اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نوآوری بلاکچینی بانک آمریکا: سیستم تسویه‌ی بلادرنگ معاملات با استفاده از ریپل

در این نوآوری که از سوی Bank of America معرفی شده است با استفاده از پروتکل ریپل(Ripple)، دو مشتری دارای سیستم ارزی متفاوت می‌توانند با یکدیگر معامله کنند

نکات برگزیده مطلب
  • نوآوری ثبت شده بانک آمریکا(Bank of America) که برای عموم دردسترس است، سیستم تسویه‌ی حساب بلادرنگی را توصیف می‌کند که از دفترکل ریپل(Ripple) برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

موفقیت بزرگ برای ریپل در نوآوری بانک آمریکا

ثبت اختراع بانک آمریکا استفاده منحصر بفردی از دفتر کل ریپل برای بهبود کارایی، کاهش هزینه و حسابداری را ارائه می‌کند. این بانک در گذشته یک نوآوری در بخش ذخیره سازی رمزارزها به ثبت رسانده بود.

ثبت اختراع بانک آمریکا که به‌طور عمومی در دسترس قرار گرفته است، استفاده از دفتر کل ریپل را نشان می‌دهد.

بانک آمریکا در این سند پتانسیل فن‌آوری دفتر کل توزیع شده(DLT) در از بین بردن سیستم بانکی و حسابداری کنونی را مورد پذیرش قرار داده است. گزینه‌هایی برای حذف حساب‌های فیزیکی، مشاوره در پرداخت بلادرنگ، پیاده سازی جایگزین برای دفترکل عمومی بانک و تغییر در تسویه‌حساب‌های پایان روز به تسویه حساب بلادرنگ از مزایای ثبت اختراع جدید به شمار می‌روند.

ریپل در گذشته اعلام کرده است که دفتر کل و پروتکل آن‌ها می‌تواند معاملات بین‌المللی را تسهیل کند. مشتریان با استفاده از توکن XRP می‌توانند به‌سادگی یک ارز را به ارز دیگر تبدیل کنند در حالی که هزینه‌های جانبی و نیاز به ترجمه را کمینه می‌کند.

با توجه به افزایش شفافیت در پیاده‌سازی و حسابرسی، گزارش وضعیت حساب‌ها، مدیریت موجودی و حسابرسی بسیار ساده‌تر خواهد شد.

بانک آمریکا برای شرح نحوه‌ی عملکرد نمودار‌های زیادی را به نمایش گذاشته است؛ در توضیح منتشر شده دو مشتری که با ارز متفاوتی معامله می‌کنند، با استفاده از پروتکل ریپل می‌توانند به سادگی با یکدیگر معامله کنند. BofA با ایجاد یک گره تایید کننده به عنوان واسطی برای تراکنش‌های میان بانک و مشتریان عمل می‌کند.

هیچ شکی در ظرفیت شرکت ریپل برای ایجاد همکاری با ارزش بالا وجود ندارد، اما فروش عمومی XRP به عنوان رمزارز بی‌استفاده مورد انتقاد قرار دارد. در حالی که این توکن توسط موسسات و دیگر مشتریان برای معامله میان ارزهای مختلف استفاده می‌شود، بسیاری نگه‌داری این توکن‌ها برای مقاصد سرمایه‌گذاری و توسط سرمایه‌گذاران خُرد را مورد بحث قرار دادند.

مشارکت ریپل با دیگر موسسات

شرکت ریپل از زمان ارائه‌ی محصول خود، با بانک‌های بزرگی همانند SBI Japan و Santander همکاری می‌کند.

xRapid ، xCurrent و xVia  مجموعه‌ای از محصولات این شرکت به شمار می‌آیند که بر روی پروتکل‌های پرداخت موسسات با اهداف مختلف تمرکز کرده‌اند.

جایگزینی استفاده از ارزهای فیات منتشر شده توسط دولت‌ها با بیت‌کوین در یک روز امکان پذیر نیست. ریپل قصد دارد به عنوان پلی میان سیستم غیر متمرکز و متمرکز فعالیت کند.

آیا با ثبت اختراع بانک آمریکا، بزودی استفاده از فن‌آوری غیر متمرکز در سیستم سنتی بانک‌ها فراگیر خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Btcmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا