اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ناسا به دنبال استخدام متخصص کامپیوتر آشنا به بلاکچین و رمزارزها

سازمان ملی هوا و فضای آمریکا در حوزه‌هایی نظیر یادگیری ماشین(Machine Learning)، کلان داده(Big Data)، اینترنت اشیاء(IoT)، تجزیه و تحلیل داده‌ها(Data analysis) و آمار و محاسبات ابری(Statistics and Cloud computing) نیرو می‌پذیرد

نکات برگزیده مطلب
  • سازمان فضایی ناسا اخیراً فرصت شغلی جدیدی مرتبط با تجزیه و تحلیل داده‌ها اعلام کرده و در آگهی منتشر شده به «آشنایی با بلاکچین و حوزه‌ی رمزارزها» اشاره کرده و آن را یک امتیاز اضافی برای متقاضیان به حساب آورده است.

شانس بیشتر متقاضیان آشنا با فن‌آوری بلاکچین برای استخدام در ناسا

فهرست فرصت‌های شغلی LinkedIn نشان می‌دهد که در مورخه 20 سپتامبر یک موقعیت شغلی برای متقاضیان کار در آزمایشگاه نیروی محرکه جت ناسا ایجاد شده است. این آزمایشگاه در کالیفرنیا قرار دارد و وظیفه‌ی اصلی آن ساخت و بهره‌برداری از فضاپیما‌های روباتیک و اجرای ماموریت‌های روباتیک در مدار زمین است.

ناسا یک فهرست طولانی از تخصص‌های مورد نیاز را اعلام کرده است. متقاضیان باید در یک یا چند زمینه شامل حوزه‌ی یادگیری ماشین، Big Data(روشی برای تحلیل داده‌های گسترده)، اینترنت اشیاء، تجزیه و تحلیل داده‌ها، آمار و محاسبات ابری تخصص داشته باشند. بعلاوه این سازمان اعلام کرد که وجود تجربه در حوزه‌ی رمزارزی و تکنولوژی بلاکچین یک امتیاز اضافی برای متقاضیان استخدام در این سازمان محسوب می‌شود.

این سازمان اعلام کرد که تخصص‌های عنوان شده به‌طور پیش‌فرض برای طراحی و پیاده‌سازی یک برنامه‌ توسط متخصصان علوم داده و به منظور تحلیل مجموعه داده‌های پیچیده و بزرگ استفاده خواهد شد. تجزیه و تحلیل این داده‌ها در تحقیقات، مدلسازی، داده‌کاوی و تحلیل ‌پیش‌بینانه کاربرد دارد.

استفاده از تکنولوژی بلاکچین در ناسا

به‌نظر می‌رسد سازمان فضایی ناسا به استفاده از تکنولوژی بلاکچین علاقه‌مند شده است. این سازمان در ژانویه 2019، چهارچوبی را برای مدیریت ترافیک هوایی بر پایه‌ی فن‌آوری بلاکچین پیشنهاد کرد که امکان ایجاد ارتباط امن، خصوصی و ناشناس را برای خدمات‌دهندگان ترافیک هوایی فراهم می‌کند.

این سازمان در آوریل 2018 از توسعه‌ی فضاپیمای مستقلی که با پیاده‌سازی تکنولوژی بلاکچین می‌تواند بدون مداخله‌ی انسان تصمیم‌گیری کند، حمایت کرد.

آیا سازمان فضایی ناسا با شناسایی پتانسیل‌های موجود در فن‌آوری بلاکچین قصد دارد به‌طور گسترده‌تری از این فن‌آوری استفاده کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا