اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

مدارکی از دستکاری بازار ارزهای‌رمز‌گذاری‌شده در کره‌جنوبی رونمایی شد

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از مسئولین نهاد قانون‌گذاری در کره‌جنوبی، مدارکی دال بر دستکاری بازار ارزهای رمزگذاری‌شده در نتیجه‌ی سیاست‌های دولت در اعلام خبر احتمالی تحریم ارزهای رمزگذاری‌شده در اثر قانون‌گذاری که هفته‌ی پیش اعلام شده بود، رونمایی کرد. براساس این مدارک، خبرنگاران و کارکنان رسمی، 40 دقیقه پیش از انتشار رسمی خبر، فرصت خرید و فروش داشته‌اند!

ممنوعیت معامله و دستکاری بازار
آقای Ha Tae-keung نماینده‌ی حزب Bareun یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه در مجلس ملی کره برگزار کرد و در آن به نحوه‌ی اطلاع‌رسانی قانون‌گذاری به شدت انتقاد کرد.

Asia Economy به نقل از او نوشت :

دولت کره با مداخله در بازار ارزهای رمزگذاری‌شده سبب دستکاری در بازار شد.

و Korea Joongang Daily نیز اینطور نوشت:

روز جمعه، قانون‌گذار مخالف دولت، با زبان تندی از دولت انتقاد کرد و اعلام کرد، دولت به سبب روند ناصحیح اطلاع‌رسانی در مورد قانون‌گذاری‌ بیت‌کوین، 40 دقیقه زمان به خبرنگاران و کارکنان رسمی برای خرید و فروش داده و سبب دستکاری بازار ارزهای رمزگذاری‌شده، گشته است.

او در ادامه توضیح داد: دولت روز دوشنبه ساعت 9 صبح خبرنگاران را از اعلامیه‌ای که بزودی در مورد تحریم بیت‌کوین منتشر خواهد شد، مطلع کرد و سپس ساعت 9:40 دقیقه این خبر را لغو کرد.

پیش از اعلام رسمی، معامله‌گرها متوجه شدند که ممکن است دولت این موضوع را تحریم کند. با این حال آقای Chung Ki-joon مسئول سیاست اقتصادی نخست‌وزیر آماده‌ی اعلام این نکته در روز دوشنبه ساعت 9:40 دقیقه بود که: “که دولت موضع خود را در مورد ارزهای رمزگذاری‌شده تغییر داده است و معامله‌ی ارزهای رمزگذاری‌شده را ممنوع نخواهد کرد” که خروجی خبر پیش از آن منتقل شده بود. و هر کسی که از این موضوع مطلع بود که دولت قرار است موضع خود را تغییر دهد، فرصت کافی را جهت خرید ارز داشته است.

به نقل از او اینچنین گفته می‌شود:

بعد از اینکه دولت پیغام‌های متنی خود را جهت آگاه‌سازی خبرنگاران از اطلاعیه‌ی دولت، ارسال کرد [که این پیام بصورت عمومی منتشر نشده است] قیمت ارزها شروع به صعود کرد. وقتی کنفرانس مطبوعاتی جهت اعلام رسمی اعلامیه در ساعت 9:40 دقیقه شروع شد، قیمت به سقف میزان خود رسیده بود.

 

خرید در محدوده‌ی کف قیمت
Etoday به نقل از Ha :

من وضعیت بازار را در بازه‌ی زمانی کنفرانس مطبوعاتی تحریم بیت‌کوین بررسی کردم و حاشیه‌ی سود بازار در مدت زمان 40 دقیقه تا شروع کنفرانس که خبر از لغو تحریم داشت، به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است.

براساس نمودارهایی که او تهیه کرده است، بیت‌کوین در ساعت 9 صبح به قیمت 19.07 میلیون وون کره‌جنوبی(حدود 19.864 دلار) معامله میشده‌ است.

 

که این براساس موقعیت زمانی کره در روز دوشنبه است. در ساعت 9:40 دقیقه و دقیقا کمی پیش از زمان اعلام لغو ممنوعیت، قیمت بیت‌کوین به 19.46 میلیون وون رسید و ساعت 10 سقف خود را رد کرد و به 20 میلیون وون رسید.

 

 

Korea Joongang Daily به نقل از Ha :

این یک مسئله‌ی کاملا طبیعی است که کارکنان رسمی دولت نباید تا زمان یک اعلامیه‌ی رسمی از اطلاعات آن خبر داشته باشند تا تغییری در دارایی‌های آن‌ها اتفاق نیافتد.

Etoday نیز در نقل از Ha گفت:

اعلامیه‌ی دولت که سبب تغییر بسیار زیاد در بازار ارزهای دیجیتال می‌شود باید به سرعت و بدون درنگ اعلام شود.

و همچنین اضافه کرد:

در پی این اقدام، مردم بسیاری دچار خسارت سنگین شده‌اند.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا گفته‌های آقای Ha درست است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
news.bitcoin

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا