اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

حمله ۵۱ درصد به شبکه‌ی بیت کوین‌گلد با استفاده از هش‌ریت اجاره‌ای!

یک مهاجم سعی داشت با استفاده از قدرت هش اجازه‌ای به این شبکه‌ی رمزارزی حمله کرده و نسخه‌ی جایگزین تاریخچه‌ی تراکنش‌های خود را بر روی شبکه اعمال کند

نکات برگزیده مطلب
  • طبق گزارشات منتشر شده در روز جمعه، به نظر می‌رسد که یک مهاجم توانسته با استفاده از هش‌ریت اجاره‌ای از شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات استخراج رمزارز آنلاین نایس‌هش(NiceHash) تعداد زیادی بلاک استخراج کرده و یک تاریخچه‌ی جایگزین برای شبکه‌ی بیت کوین‌گلد ایجاد کند. با این حال، تیم توسعه‌ی شبکه‌ی بیت کوین‌گلد سریعاً وارد عمل شده و با ارائه‌ی یک بروزرسانی خصوصی به استخرهای استخراج رمزارز و صرافی‌های شناخته شده، توانسته این حمله را دفع کند.

حمله به شبکه

طبق گزارشاتی که روز جمعه منتشر شده است، به نظر می‌رسد که تیم توسعه‌دهنده‌ی پروژه‌ی بیت کوین‌گلد(BTG) توانسته از یک حمله‌ی «زنجیره‌ی بسیار طولانی» علیه این شبکه‌ی رمزارزی جلوگیری کند.

Bitcoin Gold BTG بیت کوین‌گلد

به گفته‌ی تیم توسعه‌ی این پروژه‌ی رمزارزی، یک مهاجم در تاریخ اول جولای اقدام به اجازه‌ی مقداری قدرت هش از شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات ماینینگ نایس‌هش(NiceHash) کرده و به مدت ۱۰ روز به طور مخفیانه یک زنجیره‌ی جایگزین را استخراج کرده است(که اساسا یک تاریخچه‌ی تراکنش جدید برای شبکه ایجاد می‌کند) و پس از این مدت توانسته ۱۳۰۰۰ بلاک جدید ایجاد کند. در روز ۱۰ام جولای، این مهاجم در تلاش برای جمع‌آوری بیش از ۸ هزار واحد رمزارز بیت کوین‌گلد، شبکه‌ی جایگزین خود را منتشر کرد. این حجم از بیت کوین‌گلد در حال حاضر چیزی حدود ۷۵ هزار دلار قیمت دارد.

با این حال، این حمله خنثی شد زیرا تیم توسعه‌ی بیت کوین‌گلد توانست سریعاً این مسئله را تشخیص داده و به استخرهای استخراج رمزارز و صرافی‌های شناخته شده در رابطه با یک حمله‌ی احتمالی هشدار دهد.

یک بروزرسانی خصوصی

این تیم همچنین به صورت خصوصی با ارائه‌ی یک بروزرسانی جدید از شبکه‌ی بیت کوین‌گلد این سازمان‌ها و شرکت‌ها را تامین کند؛ این بروزرسانی یک نقطه‌ی بازگشتی در بلاک ۶۴۰۶۵۰ ایجاد کرد که نتیجه‌ی آن جدید‌ترین «بلاک صادق» بود. این کد جدید که توسط استخرهای استخراج رمزارز و صرافی‌های بزرگ اجرا می‌شود، به صورت خودکار در روز ۱۰ام جولای زنجیره‌ی جایگزین مهاجم را پس زده و آن را رد می‌کند.

البته شایان ذکر است که شبکه‌ی بیت کوین‌گلد سابقه‌ی طولانی مدتی در زمینه‌ی تحمل حملات مختلف دارد. به عنوان مثال این شبکه‌ی رمزارزی در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ با یک حمله‌ی ۷۰ هزار دلاری مواجه شد و در ماه می ۲۰۱۸ نیز با یک حمله‌ی ۱۸ میلیون دلاری روبرو شد.

نظر شما در رابطه با حملات پی‌درپی به شبکه‌ی بیت کوین‌گلد با استفاده از هش‌ریت اجازه‌ای از شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات استخراج رمزارز آنلاین چیست؟ چه راهکاری برای مقابله با این حملات وجود دارد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا