اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

یکی از افراد سرشناس بازار فیوچرز بیت‌کوین درباره‌ی دلیل تنفر قانون‌گذاران از رمزارزها سخن گفت

مدیرعامل بورس شیکاگو(CME Group) معتقد است که نهادهای قانون‌گذار مانعی برای پذیرش رمزارزها در وال استریت محسوب می‌شوند

نکات برگزیده مطلب
  • تری دافی(Terry Duffy)، مدیرعامل CME Group و چهره‌ی شناخته شده در راه‌اندازی قرارداد‌های آتی CME، اظهار داشت اگر چه بیت‌کوین حوزه‌ی مالی را دچار شگفتی کرده است، اما نهاد‌ قانون‌گذاری قصد دارد مانع تبدیل شدن آن به جریان اصلی مالی در وال استریت(Wall Street) شود. از نظر وی «رمزارزهای پایدار» می‌توانند تاییده‌ی قانون‌گذاران را به‌ دست آورند.

قانون‌گذاران مخالف محدودیت عرضه‌ی بیت‌کوین هستند

مدیر عامل و رئیس CME Group در مصاحبه با Business Insider اظهار داشت: «محدودیت عرضه‌ی بیت‌کوین بزرگترین عاملی است که فاصله‌ی میان دولتمردان و بیت‌کوین را موجب می‌گردد». عرضه‌ی رمزارزها با تئوری‌های اقتصادی مُدرن که به دولت‌ها اجازه می‌دهد در صورت تمایل پول چاپ کنند، سازگار نیست. در حالی که امکان عرضه‌ی نامحدود در بیت‌کوین میسر نیست وی پیروی دولت‌ها از این ویژگی را دور از ذهن دانست.

دولت‌ها تنها در صورت هزینه کردن بیشتر از مقدار بودجه‌ی خود می‌توانند به فعالیت ادامه دهند. من تلاش می‌کنم درک کنم که پس چرا آن‌ها می‌گویند «به نظر خوب است زیرا ما می‌خواهیم مسئولیت‌پذیر باشیم و هر چیزی را بر اساس برابری ارائه[و محاسبه] کنیم!Terry Duffy

تری دافی در راه‌اندازی قرارداد‌های آتی بیت‌کوین در بورس CME نقش موثری را ایفا کرده است. وی می‌گوید رمزارزها به‌ منظور دریافت تاییدیه‌ی دولت‌ها باید بی‌قید و شرط در اختیار آن‌ها قرار بگیرند.

دافی افزود تنها راه پذیرش رمزارزها در وال استریت(Wall Street)، دریافت تاییده قانونی است. اما تاکنون قانون‌گذاران با افزایش تردید‌ها نسبت به این پدیده، موجب کمتر شدن احتمال پذیرش رمزارزها می‌شوند.

رمزارزهای پایدار برای قانون‌گذاران و وال استریت مناسب‌ترند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC)، در طول چند سال درخواست‌های ارائه‌ی صندوق‌های قابل معامله در بورس(ETF) را رد کرده است. این نهاد قانون‌گذار در حوزه‌ی اوراق بهادار، نگران احتمال دستکاری قیمت بیت‌کوین در بازار‌هایی است که تحت نظارت قانون قرار ندارند.

 

در نهایت، نگرانی‌هایی نسبت به استفاده از رمزارزها در دنیای واقعی وجود دارد. اکثریت جامعه‌ی رمزارزی را افراد دلال(سود جو) تشکیل می‌دهند و کاربران در اقلیت قرار دارند.

دافی اظهار داشت:

هنگامی که از(رمزارزها) استفاده می‌کنید قیمت آن متعادل باقی خواهد ماند. اما این استدلال تنها در زمینه‌ی قیمت بیت‌کوین و دیگر رمزارزها مطرح می‌گردد. هیچ کسی در زمینه‌ی چگونگی استفاده از این دارایی(به‌کارگیری بیت‌کوین در جریان اصلی معاملات) سخن نمی‌گوید. Terry Duffy

بر اساس اظهارات دافی، رمزارزهای پایدار همانند نمونه‌ای که فیسبوک به‌طور مخفیانه آن را توسعه می‌دهد برای دولتمردان و یا فعالان بزرگ مالی بهتر هستند. وی نتیجه‌گیری کرد تنها رمزارزهایی که توسط ارزهای فیات همانند دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند، باحذف ریسک‌های مرتبط با رمزارزها می‌توانند توجه سازمان‌ها را جلب کنند.

نظر شما در زمینه‌ی رویکرد نهاد‌های قانون‌گذاری در مقابل رمزارزها چیست؟ چرا رمزارزهای پایدار تاییده‌ی نهاد‌های قانون‌گذاری را به‌ دست خواهند آورد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع
CCN
دکمه بازگشت به بالا