اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

نسخه‌ی چهارم ترون با ویژگی‌های حفاظت از حریم خصوصی پیشرفته‌ راه‌اندازی خواهد شد

بنیاد ترون در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پروژه‌ی ترون ۴.۰ در روز هفتم جولای با استفاده از ویژگی‌های مختلفی همانند فن‌آوری zk-SNARKs برای حفاظت از اطلاعات کاربران راه‌اندازی خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • بنیاد ترون در اطلاعیه‌ای زمان راه‌اندازی ترون ۴.۰ را اعلام کرد. بر همین اساس ادعا شده است که ترون به همراه ویژگی‌های جدیدی همانند استفاده از فن‌آوری zk-SNARKs برای حفاظت از اطلاعات کاربران راه‌اندازی خواهد شد. بنیان‌گذار ترون راه‌اندازی این بروزرسانی را به‌صورت یک نقطه‌ی عطف مهم در تاریخچه‌ی فعالیت ترون توصیف کرده است.

ترون 4.0 در روز هفتم جولای با ویژگی‌های جدید راه‌اندازی خواهد شد

بنیاد ترون در روز شنبه زمان انتشار بروزرسانی ترون 4.0(Tron 4.0) را اعلام کرد. بر همین اساس، ترون 4.0 در روز هفتم جولای با ویژگی حفاظت از حریم خصوصی پیشرفته‌ای با عنوان zk-SNARKs بر مبنای پروتکل دانش صفر منتشر خواهد شد. در این اطلاعیه می‌خوانیم: «برای نخستین مرتبه، فن‌آوری zk-SNARKs در یک شبکه‌ی بلاکچینی مبتنی بر قراردادهای هوشمند اعمال می‌گردد.»

اطلاعیه‌ی ترونز
اطلاعیه، پروتکل حفاظت از حریم خصوصی در قرارداد‌های هوشمند به عنوان بخشی از بروزرسانی ترون 4.0 در تاریخ هفتم جولای 2020 راه‌اندازی خواهد شد.

zk-SNARKs در حقیقت فن‌آوری اصلی بلاکچین زی‌کش(ZCash) را تشکیل می‌دهد. این ویژگی ارسال تراکنش‌ها بدون افشاء اطلاعات تراکنش همانند حجم دارایی ارسال شده را امکان‌پذیر می‌کند. تحقیقات نشان داده است که ترون 4.0 دقیقا کُد‌های مورد استفاده در زی‌کش(ZCash) را کپی کرده است.

برخلاف زی‌کش، شبکه‌ی ترون از این ویژگی برای پیگیر گریز ساختن تراکنش‌های رمزارز TRX استفاده نخواهد کرد. با این وجود و بر اساس اعلام ترونز(Tronz) توسعه‌دهندگان می‌توانند از قابلیتی با عنوان «تراکنش‌های محافظت شده» که از طریق نوعی قرارداد هوشمند قابل انجام است، استفاده کنند. سازگاری با قوانین جهانی(قوانین گروه ویژه‌ی اقدام مالی(FATF)) مهم‌ترین دلیل این تصمیم‌گیری عنوان شده است.

راه‌اندازی ترون 4.0 یک نقطه‌ی عطف در تاریخچه‌ی ترون

افزایش سرعت تایید بلاک‌ها، تقابل با دیگر شبکه‌های بلاکچینی و ویژگی‌های سفارشی برای کسب و کارها و فعالیت تجاری که برای جذب کسب و کارها به این پلتفرم ارائه شده است، دیگر ویژگی‌هایی این بروزرسانی را شامل می‌گردند.

جاستین سان در سال 2018 از تصمیم‌گیری برای پیاده‌سازی فن‌آوری zk-SNARKs در شبکه‌ی ترون سخن گفته است. وی در یک پست توئیتری، راه‌اندازی ترون 4.0 را به‌صورت یک لحظه‌ی کلیدی در سیر تکاملی ترون توصیف کرده است:

توئیت جاستین سان
با سپری شدن نزدیک به یک سال از زمان آغاز توسعه‌ی فاز جدید ترون، پروتکل حفاظت از حریم خصوصی کاربران در نهایت به عنوان بخشی از پروژه‌ی ترون 4.0 در هفتم جولای منتشر شده است. راه‌اندازی این ویژگی به عنوان یک لحظه‌ی کلیدی در تاریخچه‌ی تکامل بلاکچین ترون محسوب می‌گردد.

در پی انتشار این خبر قیمت رمزارز TRX در بازارهای معاملاتی 6 درصد افزایش یافت. بر اساس گزارش کوینیت، پلتفرم‌های اتریوم، ترون و ایاس بر اکوسیستم برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز(Defi) تسلط دارند.

ترون 4.0 در زمانی ارائه می‌شود که پلتفرم‌های قرارداد‌های هوشمند رقیب با انجام بروزرسانی ویژگی‌های جدیدی را به کاربران پیشنهاد می‌کنند. بر اساس گزارش کوینیت، اتریوم 2.0 برای تغییر الگوریتم به اثبات سهام و ارائه‌ی ویژگی‌های جدید آماده می‌شود. همچنین شمارش معکوس برای راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی پروژه‌ی رمزارزی کاردانو با عنوان شِلِی(Shelley) نیز آغاز شده است.

نظر شما نسبت به ویژگی‌های حفاظت از حریم خصوصی در ترون 4.0 چیست؟ آیا ویژگی‌های جدید ترون با استقبال فعالان صنعت رمزارزها مواجه خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا