اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بنیاد اتریوم هکر‌های کلاه سفید را به چالش 5 هزار دلاری دعوت کرد

دنی رایان یکی از توسعه‌دهندگان شناخته‌شده‌ی اتریوم هکر‌های کلاه سفید را به چالش هک شبکه‌های هدف اتریوم دعوت کرد

نکات برگزیده مطلب
  • بنیاد اتریوم از هکر‌های کلاه‌سفید درخواست کرد تا به شبکه‌های هدفی که ویژگی‌های بروزرسانی اتریوم ۲ را ارائه می‌کنند حمله کنند. این رویداد گام موثری در بهبود امنیت بروزرسانی اتریوم در آینده محسوب می‌گردد و هکر‌ها در صورت موفقیت در اجرای حملات پاداش ۵ هزار دلاری را دریافت خواهند کرد.

پیشنهاد هک شبکه‌های هدف اتریوم و دریافت جایزه‌ی 5 هزار دلاری

دنی رایان(Danny Ryan)؛ توسعه‌دهنده‌ی هسته‌ی اتریوم در روز دوشنبه از هکر‌های کلاه‌سفید دعوت کرد تا برای نفوذ و هک به شبکه‌ها‌ی هدف اتریوم(در فاز آزمایشی صفر) تلاش کنند. قواعد پیشنهاد مطرح شده در گیت‌هاب(GitHub) منتشر شده است.

توئیت دنی رایان
اطلاعیه‌ی حمله به شبکه‌ی آزمایشی اتریوم 2 نسخه‌ی بتا فاز صفر. ما از تلاش هکر‌های کلاه سفید برای حمله به دو شبکه‌ی آزمایشی و دریافت پاداش استقبال می‌کنیم. برای بحث پیرامون «شبکه‌های هدف» به کانال اتریوم در ردیت و دیسکورد مراجعه کنید.

از برنامه‌نویسان درخواست شده است تا اصول اخلاقی را رعایت کنند و اطمینان حاصل کنند که اطلاعات شخصی محرمانه باقی می‌ماند. هر کسی که مشکلی را گزارش می‌کند باید بتواند ثابت کند که حمله را اجرا کرده است و ویژگی‌های فنی آن را ارائه نماید.

اتریوم اعلام کرده است که هدف این برنامه تشویق و ارائه‌ی پاداش برای کسانی است که به بهبود شبکه‌ی بلاکچین این پروژه کمک می‌کنند. در این چالش‌ هکر‌ها در ازای اجرای موفق حملات، به ارزش 5 هزار دلار توکن‌های اتر(ETH) یا دای(DAI) را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

بر اساس گزارش کوینیت، جاستین دریک با اشاره به برنامه‌ی کشف باگ‌های احتمالی برآورد کرده است که بروزرسانی اتریوم در سال آینده‌ی میلادی اعمال خواهد شد. با این وجود، ویتالیک بوترین معتقد است که صرفنظر از خط قرمزها فاز صفر اتریوم در سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

رونمایی از شبکه‌های هدف بزرگتر در آینده

رایان اظهار داشت که شبکه‌های هدف کنونی نسبتا کوچک هستند و انجام حملات به این شبکه‌ها نسبتا آسان است، با این وجود اجرای حملات به شبکه‌های هدفی که در آینده ارائه خواهند شد، دشوار‌تر خواهد بود. بنیاد اتریوم فایل‌ها مورد نیاز برای اجرای گره‌ی کلاینت و اتصال به شبکه‌های هدف را نیز ارائه کرده است.

این اطلاعیه در حالی منتشر شده است که جامعه‌ی فعالان حوزه‌ی رمزارزها اجرای گسترده‌ی بروزرسانی اتریوم 2 را انتظار می‌کشند. در این بروزرسانی ویژگی‌های سپرده‌گذاری و شاردینگ معرفی می‌گردد و انتظار می‌رود که اعمال این بروزرسانی به‌طور گسترده‌ای موجب افزایش پایداری و امنیت شبکه‌ی اتریوم گردد. بر اساس گزارش کوینیت، بنیاد اتریوم بزودی نسخه‌ی کامل شبکه‌ی آزمایشی اتریوم با نام اونیکس را راه‌اندازی خواهد کرد.

نظر شما نسبت به پیشنهاد بنیاد اتریوم به هکر‌های کلاه‌سفید چیست؟ آیا این روش به‌طور موثری به بهبود شبکه و رفع باگ‌های احتمالی منجر خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا