اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

شرکت Circle از قوانین محدود کننده‌ی رمزارزی در آمریکا انتقاد کرد

با وجود خروج از شرایط نزولی در بازار رمزارزی، Circle به دلیل سخت‌گیری‌های قانون‌گذاران در آمریکا ۱۰ درصد از پرسنل خود را تعدیل می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • با وجود این‌که قیمت بیت‌کوین و رمزارزها در حال افزایش است، شرکت Circle با انتقاد از شرایط قانون‌گذاری «محدود کننده» ۱۰ درصد از نیروی کار خود را اخراج می‌کند. این شرکت توسط Goldman Sachs پشتیبانی می‌شود.

نظر مثبت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نسبت به بیت‌کوین

اگرچه با صراحت نمی‌توان اعلام کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) نسبت به بیت‌کوین نظر مساعدی دارد، و در بهترین حالت نسبت به این رمزارز با احتیاط رفتار می‌کند، اما بدنه‌ی قانون‌گذاری حوزه‌ی مالی ایالات متحده‌ی آمریکا به صراحت اعلام کرده است که بیت‌کوین اوراق بهادار نیست. این سازمان حتی پیشنهادات صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین(Bitcoin ETF) را با کُندی بررسی می‌کند.

برای اغلب پیشنهاد‌های اولیه‌ی سکه(ICO) این شرایط وجود ندارد. در حالی که شایعات مربوط به تغییر رویکرد این نهاد منتشر می‌شود، به نظر می‌رسد که در حال حاظر آن‌ها تنها شایعه هستند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا همیشه اغلب پیشنهاد‌های اولیه‌ی سکه(ICOها) را به صورت اوراق بهادار در نظر گرفته است، اما تاکنون به دلیل ترس نسبت به این نوآوری، اقدامات اندکی در این حوزه انجام داده است.

با این وجود، صرافی Poloniex متعلق به شرکت Circle تعداد 9 توکن رمزارزی را از فهرست معاملاتی مشتریان آمریکایی حذف کرده است. تصمیم Circle برای کوچکتر کردن خود نیز در این راستا صورت گرفته است و شایعاتی منتشر شده است که ادعا می‌کنند این اقدام آغازی برای پایان فعالیت این شرکت خواهد بود.

«بسیار بعید به نظر می‌رسد که هر یک از ما در 5 یا 10 سال آینده از بیت‌کوین استفاده کنیم.»

جرمی آلیر(Jeremy Allaire) مدیرعامل Circle، 2016

«بسیار بعید به نظر می‌رسد که هر یک از ما در 5 یا 10 سال آینده از Circle استفاده کنیم.»

خودم، مدیر حساب کاربری توئیترم، امروز

Circle در حال سازگاری با شرایط جدید بازار

با افزایش سهمی‌وار قیمت بیت‌کوین و اغلب آلت‌کوین‌ها(Altcoin) در یک ماه گذشته، بسیاری از تحلیلگران شرایط جدید بازار صعودی را تایید کردند. با این وجود، تغییرات اخیر Poloniex و Circle نشان می‌دهد که ممکن است شرایط پیشرفت برای برخی فعالان این حوزه به پایان برسد.

همانطور که Circle (که توسط یک بانک بزرگ آمریکایی پشتیبانی می‌شود) در حال تبدیل شدن به اولین شرکت رمزارزی بزرگ در ایالات متحده‌ی آمریکا است، کاهش نیروی شاغل در این شرکت به دلیل موضع تهاجمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ممکن است در آینده ادامه یابد.

با وجود این‌که، این شرکت پرداخت فرد به فرد(P2P) توانست بدون تعدیل نیروی کاری خود، در بازار نزولی نیز به فعالیت خود ادامه دهد. هم‌اکنون، در حالی که موسسات در حال ورود به حوزه‌ی رمزارزی هستند، پذیرش گسترده‌ی رمزارزها به طور جدی مطرح شده و افزایش قیمت‌ها آغاز می‌شود. بنابراین زمان نامناسبی برای کاهش سطح فعالیت یک شرکت رمزارزی به نظر می‌رسد.

آیا Circle از قانون‌گذاری رمزارزی در آمریکا به عنوان یک پوشش استفاده می‌کند؟

آیا حذف برخی رمزارزها از فهرست معاملاتی Poloniex و تعدیل نیروی Circle می‌تواند به دلیل مشکلات بزرگتری ایجاد شده باشد؟ ممکن است Circle از این شرایط برای پنهان کردن فعالیت‌های نظامی استفاده ‌کند.

Poloniex را به یاد می‌آورید؟ Circle شرکت Poloniex را با بودجه‌ی 400 میلیون دلاری خریداری کرد. این فرصت ویژه‌ای برای مالکان Poloniex محسوب می‌گردید، حجم معاملات کاهش یافته بود. در همراهی با مشکلات امنیتی، تعداد زیادی درخواست‌های پشتیبانی بدون پاسخ از سوی مشتریان وجود داشت.

در صفحه‌ی انگلیسی بخش «درباره‌ی ما(About Us)» (زبان‌های دیگر خطای 404 را نشان می‌داد) می‌خوانیم:

Circle با اعتقاد بر این‌که تکنولوژی منبع باز رمزارزی جایگزین سیستم‌های مالی بسته‌ی جهان خواهد شد و به هر کسی در هر نقطه‌ی جهان امکان مشارکت در یک اقتصاد منصفانه‌تر، قابل دسترس‌تر و همه جانبه را می‌دهد. این شرکت در سال 2013 بنیان‌گذاری شد. Circle About Us Page

با این وجود، این شرکت با انتقاد از قانون‌گذاری رمزارزی با کاهش تعداد کاربران مواجه شده است. رمزارز پایدار این شرکت محبوبیتی به‌دست نیاورده است.

بعلاوه، با وجود نام دامنه‌ی بسیار مناسب «Circle.com» ترافیک بسیار اندکی را در اختیار دارد. به نظر می‌رسد که در حقیقت کاربران به صورت جمعی از این سایت خارج می‌شوند.

درحالی که Square با شعار «پول خرج کنید، بیت‌کوین بخرید»، رتبه‌ی نخست اپلیکیشن‌های فعال در حوزه‌ی مالی Appstore را به‌دست آورده است، آیا می‌توان گفت شرکت Square به سادگی خطوطی را در اطراف Circle ترسیم کرده است؟ آیا شرایط تاثیر‌گذاری بیشتری نسبت به مقررات دارد؟

اپلیکیشن مالی شماره‌ی 1 در Appstore می‌گوید: پول خرج کنید، بیت‌کوین بخرید هنگامی که اغلب کسب و کارهای مالی به شما امکان خرید بیت‌کوین را می‌دهند، این موضوع اولین گام صعودی خواهد بود.

آیا قوانین محدود کننده نوآوری‌ها تحت فشار قرار می‌دهد؟

آلیر به دنبال کنندگانش در شبکه‌ی اجتماعی توئیتر اطمینان داد که Circle همچنان فعالیت بالایی در این حوزه دارد ولی این شرکت توسط قوانین محدود کننده‌ی آمریکا در شرایط سختی قرار گرفته است:

Circle قدرتمند و سالم باقی خواهد ماند و ما به ارائه‌ی نوآوری و پیشرفت جهانی ادامه خواهیم داد. در حالی که برای ایجاد سیاست‌های رمزارزی متعادل‌تر در آمریکا تلاش می‌کنیم، با کشور‌هایی که با آینده نگری، سیاست‌های قانون‌گذاری کسب و کار ارزهای دیجیتال را تنظیم می‌کنند، همکاری می‌کنیم. Jeremy Allaire

بحث پیرامون تصویب قانون Token Taxonomy وجود دارد که بسیاری از توکن‌ها را از طبقه‌بندی به عنوان اوراق بهادار معاف می‌کند. اما بر اساس اظهارات آلیر SEC همچنان بر مواضع خود پافشاری می‌کند. در حالی که دیگر کشور‌ها نوآوری در حوزه‌ی رمزارزی را پرورش می‌دهند، ایالات متحده‌ی آمریکا به‌طور فزاینده‌ای موجب فرار نوآوری‌ها در این حوزه به دیگر کشور‌ها می‌شود.

اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نتواند موضع خود را نسبت به رمزارزها تغییر دهد، شرکت‌هایی همانند Circle از این شرایط آسیب خواهند دید.

آیا قوانین رمزارزی ایالات متحده‌ی آمریکا استارت‌آپ‌های رمزارزی را محدود می‌کند؟ آیا دیدگاه بخش قانون‌گذاری در آمریکا نسبت به حوزه‌ی رمزارزی تغییر خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا