اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

انتخابات با اتریوم در برزیل

برزیل قصد دارد انتخابات و همه‌پرسی‌های این کشور را به وسیله شبکه اتریوم انجام دهد

نکات برگزیده مطلب
  • از آنجایی که انتخابات در برزیل بسار انجام می‌شود و مشکلات زیادی از جمله صرف انرژی و احتمال ضایع شدن حق رای دهندگان در انجام این پروسه صورت می‌گیرد، این کشور به دنبال راهی برای استفاده از بلاکچین اتریوم برای انجام همه‌پرسی و رای‌گیری است. گفته می‌شود رای دهندگان قادر خواهد بود با استفاده از گوشی همراه خود و با خاطر آسوده در رای‌گیری شرکت کنند. دولت برزیل از سیستم هشینگ و توکن خودش برای انجام پردازش‌ها و تراکنش‌های شبکه استفاده خواهد کرد.

دولت برزیل در صدد انتقال انتخابات و همه‌پرسی‌های بزرگ این کشور بر روی شبکه اتریوم است تا عملیات پردازش این رای‌گیری‌ها بر روی شبکه قابل اطمینان و پابرجای اتریوم انجام شود. در برزیل همه‌پرسی‌های زیادی در انتخاب‌های سیایس انجام می‌شود که اجتماعی بیش از 145 میلیون نفر از سراسر این کشور بزرگ که جمعیتی معادل 207 میلیون نفر دارد در آن شرکت می‌کنند. ولی برای دهه‌های متمادی امکانات برگزاری این انتخابات برای کارشناسان و تحلیل‌گران اقتصادی جای سوال داشت و مفسرین اقتصادی به این نتیجه رسیده‌اند که مشکل اصلی از طریقه برگزاری و سیستم رای‌گیری این انتخابات است.

پیش به سوی اتریوم

مسئولان قانون‌گذاری این مسئله که متشکل از مشاور قانون‌گذاری کنگره، آقای ریکاردو فرناندز(Ricardo Fernandes Paixão) و استاد دانشگاه اورتون فراگا (Everton Fraga) هستند که در حال حاضر به پی راهی هستند تا با استفاده از شبکه اتریوم پروسه رای‌گیری را انجام دهند و اطلاعات رای‌دهندگان را ثبت کنند تا راه را برای انتخابات بزرگ‌تر برزیل هموار سازند. نکته مهم در استفاده از یک سیستم بلاکچین در انجام انتخابات این است که رای‌های رای‌دهندگان باید به عنوان یک تراکنش در بلاکچین ثبت شود تا از دستکاری در آینده در امان باشد. بطور ذاتی در اتریوم برای انجام پردازش‌های همه‌پرسی باید از قرارداد‌های هوشمند استفاده کرد و سیستم به صورت یک اپلیکیشن غیر متمرکز عمل خواهد کرد، همانند بقیه اپلیکیشن‌هایی که در شبکه موجود هستند. در نتیجه سیستم رای‌گیری برزیل به عنوان یک اپلیکیشن غیر‌متمرکز همراه با توکن خاص خودش که عمل پردازش هر رای را انجام می‌دهد بر روی شبکه اتریوم عمل خواهد کرد.

هنریک کوستا (Henrique Costa) استاد رشته حقوق دانشگاه Universidade de Brasilia، گفت در گذشته فقدان یک سیستم قابل اطمینان و تغییر‌ناپذیر برای جمع‌آوری رای شرکت‌کنندگان یک مشکل اساسی برای دولت‌مردان بود. در سیستم رای‌گیری برزیل، هر مسئله‌ای که به رای‌گیری گذاشته شود و 1 درصد از جمعیت این کشور در آن شرکت کنند باید در کنگره اعلام و راجب آن بحث شود شود. ولی به دلیل نبود موسسه و پلتفرم خاصی برای پیگیری رای‌ها، رای دهندگان با مشکلاتی روبرو بودند.

 

اپلیکیشن موبایل

این می‌تواند یک جشن دموکراسی باشد. با این پروژه ما کاری را انجام می‌دهیم که قانون‌اساسی بر آن تاکید کرده است، ولی در عمل [هنوز] این اتفاق نیافتاده است. Everton Fraga

در حال حاضر برزیلی‌ها در حال بررسی امکان استفاده از یک اپلیکیشن موبایل برای ارسال رای‌های شهروندان برزیل در شبکه اتریوم هستند و از آنجایی که نرم‌افزار‌های غیر متمرکز می‌توانند بر روی سیستم‌های همراه اجرا شوند، امکان انجام این کار زیاد است. از آنجایی که ارسال هر رای و امضاء به عنوان یک تراکنش باعث شلوغی شبکه و بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود، دولت برزیل از یک سیستم هشینگ (Hashing) برای ترکیب کردن همه رای‌های روزانه و ارسال آن به شبکه اتریوم به عنوان یک تراکنش استفاده می‌کند.

فراگا، یکی از مشاوران این پروژه گفت در صورت تایید کنگره و استفاده از اتریوم در سیستم انتخابات شاهد بوجود آمدن دموکراسی واقعی در جامعه خواهیم بود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
CoinDesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا