اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اولین لایحه ارز‌های مجازی تصویب شد!

لایحه ارزهای مجازی کشور روسیه آماده شده است و قانون‌گذاران جزئیات آن را به اشتراک گذاشته‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • لایحه ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه کوین‌ها (ICOs) در روسیه توسط تنظیم کنندگان مقررات آماده شده است. این لایحه به طور مشترک توسط بانک مرکزی و وزارت امور خارجه کشور روسیه توسعه یافته است. قانون‌گذاران جزئیات کمی از این لایحه را به اشتراک گذاشته‌اند، از جمله اینکه چگونه هزینه‌های مالیاتی برای فعالیت‌های ماینینگ برآورد می‌شود.

لایحه ارزهای مجازی روسیه مشخص می‌شود
وزارت امور مالی روسیه و بانک مرکزی به صورت مشترک این لایحه را برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال و ICOها در نشست شورای عمومی امور مالی در روز پنج شنبه ارائه دادند.طبق گفته‌های آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته امور مالی دولتی، انتظار می‌رود که این لایحه در ماه مارس به تصویب برسد، همچنین رئیس جمهور ولادیمیر پوتین چارچوب قانونی را برای هر نوع از ارزهای مجازی و ICOs را تا 1 ژوئیه سال آینده نهایی خواهد کرد.
خبرگزاری Tass گزارش داد که اولگا اسکوربوگاتوا (Olga Skorobogatova)، معاون اول بانک مرکزی، در این نشست گفت که این بانک ” ارزهای مجازی را به عنوان روشی برای پرداخت یا مبادله نمی‌داند و قبول نخواهد داشت”.

شما می‌توانید ارزهای مجازی را خریداری کنید و آن را با دارایی دیگری یا با ارز دیجیتال مبادله کنید، که به عنوان مثال می‌تواند ICOها را نام برد. الکسای مویسیف معاون وزیر دارایی روسیه

هیچ پشتیبانی از ارزمجازی کشور روسیه کریپتوروبل (Cryptoruble) انجام نخواهد شد
به صورت عمومی توسط این خبرگزاری توضیح داده شده است: هر دو وزارت مالیه و بانک مرکزی نیز به طور مساوی چشم انداز بدی نسبت به راه‌اندازی و انتشار ارز دیجیتال ملی کشور روسیه یعنی “کریپتوروبل” داشته‌اند.
مویسیف توضیح داد که وزارت امور مالی روسیه نیازی به این چنین ارز مجازی ندارد.
اسکوربوگاتوا با این عقیده موافق است و بیان داشت که بانک مرکزی “فکر نمی‌کند که این مورد از دیدگاه اقتصاد کلان جمعیت قابل توصیه باشد”. از سوی دیگر، او اشاره کرد که “بانک روسیه در حال بررسی احتمال معرفی یک ارز دیجیتال بین المللی در BRICS یا اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEC) است”.
معاون بانک مرکزی معتقد است که ” موضوع یک ارز دیجیتال مشترک برای تعدادی از کشورها بسیار امیدوار کننده است، بیش از آن که برای هر ملت واحد به صورت جداگانه اهمیت داشته باشد”. شبکه خبری انگلیسی زبان ملی روسیه RT گزارش کرد و به نقل قول او گفت: ” افراد سهیم در اتفاقات اقتصادی مختلفی که من معمولا در آن شرکت می‌کنم… همه به این نتیجه می‌رسند که مسئله‌ی یک ارز مجازی برای هر کشور به شدت مورد نیاز نیست … زمانی این بحث معنی دارد که در مورد چندین کشور مختلف در یک زمان، مانند BRICS و EAEC بحث و گفتگو شود. اینکه یک روش معادل برای تمام پرداخت‌ها به وجود بیاید منطقی است “.

قانون گذاری برای ICO‌ها
همانطور که سایت خبری News.Bitcoin در اوایل این هفته گزارش داد، این لایحه اجازه می‌دهد تا ICOs فعالیت کنند اما محدودیت‌هایی را برای آنها ایجاد خواهد کرد. کسانی که واجد شرایط سرمایه گذاری نیستند، “قادر خواهند بود تا توکن‌های خاصی را به مبلغی کمتر از 50 هزار روبل (معادل تقریبی 869 دلار) خریداری کنند”. این وزارتخانه همچنین پیشنهاد کرد که “حداکثر بودجه برای یک ICO به مبلغ یک میلیارد روبل (مفادل تقریبی 17.4 میلیون دلار) محدود شود”.

با توجه به محدودیت‌های بر قرار شده برای ICO‌ها، سیوری پریواچکین (Yuri Pripachkin) رییس انجمن روسی ارزهای مجازی و بلاکچین (RABIC)، استدلال کرد که جمع آوری سرمایه توسط ICO نباید محدود شود، زیرا آنها می‌توانند “مقدار نامحدودی سرمایه گذاری‌های خارجی را به پروژه‌های روسیه جذب کنند”.

مالیات برای عملیات ماینینگ
طبق گزارش خبرگزاری‌ها، این لایحه در مورد مالیات که در روز پنج شنبه ارائه می‌شود، شامل تعریف ماینینگ و نحوه پرداخت مالیات آن است. موزیف (Moiseev) به خبرنگاران گفت که کارآفرینان و اشخاص حقوقی می‌توانند در فعالیت‌های ماینینگ ارزهای دیجیتال شرکت کنند و افزود:
” وزارت امور مالی فدرال روسیه انتظار دارد که مالیات برعملیات ماینینگ را با مالیات بر فعالیت‌های تجاری یکسان سازی کند”.
او توضیح داد که قوانین مالیاتی کنونی بر این عملیات اعمال خواهد شد و خدمات مالیاتی فدرال تصمیم خواهد گرفت که آیا آستانه‌ای برای مقدار مالیات بر عملیات ماینینگ وجود خواهد داشت یا خیر.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا