اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

تراکنش‌های Verge در دسترس همگان!

کدهای موجود در سایت github نشان دهنده عدم مخفی بودن تراکنش‌ها در Verge است.

وِرج (Verge) که عموماَ با نام XVG شناخته می‌شود، یک ارز مجازی است و چند سالیست که عرضه شده است.
این ارز مجازی در اواسط سال 2017 هنگامی پروتکل Wraith خود که هدف آن ارتقاء حریم خصوصی و ناشناس بودن تراکنش‌ها بود را اعلام کرد.
بزرگترین گام این بود که این پروتکل ژورنال‌ها و آدرسهای IP را مسدود می‌کرد تا جایی که این تراکنش‌ها حتی در بلاکچین نیز قابل شناسایی نبودند. با این حال، به نظر می‌رسد که این موارد زیاد مورد توجه قرار نگرفت و بیهوده بود.
چند ماه گذشته، Verge در حال پیشرفت بوده و تعدادی از سرمایه‌گذاران و مبادله‌گران مدتی است که به دلیل شور و هیجانی که در این پروتکل جریان داشته شروع به سرمایه‌گذاری در این ارز کرده‌اند. همانطور که معلوم شد، آخرین نسخه کدهای Verge در سایت Github در حال حاضر قابل دسترس است و یک نگاه سریع به این کد‌ها نشان می‌دهد که پروتکل دفاترکل (ledger)‌ را مسدود نمی‌کند.
یک کاربر سایت reddit در این کد جستجویی داشته و یافته‌هایش را ارائه کرده، که به شرح زیر است: پروتکل Wraith، همانطور که در Github موجود است، اساسا از آدرس‌های پنهان استفاده می‌کند. در این پروتکل ویژگی‌های نرم افزار تور (TOR) نیز وجود دارد اما این ویژگی‌ها باید به عنوان یک فرایند جداگانه اجرا شوند. بساری از اجزا به نظر به سختی کدگذاری شده‌اند و تاحدودی در ارائه و ساخت این پروتکل عجله شده است. علاوه بر این، این پروتکل در مورد اصلاح و ارتقاء در آینده نیاز به تغییرات زیادی خواهد داشت.

پروتکل Wraith چیست؟
به صورت خیلی ساده ما در اینجا پروتکل Wraith را برای شما توضیح می‌دهیم:
زمانی که شما یک تراکنش جدید به وسیله ارزهای رمزنگاری شده انجام می‌دهید، این عملیات در یک دفتر کل ذخیره شده و برای همه قابل مشاهده است.
با این حال، دو نوع دفترکل وجود دارد، دفاتر عمومی و دفاتر خصوصی.
تا به حال این دو دفترکل هرگز بر روی یک بلاکچین مشترک قرار نداشته‌اند.
پروتکل Wraith قصد دارد که آنها را با یکدیگر ترکیب کند تا به کاربران اجازه انتخاب بین دفاتر خصوصی و دفاتر عمومی را بسته نوع شفافیت که می‌خواهند استفاده کنند، بدهد.
پروتکل Wraith باعث می‌شود که تراکنش‌ها قابل شناسایی نباشند.

 

آیا واقعا تراکنش‌ها قابل ردیابی نیستند؟
براساس آخرین یافته‌ها، که اکنون تمام این موارد غیر ضروری و بیخود بوده و ادعاهای Verge در مورد پروتکل Wraith، به نظر می‌رسد که نادرست بوده‌اند زیرا این پروتکل ژورنال‌ها به وضوح نادیده گرفته نمی‌شوند. وب‌سایت xvg.keff.org تراکنش‌های این شبکه زا همراه با آی‌پی آدرس‌های کاربران آن به نمایش گذاشته است که این نشان‌دهنده مشکل‌دار بودن این شبکه و خلاف گفته‌های توسعه‌دهندگان ورج است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
cryptocrimson.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا