اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

نخست وزیر جدید روسیه خواستار اعمال مالیات بر صنعت رمزارزهاست

میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه قصد دارد قوانین مالیاتی موجود را بر روی صنعت رمزارزی این کشور و تراکنش‌های مربوطه اعمال کند

نکات برگزیده مطلب
  • میخائیل میشوستین(Mikhail Mishustin) نخست وزیر فعلی روسیه و مدیر سابق یکی از آژانس‌های مالیاتی، به تازگی اظهار نموده که خواستار اعمال قوانین مالیاتی بر روی صنعت رمزارزها و تراکنش‌های مربوطه در این کشور است.

اعمال قوانین مالیاتی بر رمزارزها

گزارشات حاکی از آن است که میخائیل میشوستین(Mikhail Mishustin) نخست وزیر روسیه  به دنبال اعمال قوانین مالیاتی بر صنعت رمزارزهای این کشور است. وی در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود اعلام نموده که «رمزارزها هم باید شامل مالیات شوند».

میخائیل میشوستین بیت کوین مالیات Bitcoin Tax رمزارزها

وی که سابقا مدیریت یکی از آژانس‌های مالیاتی فعال در روسیه را بر عهده داشته است، در رابطه با این موضوع توضیح داد «این احتمال وجود دارد که روسیه در بهار آینده یک طرح جدید مالیاتی برای صنعت رمزارزها اتخاذ کند». وی در ادامه اظهار داشت:

من مطمئنم که چنین فرایند‌هایی[ماینینگ و تراکنش‌های رمزارزی] باید شامل مالیات بوده و هرگونه عواقب اقتصادی مرتبط با استفاده از رمزارزها به طور صحیح ارزیابی شود. Mikhail Mishustin

مردم روسیه راضی هستند

بسیاری از مردم در روسیه نسبت به موضع‌گیری‌های آقای میشوستین و اضافه شدن او به لیست تنظیم‌کنندگان قوانین مالیاتی این کشور خوشحال هستند، زیرا او در گذشته به دنبال پایان دادن به کلاهبرداری‌های مربوط به مالیات بر ارزش افزوده در روسیه و همچنین دستگیری افرادی که سرمایه‌ی هنگفت خود را در مناطقی با قوانین مالیاتی بسیار ساده مخفی کرده‌اند، بوده است. شایان ذکر است مناطقی همچون قبرس، جزایر کیمن و غیره قوانین مالیاتی بسیار ساده‌ای دارند و در برخی موارد لزومی بر پرداخت مالیات نمی‌باشد.

آنتی دانیلوسکی(Anti Danilevski) بنیانگذار اکوسیستم کیک(Kick) و همچنین پلت‌فرم مبادلاتی کیک‌اکس(Kick Ex) در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

من فکر می‌کنم که ورود نخست‌وزیر جدید میخائیل میشوستین به این حوزه باعث افزایش احتمال حمایت از سرمایه‌گذاران و شرکت‌های روسی خواهد شد. آنچه ایشان اکنون انجام می‌دهند بسیار مهم است. Anti Danilevski

به نظر می‌رسد که در حال حاضر اغلب سرمایه‌گذاران و کاربران صنعت رمزارزها در کشور روسیه توسط قوانین مالی فعلی حمایت نمی‌شوند. قوانین این کشور رمزارزها را به عنوان نوعی پول معتبر تعریف نمی‌کنند و هیچ راهکار محافظتی هم برای سرمایه‌گذاران نیز وجود ندارد. از این رو، هرکسی که قربانی طرح‌های پامپ و دامپ شده و یا دارایی‌های او به واسطه‌ی یک حمله‌ی هک دزدیده شود، احتمالا نمی‌تواند از پلیس کمک بگیرد.

اما با صدور قوانین مالیاتی جدید در رابطه با رمزارزها، کاربرانی که به مبادله‌ی ارزهای دیجیتال می‌پردازند احتمالا به همان اندازه که در یک تراکنش به واسطه‌ی موسسات مالی استاندارد امنیت دارند، ایمن خواهند بود.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های میخائیل میشوستین و اعمال قوانین مالیاتی بر روی صنعت رمزارزها چیست؟ آیا این روش می‌تواند راهکاری برای حفاظت از سرمایه‌گذاران فعال در حوزه‌ی رمزارزها باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا