اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در سه مرحله تجربه خواهد شد

اقتصاددان ارشد موسسه‌ی مودی آنالیتیکس معتقد است که شیوع ویروس کرونا در سه موج اقتصاد ایالات متحده‌ی آمریکا را تحت تاثیر قرار خواهد داد

نکات برگزیده مطلب
  • به وضوح می‌توان تاثیر شیوع ویروس کرونا و ترس سرمایه‌گذاران در این رابطه را در بازارهای مالی سراسر جهان مشاهده کرد. سقوط بازار‌های مالی در سراسر جهان، بازار مبادلات رمزارزها و حتی کاهش قیمت فلزات این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد. بعلاوه توقف فعالیت حوزه‌های اقتصادی مختلف همانند گردشگری افزایش بیکاری را در ایالات متحده‌ی آمریکا موجب خواهد شد. اقتصاددان ارشد موسسه‌ی مودی آنالیتیکز معتقد است تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در سه مرحله تجربه خواهد شد.

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر کسب و کارها

اقدامات کشور‌ها برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا موجب نوسانات نرخ ارز، تعدیل نیرو و توقف فعالیت کسب و کارهای مختلف در سطح جهان شده است. جان هتزیوس(Jan Hatzius)؛ اقتصاددان ارشد گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) در یادداشتی خطاب به مشتریان اعلام کرده است که این موسسه مالی معتقد است که رشد اقتصادی ایالات متحده‌ی آمریکا در سه‌ماهه‌ی اول و دوم سال 2020 به صفر کاهش خواهد یافت.

در حالی که ترس از گسترش  ویروس موجب کاهش هزینه‌کرد مردم در بخش‌های سرگرمی، رستوران‌ها و گردشگری شده است، ما انتظار داریم که فعالیت اقتصادی ایالات متحده‌ی آمریکا در ماه مارس و آوریل به شدت کاهش یابد. Jan Hatzius

گلدمن ساکس همچنین کاهش 24 درصدی در نرخ تولید ناخالص ایالات متحده‌ی آمریکا را در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری پیش‌بینی می‌کند. همچنین پیش‌بینی شده است که در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری نرخ تولید ناخالص ایالات متحده‌ی آمریکا 12 درصد افزایش یابد.

موسسه‌ی مالی جی‌پی‌مورگان(JP Morgan) نیز انتظار دارد که تولید ناخالص ملی آمریکا در طول سه‌ ماه آینده 14 درصد کاهش یابد.

سقوط اقتصادی کرونا

راسل برمن(Russell Berman) از خبرگزاری آتلانتیک(The Atlantic) گزارش کرد:

بر اساس برآورد گلدمن ساکس به‌طور کلی 14 میلیون نفر شغلشان را از دست خواهند داد. برای مقایسه لازم به یاد‌آوری است که در طول بحران اقتصادی گذشته 8.7 میلیون فرصت شغلی از بین رفته است. اما پیش‌بینی می‌شود که تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در طول زمان افزایش یابد. The Atlantic

بعلاوه برخی از صنایع در پی شیوع ویروس کرونا در معرض خطر نابودی کامل قرار گرفته‌اند که صنایع فعال در حوزه‌ی گردشگری و یا هتل‌داری را شامل می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت، شیوع ویروس کرونا موجب خانه‌نشینی فعالان صنعت رمزارزها شده است.

تجربه‌ی تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا در قالب سه موج

مارک زندی(Mark Zandi)؛ اقتصاددان ارشد شرکت مودی آنالیتیکس(Moody’s Analytics) ادعا می‌کند که 18 درصد از نیروی کار ایالات متحده‌ی آمریکا در معرض خطر قرار دارد. وی معتقد است که اقتصاد آمریکا در سه موج سقوط خواهد کرد. وی اظهار داشت:

نخستین موج هم‌اکنون در حال وقوع است، در این موج کسب و کارها تعطیل می‌شوند و اقتصاد متوقف می‌گردد. موج بعدی با از دست رفتن موقعیت‌های شغلی نمایان خواهد شد. موج سوم زمانی اتفاق می‌افتد که مردم بدانند ارزش بسیار کمتر دارند، به‌ویژه بازنشستگان که تنها از طریق مستمری بازنشستگی زندگیشان را سپری می‌کنند. زمانی که آن‌ها این شرایط را درک کنند هزینه‌کردشان را کاهش خواهند داد و در نتیجه تبعات اقتصادی بدتری را در این رابطه شاهد خواهیم بود. Mark Zandi

نظر شما نسبت به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و تاثیر آن بر بازار رمزارزها چیست؟ آغاز دو موج‌ بعدی از تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا چه تاثیری بر بازار رمزارزها خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا