اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

اتریوم کم‌تر از حد معقول ارزش‌گذاری شده و اکنون یک فرصت مناسب برای خرید است

یکی از کاربران سایت Reddit با بیان دلایلی، عقیده‌ی خود را مبنی بر این که اتریوم می‌تواند از لحاظ عملکرد و کاربرد بیت‌کوین را مغلوب خودش کند به اشتراک گذاشته است

نکات برگزیده مطلب
  • یک کاربر پلت‌فرم Reddit اخیرا با انتشار یک پست اینترنتی اظهار نموده که اتریوم(ETH) همان رمزارز آینده است و علاوه بر اینکه پتانسیل تبدیل شدن به پول جهانی را دارد، می‌تواند یک مرکز برای ایجاد توکن‌های ERC20 هم باشد. وی در ادامه به مقایسه‌ی اتریوم و بیت‌کوین پرداخته و استدلال کرده است که بیت‌کوین یک نوع طلا دیجیتال است که نسبتا رو به زوال باقی خواهد ماند، در حالیکه اتریوم مانند «نقره» است که در طول زمان بهتر و مفید‌تر خواهد شد.

بیت‌کوین یا اتریوم، مسئله این است…

یکی از چیزهایی که در فضای رمزارزی بسیار رایج می‌باشد، تفاوت نظر کاربران در رابطه با این موضوع که کدام رمزارز از دیگر رمزارزهای موجود بهتر است. در حالیکه اغلب کاربران معتقداند که بیت‌کوین(BTC) برترین رمزارز بازار است و پتانسیل بالایی دارد، یک کاربر Reddit با نام مستعار DCinvestor نظر کاملا متفاوتی دارد. وی معتقد است که رمزارز اتریوم(ETH) همان رمزارز آینده است و علاوه بر اینکه پتانسیل تبدیل شدن به پول جهانی را دارد، می‌تواند یک مرکز برای ایجاد توکن‌های ERC20 هم باشد.

اتریوم ETH Ethereum

وی استدلال می‌کند که گرچه بیت‌کوین در حال حاضر حجم مبادله و نقدینگی بسیار بالاتری دارد، اما راه‌اندازی نسخه‌ی دوم اتریوم(Ethereum 2.0) باعث رشد چشم‌گیر ارزش اتریوم در مقابل بیت‌کوین و رسیدن ارزش این رمزارز به بالاترین حد ممکن خواهد شد.

وی برای مقایسه‌ی بیت‌کوین و اتریوم به طلا و نقره اشاره کرد. DCinvestor گفت که بیت‌کوین برای رقابت با طلا عرضه شده است، این بدان معناست که در بهترین حالت بیت‌کوین می‌توانند همانند طلا بوده و در همان سطح بماند؛ اما اتریوم مانند نقره است، می‌توانند هم از لحاظ ارزش و هم از لحاظ یک پلت‌فرم برای نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز و توکن‌های جدید به رشد خود ادامه دهد.

وی در پست Reddit خودش نوشت:

اتریوم مانند «نقره» است، که در طول زمان بهتر و مفید‌تر خواهد شد، این در حالیست که بیت‌کوین یک نوع طلا دیجیتال است، که نسبتا رو به زوال باقی خواهد ماند و احتمالا فقط تنها مانند کالایی که از آن تقلید می‌کند، کاربرد خواهد داشت. اتریوم یک برتری در اختیار دارد که بیت‌کوین هرگز نخواهد داشت، کاربرد‌های غیر مالی و مالی بدون نیاز به اعتمادسازی متنوع. DCinvestor

 

تفاوت بین بیت‌کوین و اتریوم و سایر رمزارزها

DCinvestor به این نظریه که تمام رمزارزهای ثانویه از بین خواهند رفت و تنها بیت‌کوین در این بین موفق خواهد شد، اعتقادی ندارد زیرا بیت‌کوین و اتریوم تنها دارایی‌های رمزارزی هستند که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) به عنوان دارایی‌های غیر اوراق بهادار شناخته شده‌اند.

از این رو، اتریوم با دیگر رمزارزهای ثانویه هم مسیر نخواهد بود اما به طور بالقوه می‌تواند بیت‌کوین را از لحاظ عملکرد پشت سر بگذارد «زیرا این رمزارز در جایگاه دوم بازار قرار داشته و پتانسیل بالایی برای رشد دارد،‌ در حالیکه بسیاری از پتانسیل‌های تغییر دهنده‌ی جهان آن هنوز در راه هستند و عرضه نشده‌اند». DCinvestor در حالی این ادعاها را بیان نموده که مجموع سرمایه‌ی در حال گردش اتریوم(چیزی در حدود ۲۴ میلیارد دلار)، تنها معادل ۱۲/۵ درصد سرمایه‌ی در حال گردش بیت‌کوین است.

اتریوم در واقع تنها رمزارز ثانویه در بازار بوده که توانسته در زمان رشد خودش رابطه‌ی نسبتا پایداری با بیت‌کوین برقرار کند. شاید این وضعیت در زمان راه‌اندازی نسخه‌ی دوم اتریوم در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ بهتر هم شود، اما آیا اتریوم می‌تواند بیت‌کوین را از لحاظ عملکرد پشت سر بگذارد؟

بیت‌کوین هم در حال گردآوری نیروی زیادی برای جهت و افزایش قیمت است زیرا پلت‌فرم‌هایی همچون Bakkt نیز در حال ورود به صنعت رمزارزی هستند. بنابراین تنها گذر زمان مشخص خواهد کرد که کدام رمزارز بر بازار مسلط خواهد شد.

نظر شما در رابطه با استدلال‌های DCinvestor چیست؟ آیا اتریوم می‌تواند بیت‌کوین را پشت سر بگذارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

منبع
Zycrypto

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا