اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

مدیر‌عامل Visa: بیت‌کوین یک سیستم پرداخت نیست

بعد از مدت‌ها مدیر‌عامل ویزا نظر خود را راجب بیت‌کوین بیان کرد

نکات برگزیده مطلب
  • ویزا (Visa) بزرگ‌ترین کمپانی ارائه دهنده‌ی کارت‌های اعتباری به شکل گسترده‌ای به عنوان دشمن بیت‌کوین شناخته می‌شود. بسیار واضح است که ارائه دهندگان خدمات مالی سنتی با هرچیزی که خدمات و حضور پررنگ آن‌ها را تهدید کند، مقابله کنند. با این حال این شرکت به طور عمومی در مورد بیت‌کوین بسیار کم صحبت می‌کند و ترجیح می‌دهد تا روی مسائلی در حوزه کاری خودش تمرکز کند. مدیر عامل این شرکت روز چهارشنبه در مصاحبه با سایت CNBC سکوت خود را شکست و بیان کرد که بیت‌کوین یک سیستم پرداخت مالی نیست.

 

دیدار سیستم مالی قدیمی و آینده‌ی مالی
در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه در کنفرانس فدراسیون خورده فروشی دولتی (NRFC) نیویورک برگزار شد مدیر عامل شرکت Visa آقای آلفرد کلی(Alfred Kelly) که از سمت بیت‌کوین تحت فشار قرار گرفته است اعلام کرد که: “من بیت‌کوین را به چشم یک سیستم پرداخت موفق نمی‌بینم. ما در شرکت ویزا پردازش‌هایی را که بر مبنای سیستم ارزهای مجازی باشد انجام نداده و تنها پردازش‌های مالی مرتبط با ارزهای واقعی را انجام خواهیم داد.”

 

Alfred Kelly

این صحبت‌ها به همراه اقداماتی بود که کمتر از دو هفته پیش از طرف شرکت Wavecrest یکی از شرکت‌های تابعه و زیر مجموعه Visa از جمله متوقف کردن خدمات مبنی بر کارت‌های اعتباری برای شرکت‌های اروپایی مرتبط با ارزهای مجازی صورت گرفته بود. در آن زمان شرکت Visa انکار کرد که در معرض خطرات ناشی از حضور ارزهای مجازی قرار دارد. این شرکت معتقد بود که این بی‌نظمی‌های بوجود آمده تنها به دلیل مشتریان شرکت ‌wavecrest است که خدمات خود را برایشان ممنوع کرده.

 

 

طبق گزارشات یک سایت خبری:

با توجه به اینکه بیش از 100 میلیارد تراکنش در سال توسط این شرکت در برابر 130 میلیون گردش مالی بیت‌کوین قرار دارد، پیش‌بینی می‌شود که شرکت ‌Visa از طرف ارزهای مجازی احساس خطر کرده است. بیت‌کوین هرچه که می‌خواهد باشد، یک مکان برای نگهداری دارایی‌ها و یا کالا با قابلیت معاوضه، در هر صورت برای Visa تهدیدی به حساب نمی‌آید.

این شرکت اظهار داشت که کارت‌های اعتباری مرتبط با ارزهای مجازی به دلیل ” ادامه عدم رعایت قوانین عملیاتی ما” به حالت تعلیق درآمده‌اند و بر این موضوع تاکیید داشتند که این عملیات به گفته برخی رسانه‌ها بخشی از یک مبارزه هدفمند علیه ارزهای رمزنگاری شده نیست.
بسیاری از مردم که در جامعه ارزهای مجازی فعالیت دارند در مورد این حرف‌ها مطمئن نیستند و همچنین نظرات آلفرد کلی (مدیر اجرایی شرکت ویزا) که این هفته منتشر شد نیز سوءظنها را تقویت کرده است. این سخنان دقیقا در همان روزی منتشر شد که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده ارزهای مجازی را به عنوان یک “تهدید در حال تهول” توصیف کرد و معاون وزیر خارجه نیز ارزهای مجازی و بیت‌کوین را به تروریسم و اطلاعات مالی آن‌ها مرتبط دانست.

ویزا پشتیبانی از ارزهای مجازی را رد می‌کند
آقای کلی به یک خبرگزاری گفته بود که: “به نظر من بیت‌کوین امروز دیگر بیشتر از یک کالا برای سرمایه‌گذاری شده و صادقانه بگویم، تا قدری تبدیل به یک محصول خیالی شده است.” با توجه به این گفته‌ها بیت‌کوین نیز مدتی است که به دلیل هزینه‌های تراکنش بالا دیگر قابل استفاده برای انجام امور و خرید‌های روزمره نیست، و این امر یک استدلال بجا است. اما با وجود ارزهایی همچون بیت‌کوین‌کش که می‌تواند برای انجام تراکنش‌های نقطه به نقطه و تراکنش‌های کوچک‌تر مورد استفاده قرار گیرد، بازار ارزهای مجازی در مجموع پتانسیل تهدید و به خطر انداختن شرکت‌هایی همچون Visa را در خود دارد.

این شرکت‌های مالی برای محافظت از منافع خود همیشه تلاش خواهند کرد و همچنین مدیران این شرکت‌ها هرگز به مردم نخواهند گفت که از ارزهای مجازی استفاده کنید، اما از سوی دیگر شرکت‌های مرتبط با ارزهای مجازی قصد دارند تا این شکاف بزرگ میان ارزهای مجازی و ارزهای رایج کشور‌ها را از بین ببرند، کاری که از روز اول نسبت به انجام آن مظنون واقع شده‌اند، در اینجا می‌توان گفت که این شرکت‌ها و ارزهای مجازی باید تمامی اعمال گفته شده را بدون حمایت از طرف ویزا و شرکت‌های تابعه انجام دهند. به نظر شما کدام یک از ارز‌های دیجیتال برای مصارف روزانه ایده‌آل می‌باشند؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا