اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

انویدیا فروش کارت‌گرافیک به ماینرها را محدود می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • پس از اینکه شرکت‌های تولید کارت گرافیک، چندین سال از افزایش تقاضای کارت گرافیک برای ماینینگ ارزهای رمزگذاری‌شده لذت بردند، حالا سیگنال‌هایی از این شرکت‌ها می‌رسد که چندان از هجوم بیش از حد ماینرها برای خرید کارت گرافیک هیجان زده نیستند. انویدیا از خرده‌فروشان درخواست کرده است که راهکارهایی فراهم کنند تا مطمئن شوند که کارت‌گرافیک‌های تولید شده به دست گیمرها و نه ماینرها، برسند.

انویدیا در تلاش برای محافظت از گیمرها
شرکت انویدیا (با نماد NVDA در بورس NASDAQ) تولیدکننده‌ی کارت گرافیک، از خرده‌فروشان درخواست کرده‌ است تا تعداد کارت گرافیک‌هایی که به ماینرها می‌فروشند را محدود کنند. این اقدام در راستای افزایش شدید قیمت‌ها و همچنین مشکل جدی کاهش موجودی که در نتیجه‌ی افزایش سودآوری مایننیگ ارزهای رمزگذاری‌شده پدید آمده، در نظر گرفته شده است.

 

 

در یکی بررسی که از بین توزیع‌کننده‌گان کارت گرافیک در آلمان انجام شده است، نشان می‌دهد که 4 از 6 توزیع‌کننده‌ی قطعات، محدودیت‌های شدیدی را برای عرضه‌ی کارت‌گرافیک‌های برند Nvidia در ماه گذشته اعمال کرده‌اند. با محدود کردن تعداد سفارش کارت‌گرافیک‌ها به 2 یا 3 عدد در هر سفارش، شرکت امیدوار است که بتواند ماینرها را از خرید عمده ناامید کند و این کارت‌گرافیک‌ها به دست گیمرها برسند.

 

حمله‌ی گازانبری


ماینرهای ارزهای رمزگذاری‌شده در حال حاضر، از 3 راه اصلی در حال خارج کردن گیمرها از این رقابت هستند. اول اینکه، شرکت‌های تولید اسیک نظیر Bitmain، به مرور حجم سفارش‌های خود را برای چیپ از تولید‌کننده‌گانی نظیر TSMC بالا برده‌اند و این باعث شده که ظرفیت چنین شرکت‌هایی برای سایر متقاضیان نظیر Nvidia کمتر و کمتر شود. دوم، مزارع بزرگ ماینینگ طبق گزارش‌ها، تعداد بسیار زیادی از کارت‌گرافیک‌ها را مستقیما از شرکت‌هایی واقع در چین، پیش از حتی ورود به بازار دریافت می‌کنند. سوم، ماینرهای حرفه‌ای کوچکتر، کارت‌گرافیک‌ها را در تعدادی حدود 100 عدد، از خرده‌فروشان و فروشگاه‌های آنلاین خرید می‌کنند و سبب افزایش قیمت شده و باعث می‌شوند گیمرها از خرید این قطعات ناکام بمانند.

سخنگوی Nvidia، بوریس بئولس، به مجله‌ی تکنولوژی آلمان که در زمینه‌ی کامپیوتر فعالیت می‌کند، اینطور گفت:

برای انویدیا، گیمرها اولویت بیشتری دارند. بازار هدف خروجی خط تولید محصولات Geforce ما برمبنای اولویت ما در نظر گرفته‌شده‌اند و برای اینکه مطمئن شویم، گیمرهای Gefore همواره به آخرین محصولات تولید شده در وضعیت موجود دسترسی دارند، به همکاران پخش خود توصیه کرده‌ایم تا اقدامات لازم را فراهم کنند تا گیمرها بتوانند همانند سابق به قطعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

با این حال انویدیا تاکید کرده که هیچ اجباری در عمل به توصیه وجود ندارد و قصد ندارد به عنوان یک تولید‌کننده در آزادی و استقلال معامله‌کنندگان دخالتی داشته باشد.

آیا شما با اعمال چنین محدودیت‌هایی موافق هستید؟ آیا این اقدام تاثیری بر افزایش یا کاهش قیمت قطعات دارد؟ نظر خود را برای ما ارسال کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا