اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

خبرگزاری نیویورک تایمز از تکنولوژی بلاکچین برای مبارزه با اخبار جعلی استفاده می‌کند

این خبرگزاری شناخته شده در این راستا یک پروژه‌ی بلاک‌چینی با استفاده از فناوری Hyperledger Fabric که توسط «بنیاد لینوکس» توسعه داده می‌شود راه‌اندازی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • خبرگزاری شناخته شده‌ی نیویورک تایمز(The New York Times) اخیرا یک وب‌سایت برای پروژه‌ی جدید «بررسی منبع اخبار» یا «Provenance Project» راه‌اندازی کرده است. در بخش‌هایی از این وب‌سایت گفته شده که این پروژه از فناوری بلاک‌چین و Hyperledger Fabric برای تضمین اضالت و منبع تصاویر و ویدئو‌ها استفاده خواهد کرد.

نیویورک تایمز به دنبال استفاده از بلاک‌چین

طبق اطلاعات مندرج در وب‌سایت جدید خبرگزاری نیویورک تایمز(The New York Times) که برای پروژه‌ی بررسی منبع اخبار یا «Provenance Project» ساخته شده است، این روزنامه به زودی از فناوری بلاک‌چین برای مبارزه با اطلاعات نادرست در رسانه‌ها استفاده خواهد کرد. گفته شده که هدف این پروژه ارائه‌ی یک پلت‌فرم است که در این راستا به طور گسترده برای نشریات مختلف کار کند.

 

نیویورک تایمز

 

اطلاعات سایت نیویورک تایمز

در بخشی از وب‌سایت مرتبط با این پروژه گفته شده «نیویورک تایمز به دنبال استفاده از فناوری Hyperledger Fabric است تا منشاء و منبع فایل‌های دیجیتال را تضمین کند».

فناوری بلاک‌چین عملا به این پروژه کمک می‌کند تا داده‌های بزرگ یا ابرداده‌های مربوط به ویدئو‌ها و اصوات ضبط شده که توسط سازمان‌های خبری منتشر می‌شوند را ذخیره کند. لازم به ذکر است که این پروژه‌ی بررسی منبع فعلا در مرحله‌ی اول خود قرار دارد که هدف آن ایجاد یک تصور کلی از مفهوم اثبات متمرکز بر روی عکاسی خبری است که نشان می‌دهد چطور سیستم‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین می‌توانند برای مقیاس‌پذیری مورد استفاده قرار بگیرند. در بخش‌هایی از این وب‌سایت جدید توضیح داده شده:

کار‌های اولیه ما شامل جستجو برای یک سیستم مبتنی بر فناوری بلاک‌چین جهت ذخیره و اشتراک‌گذاری داده‌های بزرگ مرتبط با رسانه(به طور خاص تصاویر و ویدئو‌ها) است که توسط سازمان‌های خبری منتشر می‌شوند. ما همچنین تحقیقاتی را اداره می‌کنیم که در زمینه‌ی شناسایی انواع سیگنال‌هایی که می‌توانند کاربران را در شناخت رسانه‌های معتبر یاری کنند، فعالیت دارد. سایت نیویورک تایمز

نیویورک تایمز همچنین اعلام نموده که «با صرف نظر از همه‌ی شور و شوق پیرامون این پروژه، فناوری بلاک‌چین به شیوه‌ای که ما فکر می‌کنیم برای ایجاد و حفظ منشاء فایل‌های دیجیتالی ضروری است، مکانیسم‌هایی را برای اشتراک‌گذاری اطلاعات بین اشخاص مختلف ارائه می‌کند». در وب‌سایت مربوط به این پروژه آمده است که نتایج حاصل از این پروژه به صورت عمومی در دسترس قرار خواهند گرفت.

استخدام متخصص فناوری بلاک‌چین در نیویورک تایمز

لازم به ذکر است که خبرگزاری نیویورک تایمز در اوایل سال جاری یک فهرست استخدام منتشر کرد که شامل استخدام متخصصین و استعداد‌های مربوط به فناوری بلاک‌چین هم بود. یکی از گزینه‌های موجود در این فهرست که تحت عنوان «سرپرست اکتشافات بلاک‌چینی» منتشر شده بود، به دنبال جذب فردی با این مشخصات است: «یک رهبر مشتاق که در زمینه‌ی کمک به طراحی یک مفهوم اثبات مبتنی بر بلاک‌چین جهت استفاده در نشریات خبری کمک کند».

نظر شما در رابطه با استفاده از فناوری بلاک‌چین جهت رهگیری و تضمین اصالت و منشاء اخبار چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا