اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جنگ قدرت بین مدیرعاملان بیت مین باعث مفقود شدن ۱۰,۰۰۰ دستگاه ماینر شده است!

شرکت بیت مین در کانال رسمی خود بر روی وی‌چت اعلام کرد که تعداد زیادی دستگاه اسیک S17 و T17 و S9 از یکی از تأسیسات متعلق به این شرکت سرقت شده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت بیت‌مین(Bitmain) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کارمندان سابق این شرکت ۱۰ هزار دستگاه آنت‌ماینر را به‌طور غیرقانونی از یکی از تاسیسات متعلق به همین شرکت سرقت کرده‌اند. بر اساس اعلام بیت‌مین این حادثه خسارت قابل توجهی را به بیت‌مین و مشتریان این شرکت تحمیل می‌کند.

سرقت 10 هزار اَنت‌ماینر از شرکت بیت‌مین

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت بیت مین اخیراً با جنگ قدرت میان بنیان‌گذاران این شرکت یعنی جیهان وو(Jihan Wu) و میکره ژان(Micree Zhan) مواجه شده است، با این وجود این شرکت هم‌اکنون با چالش‌های ناشی از سرقت تجهیزات ماینینگ نیز مواجه شده است.

شرکت بیت مین در اطلاعیه‌ی جدیدی که بر روی کانال وی‌چت این شرکت منتشر شده است، ادعا می‌کند که کارمندان سابق بیت‌مین به‌طور غیر قانونی تعداد 10,000 دستگاه اَنت‌ماینر بیت کوین را از تاسیساتی که به این شرکت تعلق داشته است، خارج کرده‌اند.

بر اساس گزارش منتشر شده، دستگاه‌های S17 و T17 به همراه سری پرچمدار S9 در اواسط جولای از این تاسیسات خارج شده است و در نتیجه خسارت جدی را برای بیت‌مین و مشتریان این شرکت به همراه داشته است. بیت‌مین این حادثه را به پلیس امنیت عمومی گزارش کرده است.

این حادثه تنها تجهیزات شرکت بیت مین را شامل نمی‌گردد بلکه بخشی از این تجهیزات متعلق به مشتریانی است که اداره و میزبانی اسیک‌های خود را به این شرکت واگذار کرده‌اند.

میکره ژان(Micree Zhan) در حساب کاربری خود در وبینو(Weibo) جیهان وو را به عنوان مسئول «انتقال غیر قانونی تجهیزات ماینینگ» معرفی کرده است.

اطلاعیه‌ی شرکت بیت‌مین
پست ارسال شده در وبینو که توسط چهار شرکت تابعه‌ی بیت مین ممهور شده است

جنگ قدرت در میان بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین

منازعه بر سر این موضوع ‌که کدام یک از بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین در جایگاه نماینده‌ی قانونی این شرکت قرار دارد، زمینه‌ی جابجایی غیرقانونی تجهیزات ماینینگ را فراهم کرده است.

جیهان وو در اکتبر 2019 ژان را از شرکت بیت‌مین برکنار کرد اما جنگ قدرت بر سر در اختیار گرفتن کنترل شرکت بیت‌مین تاکنون در میان آن‌ها استمرار یافته است. بر اساس گزارش کوینیت، ژان در ماه ژوئن چند نفر را استخدام کرده و پس از حمله به دفتر شرکت بیت‌مین در پکن کنترل این مکان را به دست گرفته است.

هم‌اکنون وو کنترل فعالیت‌های شرکت بیت‌مین در هنگ‌کنگ را در اختیار دارد. اگرچه، جیهان وو، ژان را در بهار سال جاری و برای دومین مرتبه برکنار کرده است، اما وی همچنان به تلاش برای بازیابی کنترل خود بر فعالیت‌های این شرکت در کشور چین ادامه می‌دهد.

نظر شما نسبت به سرقت 10 هزار دستگاه اَنت‌ماینر از شرکت بیت‌مین چیست؟ آیا این سرقت توسط یکی از بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین برای در اختیار گرفتن کنترل این شرکت صورت گرفته است؟ آیا جنگ قدرت به فعالیت‌های شرکت بیت‌مین در راستای ساخت و ارائه‌ی محصولات بهتر و رقابت با سایر شرکت‌های فعال در این حوزه آسیب می‌رساند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا