اخبار داخلیاخبار و مقالات

طرح خود اظهاری ماینر‌ها در کمیسیون اصلی هیات دولت تصویب شد

رئیس هیات مدیره‌ی انجمن بلاکچین ایران اخیراً از تصویب طرح خود اظهاری تجهیزات ماینینگ در جلسه‌ی کمیسیون اصلی هیات دولت خبر داده است

نکات برگزیده مطلب
  • رئیس هیات مدیره‌ی انجمن بلاکچین ایران در راستای رفع مسائل تجهیزات ماینینگ از تصویب طرح خود اظهاری ماینر‌ها خبر داده است. این طرح پس از امضاء رئیس جمهور اجرایی خواهد شد. در نتیجه، تجهیزات استخراج رمزارزها پس از پرداخت حقوق گمرکی شناسنامه دار خواهند شد و دیگر یک کالای قاچاق محسوب نمی‌شوند.

تصویب طرح خود اظهاری تجهیزات استخراج رمزارزها

سپهر محمدی؛ رئیس هیات مدیره‌ی انجمن بلاکچین ایران اخیرا از تصویب طرح خود اظهاری تجهیزات ماینینگ خبر داده است. وی اظهار داشت که بر اساس مصوبه‌ی هیات دولت، تجهیزاتی که تا پیش از خرداد 98 به کشور وارد شده‌اند کالای قاچاق محسوب می‌گردند. در نتیجه ضروری است تا راهکاری برای مالکان این تجهیزات فراهم شود تا با پرداخت حقوق گمرکی مشخص به دولت شناسنامه‌دار شوند. وی اظهار داشت:

بر همین اساس انجمن بلاکچین ایران طرح خود اظهاری ماینر‌ها را پیگیری کرده است و امیدواریم پس از تصویب این طرح در کمیسیون اقتصادی هیات دولت، اجراء شود. سپهر محمدی

سپهر محمدی همچنین اظهار داشت که در صورت تصویب این طرح، انجمن بلاکچین ایران فراخوانی را منتشر خواهد کرد تا ماینر‌ها تجهیزاتشان را ثبت کنند. وی این طرح را با طرح ریجستری تلفن همراه مقایسه کرد: «در صورت موافقت رئیس جمهور، انجمن بلاکچین ایران فراخوانی را برای فعال‌سازی تجهیزات استخراج رمزارز منتشر خواهد کرد تا ماینر‌ها بتوانند از این تجهیزات در مراکز قانونی استخراج رمزارز استفاده کنند.»

اگرچه منظور رئیس هیات مدیره‌ی انجمن بلاکچین ایران از این طرح به وضوح مشخص نیست چرا‌که اسیک‌ها سیستم فعالیت متفاوتی نسبت به تلفن‌های همراه دارند و در حقیقت برای راه‌اندازی این تجهیزات نیازی به فعال‌سازی نیست.

یک گام تا اجرای طرح

انجمن بلاکچین ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که طرح خود اظهاری تجهیزات ماینینگ در روز دوازدهم خرداد 99 در جلسه‌ی کمیسیون اصلی هیات دولت به تصویب رسیده است و در نوبت ارائه در صحن هیات دولت و امضاء ریاست جمهوری قرار دارد.

طرح خود اظهاری تجهیزات ماینینگ

بر همین اساس، در صورت امضاء رئیس جمهور این طرح اجرایی خواهد شد و تجهیزات استخراج رمزارزها پس از پرداخت حقوق گمرکی شناسنامه دار خواهند شد و دیگر یک کالای قاچاق محسوب نمی‌شوند.

بر اساس گزارش کوینیت، هیات دولت در اسفند 98 با افزودن تبصره‌ای آیین‌نامه استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده را اصلاح کرد. در این اصلاحیه اعلام شده است که در صورت پرداخت عوارض واردات تجهیزات ماینینگ این تجهیزات کالای قاچاق محسوب نمی‌شوند.

نظر شما نسبت به تصویب طرح خوداظهاری تجهیزات ماینینگ در کمیسیون اصلی هیات دولت چیست؟ آیا تصویب این طرح بخشی از مشکلات فعالان صنعت استخراج رمزارزها در ایران را برطرف خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا