اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین از تغییرات قیمت این رمزارز پیروی می‌کند

اوپراتور‌ استخر ماینینگ لوکسور معتقد است بین این دو عامل همبستگی وجود داشته و افزایش قیمت بیت کوین موجب از سر‌گیری فعالیت ماینر‌های دارای تجهیزات قدیمی‌تر شده است

نکات برگزیده مطلب
  • هش‌ریت استخراج بیت کوین در روز هفتم ژانویه‌ی ۲۰۲۰ همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود(۱۲۰ میلیون تراهش بر ثانیه) رسیده است. اوپراتور‌ استخر ماینینگ لوکسور معتقد است که این پدیده در نتیجه‌ی افزایش قیمت بیت کوین و از سرگیری فعالیت ماینر‌های قدیمی ایجاد شده است. وی همچنین اعلام کرد که سهم استخر‌های چینی از هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین در سطح بسیار بالاتری از برآورد‌های منتشر شده قرار دارد.

 

ایتان ورا(Ethan Vera)، اوپراتور استخر ماینینگ لوکسور(Luxor) در گفتگو با وب سایت «مجله‌ی بیت کوین» اظهار داشت که افزایش هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین به دلیل تغییرات اخیر قیمت بیت کوین و از سر‌گیری فعالیت ماینر‌های قدیمی است. زیرا فعالیت ماینر‌های قدیمی در سطح قیمتی بیشتر از 6500-7000 دلار سودآور ارزیابی می‌شود.

 

تسلط چین بر شبکه‌ی بیت کوین

ورا همچنین نسبت به واقعیت ماینینگ جهانی با وجود تسلط استخرهای چینی در این حوزه مطالبی را بیان کرد. بر اساس گزارش رسانه‌ها، چین 60 درصد از هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را در اختیار دارد.

استخر‌های ماینینگ
توزیع فعالیت استخر‌های ماینینگ در شبکه‌ی بیت کوین

ورا معتقد است که تسلط واقعی چین بر حوزه‌ی استخراج بیت کوین احتمالا در سطح بسیار بالاتری از مقدار ارزیابی شده قرار دارد. بعلاوه وی اظهار داشت که برخی از استخر‌های ماینینگ در چین خدمات ایجاد استخر‌های اختصاصی را برای برخی از ماینر‌های بزرگ ارائه می‌کنند. این خدمات موجب می‌شود تا هش‌ریت این دسته از ماینر‌ها در آمار ارائه شده در نظر گرفته نشود. وی اظهار داشت:

نرخ هش‌ریت ماینر‌های ناشناس درحال افزایش است. به احتمال زیاد استخر‌های بزرگ ماینینگ در چین برای فعالیت ماینر‌های بزرگ استخر‌های اختصاصی را ایجاد می‌کنند. با توجه به اطلاعاتی که در دست داریم، استخر‌های بزرگ غربی این‌گونه خدمات را ارائه نمی‌کنند. Ethan Vera

بعلاوه، کشور‌های دیگر به دلیل قابلیت اطمینان، قدرت و نقدشوندگی هش‌ریت خود را به استخر‌های بزرگ چینی اجاره می‌دهند. بر اساس برآورد‌های وی تقریبا 90 درصد از استخر‌های ماینینگ در کشور چین فعالیت می‌کنند.

هش‌ریت بیت کوین از تغییرات قیمت این رمزارز پیروی می‌کند

افزایش هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین، افزایش قدرت شبکه‌ی این رمزارز را نشان می‌دهد. آنت‌ماینر‌های جدید شرکت بیت مین(مُدل S17+) در ماه‌های اخیر به بازار عرضه شده است. با این وجود، ماینر‌های قدیمی همچنان بخش بزرگی از هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین را در اختیار دارند. وی اظهار داشت:

به‌طور معمول هش‌ریت شبکه از تغییرات قیمت بیت کوین پیروی می‌کند. تعدادی از ماینر‌ها در زمانی که قیمت بیت کوین در سطح کمتر از 7500 دلار قرار گرفته بود، فعالیت استخراج رمزارز را متوقف کرده‌اند اما پس از افزایش قیمت بیت کوین به فعالیت خود ادامه داده‌اند. Ethan Vera

با وجود افزایش هش‌ریت شبکه، شیب افزایش سختی شبکه‌ی بیت کوین کاهش یافته است. با این وجود، درحالی که سهم ماینر‌های جدید در شبکه‌ی بیت کوین به آرامی افزایش می‌یابد، ماینر‌های قدیمی در شرایط تصمیم گیری به ادامه‌ی فعالیت و یا توقف فعالیت ماینینگ قرار می‌گیرند.

هش ریت بیت کوین
تغییر هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین

تغییر قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کنونی به همراه ورود ماینر‌های جدیدی که از تجهیزات جدید و بهینه‌تری استفاده می‌کنند، می‌تواند موجب توقف فعالیت ماینر‌های قدیمی‌تر شود. با این وجود، درصورت افزایش قیمت بیت کوین ماینر‌های قدیمی نیز می‌توانند همچنان به فعالیت خود ادامه دهند.

آیا افزایش قیمت بیت کوین موجب از سرگیری فعالیت ماینر‌های قدیمی‌تر و در نتیجه افزایش هش‌ریت شبکه را موجب خواهد شد؟ ماینر‌هایی که از آنت‌ماینر‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، چه زمانی مجبور به توقف فعالیت خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا