اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رمزارزها در eBay

احتمال ورود بیت‌کوین به eBay

نکات برگزیده مطلب
  • تا جایی که به یاد همگان می‌آید، رابطه‌ی نزدیکی بین eBay و PayPal وجود داشته است. تقریبا در همه موارد یک شخص به پی‌پال برای استفاده در خرید و فروش‌ها و مزایده‌های جهانی در اینترنتی نیاز دارد. این موقعیت به زودی تغییر خواهد کرد چون eBay اعلام کرده است که به زودی پی‌پال که به عنوان سیستم اصلی پرداخت این شرکت شناخته می‌شود را حذف خواهد زد. این یک اتفاق غافلگیر‌کننده برای خیلی‌ها به حساب می‌آید ولی با این حال می‌تواند برای هر دو شرکت منافع مثبتی به همراه داشته باشد.

تکلیف eBay چه خواهد بود؟

کاملا واضح است که محدود کردن یک سایت مزایده آنلاین به یک سیستم پرداخت و دو یا سه سیستم فرعی برای پرداخت مشکل دار است. به خصوص در این عصر که پرداخت‌های دیجیتالی و سرویس‌های مالی در حال رقابت هستند برای eBay دلیل وجود ندارد تا سرنوشت خود را به پی‌پال یا هر شرکت مالی دیگری گره بزند. به خصوص با اینکه این شرکت خارج از حوزه مزایده‌های آنلاین و به صورت جهانی هم پیشرفت چشمگیری داشته است. گزینه‌های پرداخت بر روی eBay بسیار محدود است به صورتی که کاربران مجبورند تا از پی‌پال برای انجام پرداخت‌های خود استفاده کنند و این قضیه همیشه برای آنها ایجاد مشکل کرده است و این حس را به کاربران انتقال می‌دهد که اختیاری در استفاده از سرویس‌های مورد علاقه خود ندارند. بعد از سال‌ها بحث در رابطه با این موضوع بلاخره این دو شرکت تصمیم گرفتند تا راه خود را از هم جدا کنند. این قضیه از آنجا شدت گرفت که eBay چندی پیش از پی‌‌پال به عنوان یک شرکت و برند مستقل نام برد.

تغییرات در راه است

با نگاه به این جریانات حدس و گمان‌های زیادی نسبت به این دو شرکت زده شده است. همه می‌خواهند بدانند که آیا eBay یک سرویس پرداخت دیگر را به کاربران خود تحمیل خواهد کرد یا نه؟ ما می‌دانیم که این شرکت در حال بررسی سیستم پرداختی است که به وسیله آیدن(Ayden)، یک شرکت آلمانی که اجازه دسترسی به سرویس‌های پرداختی بسیاری را می‌دهد، ساخته شده است. به گفته انگجت(Engadget) یکپارچه‌سازی با آیدن در سه ماهه دوم یا سوم امسال اتفاق خواهد افتاد و این به معنی آن است که وقت پی‌پال در حال تمام شدن است. با این حال این به این معنی نخواهد بود که پی‌پال به طور کلی از لیست گزینه‌های پرداخت eBay حذف خواهد شد، بلکه فقط به روش‌های پرداخت ثانویه انتقال پیدا خواهد کرد. ولی به هر حال این باعث به شدت کم شدن دید پی‌پال در این سایت خواهد شد.

گفتن این نکته مهم است که آیدن از تعداد زیادی روش‌های پرداخت از جمله ارز‌های رمزینه پشتیبانی می‌کند ولی هنوز مشخص نیست که eBay از آنها استفاده کند یا خیر .با دید مثبت به قضیه اگر این اتفاق بیافتد بسیاری از کشور‌هایی که شامل تحریم‌های ایالات متحده بوده‌اند نیز می‌توانند به صورت مستقیم از آنجا خرید کنند. eBay اعلام کرده که با بهینه‌سازی سیستم پرداختی خود مبلغی معادل دو میلیارد دلار به صورت سالانه صرفه‌جویی خواهد کرد.

به نظر شما استفاده فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی از ارز‌های رمزینه چه مزیت‌هایی برای کاربران خواهد داشت؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
TheMerkle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا