اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

«دامنه‌های غیر قابل توقف» به فعال‌ترین برنامه‌ی کاربردی در بلاکچین اتریوم تبدیل شد

امکان ثبت دامنه‌های غیر قابل انسداد بر روی بلاکچین اتریوم و ویژگی اتصال نام دامنه به بیش از پنجاه کیف پول رمزارزی از ویژگی‌های نرم‌افزار غیر متمرکز «Unstoppable Domains» محسوب می‌شود

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس داده‌های وب‌سایت دپ‌دات‌کام پس از راه‌اندازی ثبت نام دامنه‌ی (.Crypto)، سرویس «ثبت دامنه‌های غیر قابل توقف(Unstoppable Domains)» به یکی از فعال‌ترین برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز در بلاکچین اتریوم تبدیل شده است. تنها در طی ۲۴ ساعت پس از راه‌اندازی سرویس ثبت دامنه‌ی دات کریپتو، بیش از ۳۰ هزار تراکنش در این رابطه پردازش شده است! ثبت دامنه بر بستر بلاکچین به معنای این است که وب‌سایت دارای این نوع دامنه قابل انسداد و یا سانسور نخواهد بود.

پس از ظهور کریپتوکیتیز(CryptoKitties) و تاثیر آن بر افزایش سطح فعالیت در شبکه‌ی اتریوم، هم‌اکنون شاهد افزایش فعالیت در شبکه‌ی بلاکچین توسط برنامه‌ی دیگری هستیم. بر اساس داده‌های وب‌سایت دپ‌دات‌کام پس از راه‌اندازی ثبت نام دامنه‌ی (.Crypto)، سرویس «ثبت دامنه‌های غیر قابل توقف(Unstoppable Domains)» به یکی از فعال‌ترین برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز در بلاکچین اتریوم تبدیل شده است. تنها در طی 24 ساعت پس از راه‌اندازی سرویس ثبت دامنه‌ی کریپتو، بیش از 30 هزار تراکنش در این رابطه پردازش شده است.

Unstoppable Domains

دلیل استقبال از دامنه‌های دات کریپتو چیست؟

سرویس ثبت دامنه‌های غیر قابل توقف ثبت دامنه‌ها را بر بستر بلاکچین انجام می‌دهد. اما مزایای این نوآوری برای کاربران چیست؟

ثبت دامنه بر بستر بلاکچین به معنای این است که وب‌سایت دارای این نوع از نام دامنه قابل انسداد و یا سانسور نیست. اما احتمالا مهم‌ترین دلیل استقبال از این نوع نام دامنه، امکان اتصال آدرس‌های کیف پول به نام دامنه است. این ویژگی به‌سادگی پرداخت‌های رمزارزی را بدون نیاز به رشته‌های طولانی متنی فراهم می‌کند. برد کم(Brad Kam) یکی از بنیان‌گذاران دامنه‌های غیر قابل توقف توضیح داد:

این استاندارد جدید برای پرداخت‌های رمزارزی آدرس‌های طولانی و پیچیده را با یک نام ساده (که به خاطر سپردن نیز آسان است) جایگزین می‌کند و در نتیجه کاربران شرایط بهتری را تجربه‌ خواهند کرد. نه‌تنها کاربران قادر خواهند بود بیش از 50 آدرس کیف‌پول رمزارزی را به نام دامنه‌ی دات‌کریپتوی خود به منظور دریافت پرداخت‌ها متصل کنند، آن‌ها می‌توانند از همان نام دامنه برای راه‌اندازی وب‌سایت‌های مقاوم در برابر سانسور نیز استفاده کنند. Brad Kam

دامنه‌های غیر قابل توقف: فعال‌ترین برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز

این شرکت تاکنون بیش از 180 هزار نام دامنه‌ی بلاکچینی را به ثبت رسانده است که بیش از 100 هزار دامنه‌ی .zil را شامل می‌شود. این نوآوری توسط تیم درپر(Tim Draper) پشتیبانی می‌شود.

داده‌های وب‌سایت Dapp.com نشان می‌دهد که «دامنه‌های غیرقابل توقف» به فعال‌ترین برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز در بلاکچین اتریوم تبدیل شده است. این برنامه 24,560 تراکنش را در طول 24 ساعت ثبت کرده است، در حالی که نزدیک‌ترین رقیب آن تنها 5,450 تراکنش را ثبت کرده است.

فعال‌ترین برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز بلاکچین اتریوم

نظر شما در رابطه با نوآوری «دامنه‌های غیر قابل توقف» و ثبت دامنه‌ها بر روی بلاکچین چیست؟ آیا حباب «دات کام» بار دیگر برای دامنه‌های کریپتو تکرار خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکمه بازگشت به بالا