صعودی پیشین و سقوط قیمت اتر ابزار نگرانی می‌کنند. در این مقاله عوامل بنیادی افزایش قیمت اتر و تفاوت رالی کنونی اتریوم با گذشته مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تداوم افزایش قیمت اتریوم و یا تجربه‌ی بازار نزولی

فعالان حوزه‌ی رمزارزها در پایان سال 2017 میلادی، اواسط 2019 و فوریه‌ی 2020 شاهد رالی صعودی اتریوم بوده‌اند اما مدت زمان کوتاهی پس از تجربه‌ی این شرایط اتریوم در شرایط نزولی قرار گرفته و تمام دستاورد‌های مثبت این دارایی در زمان بازار صعودی از بین رفته است.

در مقایسه با بیت کوین که هم‌اکنون تقریبا 45 درصد پایین‌تر از سطح بیشینه‌ی قیمتی خود قرار گرفته است، اتریوم هم اکنون  70 درصد از ارزش خود را نسبت به سطح بیشینه‌ی 1420 دلاری از دست داده است. در حالی که بیت کوین در طول سه سال گذشته از روند نسبتا پایداری برخوردار بوده است، اتریوم به ازای هر گام صعود یک گام بزرگتر سقوط را تجربه کرده است.

در حالی که هم‌اکنون اتریوم در محدوده‌ی 317 دلار مبادله می‌گردد و دیدگاه‌های مثبت نسبت به این نو‌آوری افزایش یافته است، احتمال تکرار چرخه‌های قبلی موجب نگرانی برخی از فعالان بازار‌های مبادلاتی شده است. سنتیمنت(Santiment) اخیراً گزارش جدیدی را در رابطه با اتریوم منتشر کرده است.

گزارش سنتیمنت
با وجود تجربه‌ی رالی صعودی قدرتمند اتر در هفته‌ی جاری، فعالیت‌های بر روی زنجیره‌ی اتریوم و شبکه‌های اجتماعی تغییراتی را نشان می‌دهند که ممکن است روند صعودی کنونی را متوقف سازد. گزارش مطالعه‌ی اخیر ما در رابطه با دیدگاه کاربران در شبکه‌های اجتماعی، حجم توجه کاربران به اتریوم در شبکه‌های اجتماعی، درصد اتر‌های موجود در صرافی‌ها، موجودی ماینر‌ها و … را مطالعه کنید.

شاخص‌ها دیدگاه مثبت را نسبت به اتریوم در تمامی دسته‌ها نشان می‌دهند. به همین دلیل بسیاری از کاربران معتقدند که رالی صعودی اتریوم همانند گذشته متوقف خواهد شد.

بنابراین برای تصمیم‌گیری صحیح در بازار بهتر است تفاوت رالی صعودی اخیر اتریوم را با رالی‌های گذشته‌ی این رمزارز بررسی کنیم.

افزایش قیمت اتریوم به دلیل رشد سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز

رشد سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز یکی از مهم‌ترین دلایلی است که رالی اخیر اتریوم را نسبت به گذشته متفاوت می‌سازد. بر اساس گزارش کوینیت، سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در طول چندهفته‌ی اخیر به شدت مورد توجه فعالان قرار گرفته است و ارزش دارایی‌های قفل شده در این حوزه به بیش از 3.5 میلیارد دلار رسیده است. با این وجود، ارزش دارایی‌های موجود در این حوزه درطول هفت روز گذشته کاهش یافته است.

دارایی‌های قفل شده در یکی از پلتفرم‌های سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز
تغییرات ارزش دارایی‌های قفل شده در یکی از پلتفرم‌های سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز

در نتیجه، اگر رالی صعودی اخیر اتریوم را به گسترش سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز ارتباط دهیم، کاهش ارزش دارایی‌های قفل شده در این حوزه نگرانی نسبت به استمرار روند صعودی اتر را موجب می‌گردد. به دلیل گسترش سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز هزینه‌ی ارسال تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم افزایش یافته است. بنابراین، کاهش ارزش اتر در نتیجه‌ی سقوط سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز قابل بررسی است.

راه‌اندازی شبکه‌ی اتریوم 2

با این وجود، دیدگاه مثبت نسبت به شبکه‌ی اتریوم تنها از سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز حاصل نمی‌گردد راه‌اندازی شبکه‌ی اتریوم 2 و تغییر الگوریتم شبکه‌ی اتریوم در آینده‌ی نزدیک دیدگاه خوشبینانه‌ای را در این نو‌آوری موجب شده است. از نظر فنی چنین تغییر گسترده‌ای در یک شبکه‌ی بلاکچینی باید در طی چند مرحله اعمال گردد.

در نتیجه استدلال می‌شود که پیشبرد فرآیند توسعه‌ی اتریوم 2 رشد قیمت اتر را نیز به همراه دارد. بر اساس گزارش کوینیت، اخیراً نسخه‌ی آزمایشی لانچ‌پد اتریوم برای ساده‌سازی فرآیند ایجاد گره‌ی تایید کننده در شبکه‌ی جدیدی اتریوم منتشر شده است.

با توجه به تعدد فاکتور‌ها، پیش‌بینی صحیح تغییرات قیمت در بازار رمزارزها بسیار دشوار است. با این وجود، بزرگترین آلت‌کوین بازار رمزارزها نسبت به سال‌های 2017 و یا 2019 هم‌اکنون از محبوبیت بیشتری در میان کاربران برخوردار است و در نتیجه سقوط قیمت اتر انتظار نمی‌رود.

نظر شما نسبت به رالی صعودی اخیر اتر چیست؟ آیا اتریوم پس از رالی صعودی اخیر و همانند گذشته با بازار نزولی مواجه خواهد شد و یا رالی صعودی اخیر در سطح گسترده‌تری استمرار خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با  ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دکمه بازگشت به بالا