اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

10 برابر شدن افراد متقاضی مشاغل مرتبط با ارزهای رمزگذاری‌شده در سال 2017

نکات برگزیده مطلب
  • بررسی‌ها نشان می‌دهد که علاقه به شغل‌های مرتبط به ارزهای رمزگذاری‌شده، در ماه دسامبر 2017، که همزمان بود با رکوردشکنی قیمت بیت‌کوین، 2 برابر شده است. میانگین درآمد برای شغل‌هایی که نیاز به تخصص بلاکچین دارند، از 30 هزار یورو در سال برای یک آنالیزور محقق تا 67 هزار یورو در سال برای یک مهندس نرم‌افزار متغیر است.

هجوم همه‌جانبه به مشاغل ارزهای رمزگذاری‌شده

افزایش قیمت بسیار شدید در سال گذشته، افراد بسیار زیادی را در انگلیس در تکاپوی یافتن شغل‌های مرتبط به حوزه‌ی ارزهای رمزگذاری‌شده کرده است، این اطلاعات بر مبنای داده‌های منتشر شده توسط موتور جستجوی شغل است که امروز منتشر شده است.

 

براساس داده‌های این شرکت، در شروع سال 2017، مشکل عدم هماهنگی بین تعداد موقعیت‌های شغلی و افراد متخصص وجود داشت و این تعداد 1 نفر به ازای 4 موقعیت شغلی بود، اما در پایان سال 2017 تعداد افراد متقاضی 10 برابر شد و تعداد موقعیت‌های شغلی 3 برابر که شکاف عدم وجود متخصص را جبران کرد.

بیشترین نمود این موضوع در ماه دسامبر بود، وقتی که وقتی که ارزش بیت‌کوین از 13 هزار یورو گذشت. در این ماه تعداد افرادی که در جستجوی یافتن شغلی در این زمینه بودند، 2 برابر همین تعداد در ماه نوامبر بود.

 

مشاغلی که بیشتر رصد می‌شوند
داده‌ها نشان می‌دهند که بیشترین افرادی که قصد حضور در چنین موقعیت‌های شغلی دارند، بیشتر قصد دارند تکنولوژی نهفته در بیت‌کوین را یاد بگیرند و قابلیت‌های خود افزایش دهند، حال اینکه، اغلب این مشاغل نیاز به افرادی دارای تخصص دارند. 10 شغلی که به ترتیب نزولی در این سایت قرار دارند عبارتند از: توسعه‌دهنده، کارگزار، مهندس نرم‌افزار، مدیر آیتی نوآوری و استراتژی دیجیتال، توسعه‌دهنده‌ی جاوا، توسعه‌دهنده‌ی C#، مهندش ارشد کنترل کیفیت، طراح راه‌حل و پیشنهاد، توسعه‌دهنده‌ی ارشد و در آخر، مدیر پروژه

بیل ریچاردز، مدیر عامل این شرکت در انگلیس، اظهار داشت، بیت‌کوین به عنوان یک راه پرداخت امن و غیر قابل شناسایی طراحی شده است و قیمت وسوسه‌انگیز آن تنها یکی از جوانب حاشیه‌ای است. با این حال این افزایش قیمت سبب شده تا تکنولوژی پشت پرده‌ی آن، برای بسیاری از کارجویان جذاب شود. صدها شرکت در حالت سرمایه‌گذاری بر روی افراد و توانایی‌هایی هستند که برنامه‌های جدیدی را بر مبنای بلاکچین توسعه دهند.

در حالی که تعداد موقعیت‌های شغلی کماکان پابرجاست و افراد نسبت به حضور در چنین موقعیت‌هایی بسیار با انگیزه هستند، اما داده‌ها نشان می‌دهند که شرکت‌ها بطور فزاینده‌ای در حال تمرکز بر روی افراد متخصص برای قرار دادن در جایگاه‌های شغلی مورد نظر خود هستند. و این موضوع سبب شده تا یافتن افراد برای جایگاه شغلی مورد نظر سخت شود.بلاکچین قطعا جایگاهی است که هم از نظر افراد جویای کار و هم از نظر شرکت‌ها فضای بسیار مستعدی جهت بهره‌برداری است.

این اخبار برای افرادی که پیگیر تغییرات بازار هستند، چندان تعجب‌بر‌انگیز نیست. در ماه اکتبر 2017 نیز مشخص شد که مشاغل مربوط به بیت‌کوین بیشترین سرعت رشد را در بازار کار بین‌المللی دارند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا باید راه‌کارهایی برای این موضوع پیاده شود؟ آیا باید به فکر رشته‌های دانشگاهی مرتبط باشیم؟ فکر می‌کنید ایران چه زمانی در این حوزه به خودکفایی برسد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا