اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

مشکلات سرمایه‌گذاران در پروژه TON تلگرام

ICO دو میلیارد دلاری تلگرام با استقبال خوبی روبرو نشده است

نکات برگزیده مطلب
  • تلگرام، یکی از سرویس‌های شناخته شده‌ی پیام‌رسان که بر پایه پردازش‌های ابری کار می‌کند قرار است ارائه اولیه سکه یا همان ICO خود را با هدف جمع‌آوری دو میلیارد دلار به زودی اجرا کند ولی این مسئله از طرف فعالان عرصه ارز‌های دیجیتال با استقبال خوبی روبرو نشده است و نقد‌هایی را در بر داشته است.

تلگرام در صدد جمع‌آوری سپرده مالی برای یک سیستم پرداخت عامیانه همراه با قابلیت “چند-بلاکچینی” یا استفاده از چند بلاکچین است که قرار است به سرویس پیام‌رسان این شرکت اضافه شود.

حتی برای یک برند و شرکت شناخته شده مثل تلگرام هم جمع‌آوری مبلع سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلار کار آسانی نخواهد بود و نیازمند این است که نظر سرمایه‌گذاران سنگین بازار رمزارز‌ها را به خود جلب کند ولی این طور که پیداست خیلی از آنها راقب به این کار نیستند!

اهداف بلند‌پروازانه، ولی نا‌امید‌کننده

چارلز نویس(Charles Noyes) از موسسه پانترا کپیتال(Pantera Capital) که در زمینه بلاکچین فعالیت و سرمایه‌گذاری می‌کند و همچنین بالغ به مبلغ 800 میلیون دلار دارایی وابسته به تکنولوژی بلاکچین دارد یکی از آن سرمایه‌گذارانی است که راجب آن صحبت کردیم. او در رابطه با ICO بزرگ تلگرام به بلومبرگ گفت علاقه زیادی به آن ندارد و مشکلاتی را در اساسنامه(Whitepaper) آن می‌بیند، وی ادامه داد:

نگرانی اصلی من نسبت به آن[اساسنامه TON] این است که قول‌هایی داده شده است که به صورت رادیکالی از بقیه سیستم‌های در حال کار بهتر است ولی هیچ توضیح شفاف و واقع‌گرایانه‌ای برای چگونگی اجرای آن‌ها بیان نشده است. Charles Noyes

بارت استفنس(Bart Stephens)، یکی از مدیران و سهامدار بلاکچین کاپیتال(Blockchain Capital)، یکی دیگر از سرمایه‌گذاران بلقوه است که با تلگرام موافق نیست. او به بلومبرگ گفت سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری هم که قلمرو وسیعی در اکوسیستم بلاکچین دارند به این ICO علاقه‌ای نشان ندادند.

نیک توماینو(Nick Tomaino)، مدیر 1confirmation هم همچنین به این موضوع اشاره کرده است که تلگرام از پس قول‌هایی که در اساسنامه TON داده است بر نخواهد آمد. او گفت:

این یک ICO با یک نام بزرگ است پس در نتیجه سرمایه‌گذارانی با نام‌های بزرگ و شناخته شده را می‌طلبد ولی در کل من عقیده دارم که این کار نیاز به دانش تکنیکی عمیق، سابقه درخشان در بحث اقتصاد رمزارز‌ها،مکانیزم‌های اجماع و مقیاس‌پذیری دارد، که آنها[تیم TON] ندارند. Nick Tomaino

از دید سرمایه‌گذاران دیگری از جمله کارلوس موسکوورا(Carlos Mosquera) از سولیدوس کپیتال(Solidus Capital) این کار تلگرام بیشتر به یک شرطبندی شبیه است تا سرمایه‌گذاری!

 

با این حال همه نظرشان نسبت به ICO تلگرام منفی نیست؛ طبق گزارش‌ها سکوییا کپیتال و بنچمارک کپیتال شرکت‌هایی هستند که نسبت به این پروژه علاقه نشان داده‌اند. KPCB یکی دیگر از شرکت‌های بزرگی است که به TON روی خوش نشان داده است.

به هر حال، شک و تردید‌های موجود در بین سرمایه‌گذاران بزرگ ممکن است جریان را برعکس کند. در سال 2017، سرمایه‌گذاری در ICOها به 3.7 میلیارد دلار رسید و خیلی از سرمایه‌گذاران به اهداف خود رسیدند ولی در این بین تعدادی با کیف‌پولی خالی نتها ماندند و این مساله باعث وضع قانون‌های سنگین‌تری نسبت به ICOها در کشور‌های مختلف شد.

به نظر شما تلگرام موفق به جمع‌آوری 2 میلیارد دلار در ICO خود خواهد شد؟ آیا شما مایل به شرکت در این موقعیت سرمایه‌گذاری هستید؟ نظرات خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا