اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

هالوینگ بیت کوین باعث تحول در توازن عرضه و تقاضا در بازار این رمزارز خواهد شد

کاهش میزان انتشار بیت کوین پس از اجرای سومین هالوینگ این رمزارز موجب کاهش میزان عرضه‌ی بیت کوین به نصف مقدار پیشین می‌گردد و در نتیجه توازن در عرضه و تقاضای بیت کوین دچار تحول خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • شبکه‌ی بیت کوین در روز یازدهم مارس سومین رویداد هالوینگ را تجربه کرده است. کاهش پاداش ماینر‌ها به نصف مقدار پیشین توازن عرضه و تقاضا در بازار این رمزارز را تغییر خواهد داد. همچنین انتظار می‌رود که کاهش پاداش استخراج ماینر‌ها که مهم‌ترین مشوق برای فعالیت در این حوزه محسوب می‌گردد، موجب تغییرات گسترده‌ای در فعالیت ماینر‌های شبکه‌ی بیت کوین گردد.

اجرای سومین هالوینگ بیت کوین

در نتیجه‌ی اجرای سومین هالوینگ تعداد بیت کوین‌هایی که با عنوان پاداش استخراج هر بلاک در متوسط تناوب زمانی هر ده دقیقه منتشر می‌گردد به نصف کاهش یافته است(از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین). رویداد‌ هالوینگ به این دلیل که هر چهار سال یکبار اجرا می‌گردد و فعالان صنعت رمزارزها در گذشته تنها دو مرتبه اجرای این رویداد را تجربه کرده‌اند، یک نقطه‌ی عطف مهم برای این رمزارز محسوب می‌گردد.

هالوینگ بیت کوین

مکانیسم هالوینگ بیت کوین در حقیقت توسط ساتوشی ناکاموتو و با هدف ایجاد محدودیت در سمت عرضه در پروتکل بیت کوین تعبیه شده است. اجرای هر هالوینگ به شدت نرخ تورم در سیستم اقتصادی بیت کوین را کاهش می‌دهد. برآورد شده است که اجرای هالوینگ بیت کوین در روز یازدهم می نرخ تورم بیت کوین را به 1.8 درصد کاهش دهد و در نتیجه با نرخ تورم طلا(1.45 درصد) فاصله‌ی زیادی نخواهد داشت.

تاثیر هالوینگ بر عرضه و تقاضا در بازار بیت کوین

مایکل دوبروسکی(Michael Dubrovsky)؛ یکی از بنیان‌گذاران یک بنیاد غیر انتفاعی تحقیق و توسعه در حوزه‌ی استخراج رمزارزها با نام پاوایکس(PoWx) تئوری اجرای هالوینگ را به صورت زیر توصیف کرد:

اگر ماینر‌ها بیت کوین‌های کمتری برای فروش در اختیار داشته باشند، بیت کوین‌های کمتری برای خرید در دسترس قرار خواهد گرفت. Michael Dubrovsky

 

برخی از فعالان بازار رمزارزها سناریوی افزایش قیمت بیت کوین در نتیجه‌ی افزایش تقاضا و کاهش عرضه پس از اجرای هالوینگ بیت کوین را در نظر می‌گیرند. اما کاهش متناوب نرخ انتشار بیت کوین تاثیرات عمیق‌تری را نسبت به تغییرات قیمت بیت کوین در کوتاه مدت حاصل خواهد کرد.

پاداش استخراج بیت کوین هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین اجزاء شبکه‌ی بیت کوین را تشکیل می‌دهد. زیرا کاهش پاداش ماینر‌ها جذابیت فعالیت در شبکه‌ی بیت کوین را کاهش داده و احتمالا توقف فعالیت بخشی از ماینر‌ها را به همراه خواهد داشت، در نتیجه امنیت سیستم غیر متمرکز شبکه‌ی بیت کوین کاهش می‌یابد.

کاهش تدریجی پاداش استخراج بیت کوین به صفر ممکن است انگیزه‌ی فعالیت ماینر‌ها در شبکه‌ی بیت کوین را کاهش دهد. با این وجود شبکه‌ی بیت کوین نیز در طول زمان تغییر می‌شود و آمار هش‌ریت شبکه، تعداد آدرس‌های فعال و حجم مبادلات روزانه به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.

نظر شما نسبت به تاثیر اجرای هالوینگ بر میزان عرضه و تقاضا در شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ آیا تاثیرات منفی کاهش پاداش ماینر‌ها بر فعالیت آن‌ها در شبکه‌ی بیت کوین به سرعت مرتفع خواهد شد؟ آیا اجرای هالوینگ تاثیرات بلند مدتی را بر بازار بیت کوین به جاری می‌گذارد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا