اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

از سرگیری فعالیت صرافی رمزارزی کریپتوپیا در پایان ماه مارس

مدیرعامل این صرافی همچنین از برنامه‌ی این صرافی برای ارائه‌یCryptopia Loss Marker)CLM) به‌ جای رمزارزهای سرقت شده‌ی کاربران خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی رمزارزی کریپتوپیا(Cryptopia)، که در نیوزیلند قرار دارد و اخیرا تحت حمله‌ی هکری قرار گرفته است، با بروزرسانی اطلاعیه‌ی قبلی اعلام کرد که انتظار دارد تا پایان مارس معاملات در پلتفرم این صرافی مجددا آغاز گردد.

راب (هگز) داوسون(Rob (Hex) Dawson) بنیانگذار کریپتوپیا اعلام کرد که این شرکت کاملا متعهد به بازگشایی صرافی رمزارزی است. هگز اطلاعاتی را در زمینه‌ی فرآیند باز پرداخت و توصیه‌های کلی برای تعامل با حساب‌های کاربری مشتریان ارائه کرد.

کریپتوپیا وب‌سایت خود را در 15 مارس بازگشایی کرد، این پلتفرم دارایی مشتریان در 14 ژوئن 2019 (روزی که حمله‌ی هکری اتفاق افتاد) را نمایش می‌دهد. این صرافی اعلام کرد که وب‌سایت تنها به منظور تغییر کلمه‌ی عبور و احراز هویت دو مرحله‌ای(Two-Factor Authentication) استفاده می‌شود. هگز نوشت که این موضوع برای پشتیبانی از مشتریان در شرایط کنونی دارای اهمیت بالایی است.

صرافی کریپتوپیا در اطلاعیه‌ی جدید اطلاعاتی را در زمینه‌ی فرآیند بازپرداخت مشتریانی که در نتیجه‌ی حمله‌ی سایبری دارایی خود را از دست داده‌اند ارائه کرد و افزود که این صرافی برای کسب اطمینان از سازگاری با قوانین نیوزیلند تلاش می‌کند.

هگز اعلام کرد، کاربرانی که رمزارز خود را از دست داده‌اند بخشی به نام «برداشت به حساب کاربری برای رمزارزهای سرقت شده(Withdraws On Your Account For Those Coins)» را مشاهده خواهند کرد. وی توضیح داد که شناسه‌ی تراکنش‌ها(TXIDs) برای درخواست‌های برداشت در شبکه وجود نخواهد داشت. با این وجود آن‌ها اطلاعاتی را در زمینه‌ی چگونگی تاثیر‌پذیری کاربران در این واقعه نمایش خواهند داد.

کاربران برای رمزارزهای سرقت شده، واریز نشانگر رمزارزهای از دست رفته کرپتوپیا(Cryptopia Loss Marker) یا CLM را شاهد خواهند بود. این اطلاعیه بیان می‌کند که TXID رمزارزهای از دست رفته که در شبکه نشان داده نخواهد شد. هگز توضیح داد که CLM رمزارز نیست اما مقدار رمزارزهای از دست رفته توسط هر کاربر در زمان حمله‌ی سایبری را به واحد دلار نیوزیلند(NZD) نشان می‌دهد. وی افزود CLM در زمان ارائه قابل معامله نخواهد بود.

بنیانگذار کریپتوپیا در این اطلاعیه اعلام کرد، در حالی که رابط کاربری همچنان غیر فعال است، کاربران قادر خواهند بود سفارش‌های خرید و فروش خود را از طریق وب‌سایت لغو کنند. این صرافی به کاربران خود هشدار داد که از واریز رمزارز به آدرس‌های قدیمی این صرافی خودداری کنند.

این صرافی پس از حمله‌ی هکری اعلام کرد تا زمانی که از امنیت دارایی‌های کاربران خود اطمینان حاصل کند، پلتفرم معاملاتی را مجددا راه‌اندازی نخواد کرد.

نظر شما در رابطه با واریز CLM بجای رمزارزهای سرقت شده چیست؟ آیا صرافی کریپتوپیا در ماه مارس خواهد توانست فعالیت خود را مجددا آغاز کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا