اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

انتشار ۱۰ میلیون دلار رمزارز پایدار Paxos در یک شب پس از مشکلات پیش آمده برای تتر

پس از طرح اتهام دادستانی نیویورک نسبت به دارایی‌های صرافی Bitfinex، کاربران در حال مهاجرت از رمزارز پایدار تتر به دیگر رمزارزهای پایدار هستند

نکات برگزیده مطلب
  • ۱۸ ساعت پس از انتشار اخبار اتهام دادستانی نیویورک نسبت به رمزارز پایدار تتر(Tether) و صرافی رمزارزی بیت‌فینکس، بیش از ۱۰ میلیون رمزارز پایدار Paxos Standard منتشر شده است. رمزارزهای پایدار دیگر نیز شاهد افزایش حجم تقاضا از سوی کاربران بوده‌اند. این امر به دلیل مهاجرت جامعه‌ی رمزارزی از سوی تتر به سوی دیگر رمزارزهای پایدار می‌باشد.

چاد کاسکاریلا(Chad Cascarilla)، مدیر عامل شرکت Paxos که توکن Paxos Standard را منتشر می‌کند، اعلام کرد که این شرکت شاهد جهش یک شبه در تقاضا برای رمزارز پایدار Paxos Standard بوده است.

کاسکاریلا صبح روز جمعه اعلام کرد: «در طول روز و نیمه‌شب گذشته تعداد زیادی رمزارز منتشر گردید. من گمان می‌کنم این موضوع قطعا به دلیل خبر‌های منتشر شده اتفاق افتاده است، زیرا PAX در قیمت بالاتری نسبت به رمزارز پایدار تتر و  دلار آمریکا معامله می‌شود.»

وی این رفتار را به افزایش تقاضا برای رمزارز پایدار این شرکت نسبت داد و افزود:

ما دارای رمزارز پایدار PAX به‌صورت از قبل منتشر شده(Pre-Mint) نیستیم. بنابراین بر اساس تقاضای بازار حجم PAX افزایش یا کاهش می‌یابد. بنابراین یقینا افزایش تقاضا برای این رمزارز به تقاضای بازار بستگی دارد و من فکر می‌کنم به دلیل خبر مرتبط با رمزارز تتر است. Chad Cascarilla

براساس داده‌های بلاکچین این رمزارز، 13,737,199.87 رمزارز PAX جدید ایجاد شده است و 3,354,741.74 رمزارز بازخرید شده است؛ بنابراین تعداد 10 میلیون رمزارز PAX جدید منتشر شده است. بخش عظیمی از 13,737,199.87 رمزارز منتشر شده پس از انتشار خبر رمزارز پایدار تتر منتشر شده است.

USD Coin دیگر رمزارز پایدار بازار نیز که توسط کنسرسیوم Circle و Coinbase منتشر گردیده است، پس از انتشار خبر اشاره شده، شاهد افزایش تقاضا بوده است. در نتیجه 8,276,917.27 توکن جدید منتشر شده است.

NYAG در روز پنجشنبه ادعا کرد که صرافی رمزارزی Bitfinex 850 میلیون دلار از دارایی مشتریان را از دست داده است و با قرض گرفتن از دارایی‌های ذخیره‌ی تتر، شرکتی که رمزارز پایداری به همین نام را منتشر می‌کند(با نماد معاملاتی USDT)، کسری خود را پوشش داده است.

شک و تردید

تتر مدت‌ها ادعا کرده است که هر یک از 3 میلیارد توکن در گردش خود به نسبت 1-1 توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. اما خبر منتشر شده در روز پنجشنبه، مجددا ارزش 3 میلیارد دلاری دارایی‌های تتر را مورد پرسش قرار داد.

به‌نظر می‌رسد معامله‌گران به دلیل ادعای مطرح شده به رمزارزهای دیگر مهاجرت می‌کنند. بعلاوه بر اساس اعلام TokenAnalyst.io، تمامی رمزارزهای پایدار به‌جز تتر در طی 24 ساعت گذشته شاهد افزایش تقاضا بوده‌اند و بسیاری از آن‌ها در بالاتر از قیمت معاملاتی، معامله می‌شوند.

USDCoin، Gemini،  TrueUSD، DAI و Pax پس از سقوط قیمت تتر به 0.99 دلار، افزایش قیمت در برابر دلار را تجربه کرده‌اند.

جسی پرودمن(Jesse Proudman)، مدیر عامل Strix Leviathan که یک شرکت معاملاتی است گفت: «ادعای اخیر در رابطه با Crypto Capital(سیستم پرداختی که ادعا می‌شود دارایی‌های Bitfinex را از دست داده است) پرسش‌های زیادی را نسبت به دارایی‌های ذخیره‌‌ی تتر مطرح کرده است.»

وی گفت:

ما انتظار داریم که این اقدام منجر به مهاجرت سرمایه از تتر به رمزارزهای پایداری همانند USDS، USDC ، TUSD  و PAX خواهد شد. Jesse Proudman

دیدگاه شما در رابطه با مهاجرت کاربران به دیگر رمزارزهای پایدار چیست؟ آیا تتر همانند گذشته به شرایط عادی خود باز خواهد گشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا