اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

ماکرون و مرکل، تلاش برای سرکوب جهانی بیت‌کوین

علت ریزش قیمت اخیر بیت‌کوین به کمتر از 10 هزار دلار

نکات برگزیده مطلب
  • مارک ویلسون، مدیر عامل شرکت بیمه‌ی Aviva، گفت در هفته‌های آتی، بازار ارزهای رمزگذاری‌شده تحت فشار شدید قانون‌گذاری خواهد بود. او در گفتگو با CNBC اینطور عنوان کرد، ارزهای رمزگذاری‌شده برای حاکمیت کشورها تهدید محسوب می‌شوند و قانون‌گذاری شدید بر روی آن‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

در پی هشدار مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت‌های بیمه به این صورت که، قانون‌گذاری ارزهای رمزگذاری‌شده، دقیقا مانند باریدن برف در کوه‌های آلپ، ضروری و اجتناب ناپذیر است، باعث شد، فرانسه و آلمان در حال تدارک یک برنامه‌ی مشترک برای سرکوب ارزهای رمزگذاری‌شده باشند.

با توجه به فشاری که بمب بیت‌کوین بر کشورها وارد کرده است، وزرای امور مالی فرانسه و آلمان قصد دارند تا برنامه‌ی مشترکی را برای سرکوب بیت‌کوین فراهم کنند.

مارک ویلسون، مدیر عامل شرکت بیمه‌ی Aviva، گفت در هفته‌های آتی، بازار ارزهای رمزگذاری‌شده تحت فشار شدید قانون‌گذاری خواهد بود. او در گفتگو با CNBC اینطور عنوان کرد، ارزهای رمزگذاری‌شده برای حاکمیت کشورها تهدید محسوب می‌شوند و قانون‌گذاری شدید بر روی آن‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

در همین راستا وزیر امور مالی فرانسه، برونو لی مایر، دیروز در صحبت‌های خود گفت، آلمان و فرانسه در حال تدارک پروپوزالی برای قانون‌گذاری ارز رمزگذاری‌شده‌ی بیت‌کوین در نشست بعدی گروه G20 هستند.

اتحادیه‌ی اروپا، پیش‌تر بازار ارزهای رمزگذاری‌شده را یک تهدید امنیتی مرتبط با پولشویی و تروریسم معرفی کرده بود. مدیر عامل Aviva صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد،

یکی از نکات کلیدی حاکمیت یک کشور، کنترل ارز و مالیات آن کشور است و ارزهای رمزگذاری‌شده با هر دوی این موارد تداخل دارد و به همین دلیل، قانون‌گذاری آن اجتناب ناپذیر است مارک ویلسون

او همچنین ادامه داد:

بسیاری از کشورها و نهادهای قانون‌گذاری در تدارک هستند تا به نوعی این بازار را ممنوع یا قانون‌گذاری نمایند، به عنوان مثال چین، حرکت خود را در این راستا با ممنوعیت آن انجام داده و سایر کشورها نیز در ادامه مواضع خود را تعیین خواهند کرد

با مشارکت بیشتر کشورهای اروپایی در افزایش فشار بر روی بزرگترین ارز رمزگذاری‌شده، بیت‌کوین، قیمت آن از رکورد 20 هزار دلاریش به نصف قیمت ریزش کرد. چین در حال حاضر ارزهای رمزگذاری‌شده را ممنوع کرده و به بانک‌ها دستور داده تا سیستم مانیتورینگ خود را قوی‌تر کنند تا جلوی مبادلات ارزهای رمزگذاری‌شده را بگیرند.

 

نظر شما چیست؟ آیا قانون‌گذاری سد محکمی در مسیر ارزهای رمزگذاری‌شده است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
express.co.uk

محسن پرهیزکار (MaKenZi)

لیسانس نرم‌افزار، علاقه‌ی بسیار به بلاگینگ، تردینگ و ماینینگ - مدیر ارشد موبایلستان 2007-2012 - بلاگر رسمی نوکیا 2011-2012 - بلاگر رسمی ال‌جی 2014-2015 - نویسنده‌ی فوت‌وفن 2014-2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا