اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

گرد‌همایی گروه G20 برای تعیین مقررات رمزارزها در حوزه‌ی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم

این رویداد در شهر فوکوئوکای ژاپن و برای رسیدن به یک توافق کلی میان کشور‌های عضو G20 برگزار خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • براساس گزارشات منتشر شده در روز ۴ام آوریل، کشور‌های عضور گروه G20 قرار است در روز‌های ۸ام و ۹ام ژوئن در شهر فوکوئوکای ژاپن گردهم آمده و در رابطه با مسئله‌ی قانون‌گذاری و ایجاد مقررات ضد پولشویی(AML) رمزارزی به بحث و گفتگو خواهد پرداخت. این رویداد بر روی ایجاد یک چهارچوب چهت مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به واسطه‌ی صنعت رمزارزی تمرکز خواهد داشت.

گردهمایی G20 ۲۰۱۹

براساس گزارشات منتشر شده در روز ۴ام آوریل، کشور‌های عضور گروه G20 قرار است در روز‌های ۸ام و ۹ام ژوئن در شهر فوکوئوکای ژاپن گردهم آمده و در رابطه با مسئله‌ی قانون‌گذاری و ایجاد مقررات ضد پولشویی(AML) رمزارزی به بحث و گفتگو خواهد پرداخت.

براساس گزارشات مذکور، قرار است که فرماندار بانک مرکزی G20 و وزرای امور مالی مطابق با برنامه‌های رسمی اعلام شده، در این گردهمایی شرکت کنند. این رویداد بر روی ایجاد یک چهارچوب چهت مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به واسطه‌ی صنعت رمزارزی تمرکز خواهد داشت.

علاوه بر این، انتظار می‌رود کشور‌های عضو G20 در رابطه با مقررات جدید، در پایان این گردهمایی به یک توافق کلی برسند. در گزارشات ۴ام آوریل همچنین گفته شده که هدف اصلی از این مقررات مبارزه با «پیگیرگریزی» و «ناشناس بودن» طرفین است. بدیهی است که این کارگروه به دنبال ایجاد راهکارهایی برای شناسایی دقیق‌تر طرفین در تراکنش‌های رمزارزی است تا نهایتا در تراکنش‌های این کلاس دارایی به شفافیت برسد.

همانطور که در ماه دسامبر سال گذشته گزارش شده است، کشور‌های عضو کارگروه G20 قبلا اعلام کرده‌اند که خواستار «یک سیستم مالیاتی در جهت خدمات پرداخت الکترونیکی برون مرزی» و همچنین مقررات مقابله با پولشویی هستند. همانطور که در گزارشات گردهمایی آرژانتین آمده است، قرار است که در نشست سال جاری و در کشور ژاپن به این مسائل پرداخت شود.

در ماه مارس، موسس و مدیرعامل نرم‌افزار بانکداری دیجیتال Revolut که مقر اصلی آن در بریتانیا واقع است، عملا هرگونه اتهام مربوط به نقض و قصور در رابطه با مسائل پولشویی این شرکت را رد کرد.

نظر شما در رابطه با این گرد‌همایی چیست؟ آیا کشور‌های عضو G20 پیرامون این موضوع به یک توافق جامع خواهد رسید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.3]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا