اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ولادیسلاو گینکو: ارزش‌گذاری بیت‌کوین با ارزهای فیات لزومی ندارد

این تحلیل‌گر «آکادمی پوتین» با ارائه‌ی ۶ دلیل ادعا کرد که بیت‌کوین حتی نسبت به طلا نیز روش بهتری برای ذخیره‌ی دارایی می‌باشد

نکات برگزیده مطلب
  • ولادیسلاو گینکو(Vladislav Ginko)، تحلیلگر آکادمی پوتین(Putin Academy) معتقد است که بیت‌کوین نباید با ارزهای فیات ارزش‌گذاری شود. وی همچنین معتقد است که فروش بیت‌کوین و تبدیل آن به ارز فیات منطقی نیست. گینکو با ارائه‌ی ۶ دلیل ادعا کرد که این رمزارز روش بهتری برای ذخیره‌ی دارایی‌ها است.

 

بیت‌کوین(Bitcoin) در یک دهه‌ی گذشته و اغلب به دلیل ویژگی تمرکز زدایی این رمزارز که قدرت را از دستان دولت‌ها خارج کرده و آن را در دست مردم قرار می‌دهد، تحسین شخصیت‌های متعددی را دریافت کرده است. ولادیسلاو گینکو، نیز با اظهارات اخیر خود به جمع تحسین‌کنندگان بیت‌کوین پیوست.

 

بیت‌کوین اولین و آخرین معیار ارزش‌گذاری دارایی‌ها است

ولادیسلاو گینکو اظهار داشت که ارزش‌گذاری بیت‌کوین به ارز فیات ضرورتی ندارد. وی با اعلام نگرانی در حساب کاربری توئیتر خود گفت:

هر چیزی که با ارز فیات (به‌طور ناعادلانه) ارزش‌گذاری شود، دچار آسیب می‌گردد. ارزش‌گذاری بیت‌کوین با استفاده از ارز فیات ضرورتی ندارد. بیت‌کوین اولین و آخرین معیار ارزش‌گذاری هر دارایی در جهان است. Vladislav Ginko

وی ادعا کرد که بیت‌کوین با ارزش‌ترین دارایی جهان است. بنابراین از نظر وی ضرورتی برای فروش رمزارزها و به‌دست آوردن دارایی‌های مرده همانند ارزهای فیات وجود ندارد. وی افزود، تنها زمانی که فروش بیت‌کوین منطقی است، وجود راهی برای دریافت مجدد این دارایی است.

تحلیلگر آکادمی پوتین با مقایسه‌ی بیت‌کوین و کشتی نوح افزود، ارزشمند‌ترین سکه‌ی جهان(بیت‌کوین) توسط دستان نامرئی(سیستم غیر متمرکز) مدیریت می‌شود. بهترین ویژگی بیت‌کوین این است که هیچ سیستم متمرکزی قادر به کنترل آن نیست. Blockchain guide که یک کاربر توئیتر است در این زمینه می‌گوید: «تصور کنید که آمریکا از توانایی مقابله‌ی روسیه با تحریم‌ها با استفاده از بیت‌کوین ناخرسند است. آمریکا می‌تواند قیمت بیت‌کوین را دستکاری کرده و یا با قانون‌گذاری منفی بیت‌کوین، قدرت مالی را از روسیه سلب کند.» نظر وی توجه گینکو را جلب کرد، وی پاسخ داد که آمریکا و یا هر دولت دیگری قدرت توقف گسترش و رشد بیت‌کوین را نخواهد داشت.

روسیه دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به بیت‌کوین دارد و معتقد است که با وجود برخی افراد تاثیر‌گذار که شبکه را از امکان هرگونه حمله محافظت می‌کنند، حملات 51 درصد و یا دیگر حملات بزرگ در بلاکچین بیت‌کوین قابل اجرا نیست.

بیت‌کوین از طلا بهتر است

در کنار مقاومت در برابر سانسور و تمرکز زدایی بیت‌کوین، مباحثه‌ی سنگینی پیرامون مزایا و معایب طلا و بیت‌کوین و انتخاب روش مناسب حفظ ارزش دارایی‌ها وجود دارد. با وجود استدلال‌های موجود در رابطه با هر کدام از این دارایی‌ها، گینکو بیت‌کوین را انتخاب کرد.

ولادیسلاو گینکو با بیان 6 دلیل معتقد است که بیت‌کوین از طلا بهتر است. دلایل وی عبارتند از:

  • هزینه‌ی بسیار پایین معامله‌(تقریبا صفر)
  • ذخیره‌سازی امن
  • مقاومت در برابر سانسور
  • نقدشوندگی راحت‌تر بیت‌کوین نسبت به طلا(انتقال آسان)
  • تنها یک بیت‌کوین سرمایه‌گذاری عالی برای دوران بازنشستگی است
  • بانک شما در دستان خودتان قرار دارد

وی برای پشتیبانی از این استدلال، داده‌هایی را بر علیه طلا ارائه کرد. وی توئیت کرد که طلا در طول سه سال گذشته، ارزش خود را از دست داده است. وی افزود:

طلا در طی سه سال متوالی ارزش خود را از دست داده است. طلا در سال 2013 و در مقایسه با سال گذشته 28.3 درصد، در سال 2014 1.4 درصد و 10 درصد از ارزش خود را در سال 2015 از دست داده است. بیت‌کوین هرگز چنین کاهش ارزشی را در بلند مدت تجربه نکرده است. Vladislav Ginko

قیمت بیت‌کوین در دسامبر 2017 به بیشترین سطح خود رسید اما در طول مدت زمانی که آن را زمستان رمزارزی می‌شناسیم، نزدیک به 80 درصد از ارزش خود را از دست داد. جامعه‌ی رمزارزی با وجود کاهش قیمت بیت‌کوین به تحول آفرینی و افزایش ارزش این رمزارز خوش‌بین است. با افزایش قیمت بیت‌کوین در هفته‌ی گذشته، برخی معتقدند که روند نزولی به پایان رسیده و بازار صعودی قیمت بیت‌کوین را به 8 هزار دلار خواهد رساند.

نظر شما در رابطه با دیدگاه ولادیسلاو گینکو چیست؟ آیا بیت‌کوین نسبت به طلا ورش بهتری برای ذخیره‌ی دارایی است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

منبع
Ethereumworldnews
دکمه بازگشت به بالا