اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

چهار رمزارزی که در سال ۲۰۱۸ بیشترین پذیرش را تجربه کرده‌اند

در گزارش جدید Weiss Crypto Ratings، چهار رمزارزی که تعداد تراکنش‌هایشان در سال ۲۰۱۸ افزایش قابل توجهی داشته لیست شده است

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس اعلام Weiss Crypto Ratings، با وجود شرایط بازار نزولی در سال ۲۰۱۹، افزایش قابل توجهی در به‌کارگیری برخی آلت‌کوین‌ها وجود داشته است. Weiss Crypto Ratings که یک آژانس رتبه‌بندی است معتقد است که این روند نشان‌دهنده‌ی افزایش سطح پذیرش رمزارزها برای بسیاری از کاربران جهان است. بر اساس این گزارش، تعداد تراکنش‌ها در رمزارزهای EOS، Tron، BitShares و WAX به شدت افزایش یافته است.

افزایش تراکنش‌های رمزارزی در سال 2018

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط Weiss Crypto Ratings در روز چهارشنبه(10 آوریل 2019)، چهار آلت‌کوین(Altcoin) در سال 2018 پذیرش قابل توجهی را از سوی کاربران تجربه کرده‌اند. در همین زمان، قیمت رمزارزها به‌طور میانگین 80 درصد کاهش یافته است.

در بازه‌ی زمانی فوریه 2018 الی مارس 2019، حجم تراکنش‌های رمزارز EOS از 7 هزار تراکنش در هر روز به نزدیکی 4.6 میلیون تراکنش در هر روز رسیده است. در همین بازه‌ی زمانی، تراکنش‌های رمزارز ترون(Tron) نیز از 3 هزار تراکنش در هر روز به 1.9 میلیون تراکنش افزایش یافته است.

بر اساس گزارش منتشر شده، حجم تراکنش‌های روزانه در رمزارزهای BitShares و WAX نیز به‌ترتیب به 1.1 میلیون و 4.4 میلیون تراکنش در هر روز رسیده است.

تراکنش‌های ده رمزارز برتر از نظر حجم تراکنش‌های روزانه در مارس 2019  نسبت به فوریه 2018، 245 درصد افزایش یافته است. اگرچه حجم تراکنش‌ها شاخص مهمی در پذیرش است، امنیت شبکه، ظرفیت شبکه، سرعت، مقیاس پذیری، نفوذ در بازار، تمرکز زدایی، مشارکت توسعه‌دهندگان، پذیرش عمومی و دیگر عوامل کلیدی در مُدل Weiss Crypto Ratings در نظر گرفته می‌شود. تمامی ارقام اشاره شده بر مبنای میانگین متحرک 7 روزه است.

 

تعداد تراکنش‌های هفت پروژه‌ی رمزارزی اشاره شده در مجموع 2,700 درصد افزایش یافته است و از 433,000 تراکنش در هر روز (در فوریه 2018) به بیش از 12.4 تراکنش روزانه (در مارس 2019) رسیده است.

با توجه به گزارش Weiss Ratings، افزایش پذیرش رمزارزها در شرایط بازار نزولی را می‌توان مشابه دوره‌ی زمانی استقبال از دامنه‌ی دات کام «Dot-Com Era» قلمداد کرد. این آژانس معتقد است که توسعه‌ی این حوزه، منجر به پذیرش گسترده‌تر رمزارزها در آینده‌ی نزدیک خواهد شد.

تراکنش‌های بیشتر به معنای انتقال بیشتر دارایی‌ها نیست

با این وجود، باید توجه داشت که تعداد بالای تراکنش‌ها لزوما به معنای انتقال حجم بالایی از دارایی‌ها نیست. بعلاوه، اجرای تراکنش‌ها در این چهار بلاکچین کارمزد(هزینه‌ی اندکی) دارد. بنابراین، از آنجایی که افزایش سطح تعداد تراکنش‌ها ممکن است اقتصادی نبوده و یا توسط کاربران واقعی ایجاد نشده باشد، ممکن است معیار ضعیفی برای سنجش پذیرش توسط کاربران به‌شمار آید.

برای مثال، تعداد تراکنش‌های روزانه‌ی EOS، 14 برابر از بیت‌کوین بیشتر است. اما با این وجود ارزش تراکنش‌های بیت‌کوین نسبت به دیگر بلاکچین‌ها بالاتر است.

ستریس پاریبوس(Ceteris Paribus)، تحلیلگر رمزارزها در ابتدای هفته‌ی جاری عنوان کرد، با وجود آن‌که تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین برابر با تنها 7 درصد از تعداد تراکنش‌های EOS است، ارزش دلاری دارایی‌های منتقل شده در بیت‌کوین 20 برابر EOS است.

بعلاوه، شاخص‌های ارائه شده در بیت‌کوین، تراکنش‌های لایه‌ی دوم را که از طریق شبکه‌ی صاعقه(Lightning Network) ارسال می‌شود را در بر نمی‌گیرد.

تعداد تراکنش‌ها شدیدا افزایش یافته است، اما چه مقدار دارایی بر روی زنجیره منتقل می‌شود؟ / به عنوان مثال: تعداد تراکنش‌های روزانه‌ی بیت‌کوین 7 درصد EOS است، با این وجود ارزش دلاری دارایی‌های منتقل شده در بیت‌کوین 20 برابر بیشتر است.

Weiss Ratings با اعتراف به این حقیقت، اعلام کرد:

اگرچه تمامی تراکنش‌ها از نظر کیفی یکسان نیستند، انتقال 10 میلیون دلار بیت‌کوین نسبت به یک رای و یا لایک در پلتفرم Steem، اهمیت بیشتری دارد. Weiss Ratings Report

بر اساس اعلام Weiss Ratings، دیگر شاخص‌های مهم همانند امنیت، ظرفیت شبکه و فعالیت توسعه‌دهندگان در طی 12 ماه گذشته افزایش یافته است. این آژانس معتقد است که با وجود قیمت‌های پایین، آلت‌کوین‌ها در صنایع مالی و تکنولوژی کاربرد بیشتری دارند.

بر اساس گزارش کوینیت، نظر سنجی صندوق بین‌المللی پول(IMF) نشان می‌دهد که بسیاری از افراد معتقدند که بیت‌کوین و دیگر رمزارزها در 5 سال آینده به جریان اصلی پرداخت تبدیل می‌شوند.

نظر شما در رابطه با گزارش Weiss Crypto Ratings چیست؟ آیا می‌توان بالاتر رفتن تعداد تراکنش‌های یک رمزارز را مبنای پیشرفت آن دانست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا