اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک گلد‌من ساکس: امیدی به بهتر شدن وضعیت نامطلوب شرکت‌های آمریکایی نیست

تحلیلگران موسسه‌ی مالی گلد‌من ساکس کاهش نقدینگی و همچنین کاهش شدید بازخرید سهام و توزیع سود شرکت‌های آمریکایی را در آینده انتظار دارند

نکات برگزیده مطلب
  • موسسه‌ی مالی گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) پیش‌بینی کرده است که در پی تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا میزان هزینه‌کرد سالیانه‌ی شرکت‌های آمریکایی ۳۳ درصد کاهش یابد. تحلیلگران همچنین کاهش شدید بازخرید و توزیع سود سهام شرکت‌های موجود در فهرست اس‌اند‌پی ۵۰۰ را انتظار دارند.

پیش‌بینی شرایط نامطلوب شرکت‌های آمریکایی توسط گلد‌من ساکس

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر(Business Insider)؛ موسسه‌ی مالی گلدمن‌ساکس(Goldman Sachs) کاهش چشمگیر هزینه‌کرد پول را توسط شرکت‌های آمریکایی پیش‌بینی کرده است.

با توجه به کاهش نقدینگی شرکت‌ها ناشی از شرایط نامطلوب اقتصادی، ما کاهش 33 درصدی هزینه‌کرد شرکت‌های موجود در شاخص سهام اس‌اند‌پی 500 در طول سال 2020 را پیش‌بینی می‌کنیم. Goldman Sachs

در حالی که تاکنون کمتر از یک دهم شرکت‌های اس‌اند‌پی 500 گزارش سه‌ماهه‌ی اول 2020 را ارائه کرده‌اند، اما گزارش‌های ارائه شده نسبت به انتظارات ناامید کننده ارزیابی می‌شود.

گزارش اولیه‌ی شرکت‌ها به‌طور متوسط کاهش 15 درصدی سودآوری را بر اثر تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا را نشان می‌دهد. بر اساس ادعای بیزنس اینسایدر، درصورتی که این روند تا پایان سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی استمرار یابد، بزرگترین کاهش سود سالیانه‌ی شرکت‌ها را از سه‌ماهه‌ی سوم سال 2009 تاکنون شاهد خواهیم بود.

تبعات ویروس کرونا

کاهش میزان بازخرید و سود سهام

تحلیلگران گلد‌من ساکس تحت سرپرستی دیوید کاستین(David Kostin) کاهش شدید بازخرید و توزیع سود سهام در سال 2020 را انتظار دارند. بر همین اساس:

پیش‌بینی می‌شود که بازخرید و توزیع سود سهام در سال 2020 به ترتیب 50 و 23 درصد کاهش یابد. Goldman Sachs

با وجود تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بازارهای مالی، تحلیلگران گلدمن ساکس انتظار ندارند که این پدیده موجب کاهش سود تمامی شرکت‌ها گردد. در این گزارش به افزایش سود‌آوری شرکت‌های جانسون اند جانسون(Johnson & Johnson) به میزان 6.3 درصد و پروتکل اند گمبل(Proctor & Gamble’s) به میزان 6 درصد نیز اشاره شده است.

بر اساس گزارش کوینیت، گلدمن ساکس در گذشته بزرگترین انقباض اقتصادی تاریخ را در سه‌ماهه‌ی دوم سال 2020 پیش‌بینی کرده است.

نظر شما نسبت به ارزیابی تحلیلگران موسسه‌ی مالی گلد‌من ساکس در رابطه با شرکت‌های آمریکایی چیست؟ آیا وضعیت نامطلوب شرکت‌ها موجب ایجاد شرایط نزولی گسترده‌ای برای بازار سهام خواهد شد؟ آیا وقوع این سناریو آغاز بازار صعودی برای بیت کوین و دیگر رمزارز را رقم خواهد زد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکمه بازگشت به بالا