اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

«نهنگ‌ها» آغازگر افزایش اسرار آمیز قیمت بیت‌کوین هستند

شرکت TokenAnalyst با بررسی تغییرات قیمت بازار رمزارزی و تراکنش‌های شبکه‌ی بیت‌کوین ادعا می‌کند که برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین(نهنگ‌ها) به صورت هدفمند موجب تغییرات اخیر شده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت TokenAnalyst معتقد است که سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین(نهنگ‌ها) به‌طور همزمان وارد بازار شده‌اند، این موضوع موجب افزایش قیمت بیت‌کوین در هفته‌ی گذشته گردید. بنیانگذار این شرکت ادعا کرد، فعالیت «نهنگ‌ها» عامل آغاز معاملات در هزاران حساب‌های کاربری کوچک محسوب می‌شود. وی معتقد است این اتفاق هدفمند بوده است.

 

شرکت TokenAnalyst معتقد است که سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین(نهنگ‌ها) به‌طور همزمان وارد بازار شده‌اند، این موضوع موجب افزایش قیمت بیت‌کوین در هفته‌ی گذشته گردید. بنیانگذار این شرکت ادعا کرد، فعالیت «نهنگ‌ها» عامل آغاز معاملات در هزاران حساب‌های کاربری کوچک محسوب می‌شود. وی معتقد است این اتفاق هدفمند بوده است.

افزایش بیش از 23 درصدی قیمت بیت‌کوین به بیش از 5 هزار دلار، موجب ارائه‌ی ده‌ها نظریه در زمینه‌ی عوامل ایجاد رالی اخیر شد. همانند نظریه‌ی جالبی که افزایش قیمت رمزارزها را به دروغ اول آوریل(April Fools’ Day) ارتباط می‌دهد.

در نظریه‌ی دیگری که توسط شرکت TokenAnalyst ارائه گردید، ادعا می‌شود که سرمایه‌گذاران بزرگ بیت‌کوین به‌طور هدفمند و همزمان وارد بازار شده‌اند این عامل همانند فیتیله‌ای آغاز معاملات هزاران حساب کاربری کوچک را موجب شد.

سید شِخر(Sid Shekhar)، بنیانگذار TokenAnalyst با ردیابی دلایل افزایش قیمت، فعالیت‌های عجیبی را اظهار کرده است. به عنوان مثال وی اظهار داشت در تاریخ 2 آوریل، از کیف پول بیت‌کوین یک نهنگ به حساب متعلق به صرافی BitMex به ارزش 7.5 میلیون دلار منتقل شده است.

گراف انتقال بیت‌کوین از حساب متعلق به یک نهنگ به صرافی Bitmex به همراه تراکنش‌های گذشته مرتبط با کیف پول اشاره شده

بنیانگذار TokenAnalyst در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «ما با ردیابی جریان معاملات در بلاکچین به حساب‌های ذخیره‌سازی بیت‌کوین و یا آدرس کیف پول‌ صرافی‌ها، قادر هستیم پیش از وقوع برخی تغییرات آن‌ها را مشاهده کنیم.»

وی ادامه داد: «ما انتقال دارایی و ورود جریان دارایی‌ها از کیف پول تعدادی از نهنگ‌ها به حساب صرافی‌های مختلف را شاهد هستیم، سپس چرخه‌ای از اتفاقات مکمل این روند از سوی کاربران خُرد را مشاهده می‌کنیم. معاملات کوچک از سوی سرمایه‌گذاران خُرد و با توجه به الگوریتم‌های معاملاتی بازار انجام می‌شوند.»

شِخر گفت: «نهنگ‌ها کنترل تمامی این رویداد را به‌دست ندارند اما آن‌ها (همانند اولین قطعه در بازی دومینو) آغازگر این رالی هستند. به سرعت پس از آغاز این روند (سقوط اولین قطعه در بازی دومینو) شاهد اقداماتی از سوی دیگر سرمایه‌گذاران هستیم که تغییرات بیشتر در قیمت‌ها را موجب گردید.»

تصویری از آدرس‌هایی متمایز(حساب‌های کاربری روی زنجیره‌ی بیت‌کوین) که در طی زمان افزایش قیمت به صرافی‌ها رمزارز ارسال کرده‌اند.

وی گفت: «نهنگ‌ها در طی چند ماه گذشته بیت‌کوین را به منظور ایجاد حجم کافی از این دارایی جمع‌آوری می‌کردند، سپس به‌طور همزمان در چند صرافی همانند بایننس(Binance) و بیت‌مکس(BitMex) جریان دارایی‌ها را شاهد هستیم.» از نظر وی مشاهده‌ی رفتار هماهنگ در میان تعداد زیادی از صرافی‌ها عجیب به‌نظر می‌رسد.

افزایش تراکنش‌های بیت‌کوین در تاریخ 2 آوریل تصویر بالا(گزارش صرافی‌ها) و تصویر پایین(ردگیری شده توسط TokenAnalyst)

بنیانگذار TokenAnalyst اظهار داشت وی و تیمش تلاش می‌کنند با ایجاد ارتباط میان آدرس کیف پول و دارایی‌های ارسال شده، نهنگ‌ها را شناسایی کنند.

وی گفت: «به نظر می‌رسد این موضوع هدفمند بوده است. فعالانی که بیت‌کوین را ذخیره کرده‌اند، خواستار افزایش ارزش دارایی‌های خود هستند.»

آیا نهنگ‌ها صعود اخیر قیمت بیت‌کوین را موجب شده‌اند؟ نظر شما در رابطه با یافته‌های شرکت TokenAnalyst و اظهارات مدیر عامل این شرکت چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

منبع
Businessinsider
دکمه بازگشت به بالا