اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

اتریوم و باز هم ازدحام شبکه

تراکم بالای شبکه‌ی اتریوم باعث شد تا صرافی‌ها از برداشت وجه جلوگیری کنند

نکات برگزیده مطلب
  • مسائل مربوط به مقیاسپذیری باز هم به طور مرتب بر روی شبکه اتریوم تاثیر گذاشته‌اند. در حالی که سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچک در حال بررسی بازار بودند، بلاکچین اتریوم در حال تلاش برای بازگشت به حالت عادی خدمات رسانی خود بود. به دلیل تراکم بالای تراکنش‌ها برخی صرافی‌ها از برداشت وجه توسط کاربران جلوگیری کردند یا حتی برخی مشتریان را راهنمایی کردند که از یک ارزمجازی دیگر استفاده کنند.

اتریوم سرعت را کم کرد
در طول چند ماه گذشته شبکه اتریوم گزارشات فعالیت را اعلام کرده است که در آن انجام بیش از یک میلیون تراکنش در روز به ثبت رسیده است. این رشد باعث ایجاد مشکل کاهش سرعت تراکنش‌ها و یا به تعویق افتادن آن‌ها شد و این موضوع نیز باعث بالا رفتن هزینه‌ی انجام تراکنش‌ها به بالاترین حد خود تا کنون و همچنین جلوگیری افراد سهیم در ICO از شرکت در فروش توکن‌ها بعد از شکست خوردن تراکنش‌های اتریوم شد. در روز چهارشنبه 17 ژانویه دو صرافی اعلام کردند که با مشکل برداشت وجه از حساب‌های اتریوم روبرو شده‌اند که این امر باعث تاثیر در روند اجرایی کاربران شد.
اول از همه سایت Bitstamp بود که گزارش داد که در برداشت وجه از حساب‌های اتریوم تاخیر به وجود آمده است، که چهار ساعت بعد در طی یک بروز رسانی اعلام کردند که این مشکل رفع شده است. کاربران صرافی Kucoin نیز به علت تاخیر‌های خروج اتریوم از حساب‌هایشان که به مدت چند روز به تعویق افتاده نیز تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. این صرافی در روز چهارشنبه یک اعلامیه منتشر کرد که در آن یک پیشنهاد جالب نیز داده شده بود: “‌کابران می‌توانند به جای اتریوم، به همان میزان ارز نئو برداشت کنند.” این پیشنهاد بسیار بعید است که برای کاربرانی که به اتریوم نیاز دارند تا با اکوسیستم آن ارتباط برقرار کنند، راه حلی مفید باشد.

اعلامیه‌ی برداشت اتریوم:

در این اعلامیه به کاربران پیشنهاد شده تا به جای اتریوم از شبکه نئو استفاده کنند.

 

 

سرعت بیشتر، پول بیشتر، دردسر بیشتر
پس از این اعلامیه، سایت Kucoin یک پست منتشر کرد، که در آن یک فرم وجود داشت و کاربرانی که هنوز منتظر انجام پروسه انتقال اتریوم و برداشت آن بودند، می‌توانستند آن را پر کرده و برای این سایت بفرستند تا به کارشان رسیدگی شود. یک هفته قبل این صرافی اعلام کرده بود که حجم بالای برداشت‌ها از حساب‌های اتریوم باعث ایجاد وقفه‌های چهار ساعتی در انجام پروسه شده بود. هرچند که هیچ کدام از دلایل ذکر شده توسط Kucoin برای کابران اتریوم مبنی بر مقصر بودن شبکه، متقاعد کننده نبوده است، تا جایی که برخی کاربران به این موضوع اشاره کردند که هزینه انجام تراکنش‌های اتریوم این سایت حدود پنج برابر دیگر سایت‌ها شده و این موضوع به نظر میرسد نشان دهنده بدون مشکل بودن روند پردازش تراکنش‌ها باشد.
مشکل اصلی بزرگ‌تر از این نزاع‌های داخلی است چون صرافی‌های متعدد دیگری نیز با این چنین مشکلات مشابهی روبرو شده‌اند، بیت‌رکس کمتر از یک هفته قبل گزارش داد:

به دلیل افزایش چشمگیر هزینه‌ی تراکنش‌ها، ما از ساخت دارایی‌ها و آدرس‌های جدید و انجام تراکنش‌های اتریوم جلوگیری می‌کنیم. آدرس‌های سپرده موجود به طور معمول عمل می‌کنند. Bittrex

سایت EthGasStation اعلام کرده که در حال حاضر انجام تراکنش‌های سریع اتریوم به 51 Gwei یا 0.93 دلار برای انجام شدن نیاز دارند. سراسر اینترنت مملو از پروژه‌های نوید دهنده‌ی یک بلاکچین جدید و سریع است که می‌توانند تعداد بیشماری از تراکنش‌ها را به صورت همزمان انجام دهند. اما در واقعیت‌ زمانی که همین شبکه‌ها تحت فشار تعداد بالای تراکنش همانند اتریوم و بیت‌کوین قرار می‌گیرند نیز با مشکلات مشابهی روبرو خواهند شد. پیمایش بلاکچین در حالی که از غیر‌متمرکز سازی پیروی می‌شود بسیار دشوارتر از آن است که فکر می‌کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com
دکمه بازگشت به بالا