اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

چرا عرضه‌ی اولیه‌ی سهام(IPO) شرکت اوبر به نفع رمزارزها خواهد بود؟

شرکت اوبر(Uber) قصد دارد بزودی سهام خود را که ارزش آن صد میلیارد دلار تخمین زده می‌شود بصورت عمومی عرضه کند

نکات برگزیده مطلب
  • ارزش شرکت اوبر(Uber Technologies Inc) در هنگام ورود به بورس اوراق بهادار نیویورک(New York Stock Exchange) ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود. عرضه‌های اولیه‌ی(IPO) سهام شرکت‌های بزرگ همانند اوبر و دیگر شرکت‌ها می‌تواند مزایای چشمگیری برای صنعت رمزنگاری به همراه داشته باشد. در همین زمان، روش‌های تجاری که امکان پرداخت هزینه‌ها با بیت‌کوین را برای کاربران اوبر فراهم می‌کنند در حال افزایش هستند.

ارزش عرضه‌ی اولیه‌ی سهام شرکت اوبر از ارزش بازار بیت‌کوین نیز بیشتر است

شرکت اوبر در 11 آوریل 2019 در خواست عرضه‌ی عمومی سهام خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا(SEC) ارائه کرد. در حالی که عرضه‌ی پیش رو می‌تواند به یکی از بزرگترین‌ عرضه‌ها تبدیل شود؛ این شرکت در اظهار نامه‌ی اخیر خود به اندازه(ارزش) عرضه‌ی اولیه‌ی سهام خود اشاره نکرده است.

با این وجود بر اساس اعلام Financial Times:

بر اساس اظهارات برخی منابع مطلع، این شرکت قصد دارد از عرضه‌ی اولیه‌ی سهام خود، 10 میلیارد دلار سرمایه جذب کند؛ برخی از سرمایه‌گذاران این شرکت اخیرا اعلام کردند که ارزش اوبر 90 الی 100 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. ارزش این شرکت در افزایش سرمایه‌ی(جذب سرمایه) خصوصی در ماه آگوست به 76 میلیارد دلار رسید. Financial Times

بنابراین، ارزش برآورد شده‌ی شرکت اوبر می‌تواند ارزشی فراتر از از ارزش بازار کنونی بیت‌کوین (در حدود 89 میلیارد دلار) داشته باشد.

اوبر که یک شرکت حمل و نقل است، طرح‌های خود را بر اساس تکنولوژی پیشرو، مهارت و شبکه‌ی گسترده قرار داده است و میلیون‌ها راننده، کاربر، باربر و دیگر مشارکت کنندگان را در سراسر جهان شامل می‌گردد.

بعلاوه، اوبر اطلاعات مالی خود را به صورت زیر اعلام کرده است:

  • درآمد ناشی از محصولات اشتراک سرویس حمل و نقل این شرکت از 3.5 میلیارد دلار در سال 2016 به 9.2 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده است.
  • رزررو‌های انبوه که از محصولات اشتراک سرویس حمل و نقل این شرکت مشتق شده است از 18.8 میلیارد دلار در سال 2016 به 41.5 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده است.
  • مشتریان در سال 2018 تقریبا 26 میلیارد مایل را با استفاده از پلتفرم ما سفر کرده‌اند.

اوبر در همه جا حضور دارد. این شرکت 63 کشور را تحت پوشش قرار داده است و همانطور که در نمودار زیر مشخص است، به بیش از 4 میلیارد نفر سرویس‌دهی می‌کند.

بری سیلبرت(Barry Silbert)، مدیر گروه ارزهای دیجیتالی افزود که میلیاردها دلار در بازار خصوصی این شرکت از طریق عرضه‌ی اولیه آزاد خواهد شد.

وی اظهار داشت: «دارایی‌های دیجیتالی می‌تواند بسیار منتفع گردد.»

پرداخت با استفاده از بیت‌کوین

ممکن است با پذیرش مستقیم بیت‌کوین و دیگر رمزارزها توسط اوبر فاصله‌ی زیادی داشته باشیم.

اگرچه در همین زمان، برخی از رانندگان اوبر در سراسر جهان به‌جای ارزهای فیات کشور خود و به‌طور غیر رسمی بیت‌کوین پذیرش می‌کنند.

به‌عنوان مثال، در حالی که با کاهش ارزش ارز رسمی این کشور با نام پزو(Peso)، برخی رانندگان مشکلی با دریافت بیت‌کوین ندارند، تعدادی از کاربران در کشور آژانتین علاقه‌ی خود را در پرداخت هزینه‌ی خدمات اوبر با بیت‌کوین را نشان داده‌اند.

یک راننده‌ی اوبر با نام کاربری bjandrus در Reddit، نوشت که او قبلا به‌طور غیر رسمی بیت‌کوین را به‌منظور اخذ هزینه‌ی مسافران پذیرفته است. با این وجود، وی از پیچیدگی فرآیند آن انتقاد می‌کند زیرا اپلیکیشن اوبر از پرداخت‌های بیت‌کوین پشتیبانی نمی‌کند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی شرکت‌های حمل و نقل پذیرش بیت‌کوین را آغاز خواهند کرد. با این وجود، پرداخت هزینه‌ی اوبر با بیت‌کوین به‌طور غیر مستقیم امکان پذیر است. برای مثال، کارت هدیه‌ی Bitrefill و دیگر شرکت‌ها را می‌توان برای این منظور استفاده کرد. مثلا، کارت‌هدیه‌ی Coinbase در کشور‌های منتخب اتحادیه‌ی اروپا و استرالیا پشتیبانی می‌شود.

همچنین شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات کارت‌های اعتباری رمزارزی واسطی وجود دارند که به شما امکان پرداخت هزینه‌ی هر چیزی شامل Uber، Lyft و غیره را با استفاده از بیت‌کوین می‌دهند.

اوبر سیستم پرداخت Vendit را اضافه کرده است، مردم می‌توانند با استفاده از رمزارزها به اعتبار اپلیکیشن اوبر خود اضافه کنند. ما برای دست‌یابی به هدف پذیرش گسترده‌ی رمزارزها به جلو حرکت می‌کنیم!

نظر شما در ارتباط با تاثیرات عرضه‌ی سهام شرکت اوبر بر بازار رمزارزی در چیست؟ آیا در نهایت شرکت‌های حمل و نقل بزرگ مزایای پذیرش مستقیم رمزارزها را درک خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا