اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

ویتالیک بوترین در رابطه با نحوه‌ی انتقال به نسخه‌ی دوم اتریوم توضیحاتی را بیان کرد

وی به عنوان یکی از بنیانگذاران پروژه‌ی اتریوم گفت که پس از راه‌اندازی ETH 2.0، نسخه‌ی اول اتریوم بی‌ارزش خواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) بنیانگذار پروژه‌ی رمزارزی اتریوم(ETH) با انتشار یک پست رسمی در وب‌سایت ethresear.ch، توضیحاتی پیرامون روند انتقال به نسخه‌ی دوم اتریوم(ETH 2.0) ارائه کرد و گفت که از این جابجایی، نسخه‌ی اول اتریوم بی‌ارزش شده و به مرور زمان از بین خواهد رفت.

توضیحات ویتالیک بوترین

طی یک پست رسمی که روز گذشته در وب‌سایت ethresear.ch منتشر شده است، آقای ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) بنیانگذار پروژه‌ی رمزارزی اتریوم(ETH) در رابطه با نحوه‌ی عبور از نسل اول اتریوم به نسخه‌ی دوم اتریوم یا ETH 2.0، توضیحاتی را ارائه کرد.

وی در بخش‌هایی از این پست توضیح داد که پس از تحول و حرکت به سمت نسخه‌ی دوم اتریوم، ETH 1.0 بی‌ارزش شده و در نهایت از بین خواهد رفت. با این حال، به گفته‌ی آقای بوترین حداقل دو سال تا رسیدن به نسخه‌ی دوم فاصله داریم.

ETH 2.0 برپایه‌ی پروتکل اثبات سهام(PoS) فعالیت خواهد داشت، درحالیکه زنجیره‌ی ETH 1.0 همزمان و به صورت موازی به کار خود ادامه می‌دهد. ویتالیک همچنین اطلاع داده است که طی روند جابجایی و انتقال شبکه به ETH 2.0، فرایند برداشت وجه ممنوع خواهد بود.

طبق آنچه در این پست رسمی گفته شده، روند انتقال به مرحله‌ی دوم به آرامی انجام خواهد شد. وی در ادامه افزود که فرایند انتقال تماماً در پس زمینه و خارج از دید صورت می‌گیرد. به گفته‌ی آقای بوترین، از نظر کاربران اتریوم همان احساس قبل از جابجایی را القاء خواهد کرد، با این تفاوت که بهتر عمل می‌کند. پس از انتقال شبکه نیز به تمام تراکنش‌های صورت گرفته بر روی زنجیره‌ی جدید «داده‌های شاهد(Witness Data)» اضافه خواهد شد.

اتریوم یک پروژه‌ی مقیاس‌پذیر؟

پس از اینکه جوزف لوبین و ویتالیک بوترین به عنوان بنیانگذاران پروژه‌ی اتریوم اعلام کردند که از ابتدا می‌دانستند این بلاک‌چین برای مقیاس‌پذیر بودن به اندازه‌ی یک پلت‌فرم و سکوی مبادله ساخته نشده است، کاربران جامعه‌ی رمزارزی سریعا واکنش نشان داده و ابراز ناراحتی کردند. این درحالیست که در اسناد اولیه‌ی ICO اتریوم گفته شده که این پلت‌فرم مقیاس‌پذیر است.

بوترین همچنین خاطرنشان کرده است که نسخه‌ی اول اتریوم در ETH 2.0 وجود خواهد داشت. وی قصد دارد با گفتن این جمله از ترس، عدم قطعیت و تردیدهای پیرامون روند انتقال به نسخه‌ی دوم اتریوم بکاهد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های ویتالیک بوترین چیست؟ آیا نسخه‌ی دوم اتریوم می‌تواند مشکلات عدیده‌ی این بلاک‌چین محبوب را رفع کرده و باعث گسترش هرچه بیشتر و افزایش میزان پذیرش آن شود؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Coinnounce

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا