اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

افزایش چشم‌گیر حجم مبادلات بیت‌کوین طی ماه‌های گذشته

آیا رکورد زنی بیت‌کوین در حجم مبادلات روزانه نشان دهنده‌ی به پایان رسیدن زمستان رمزارزی و شروع روند بهبود بازار خواهد بود؟

نکات برگزیده مطلب
  • گرچه بازار رمزارزی در یک روند رکود به سر می‌برد و ما شاهد تغییرات چندانی در آن نیستیم، اما گزارشات کاربری به نام کوین روکی(Kevin Rooke) نشان می‌دهد که رمزارز بیت‌کوین طی ماه‌های جاری شاهد افزایش حجم مبادله بوده و این رمزارز اخیرا توانسته رکورد جدیدی در حجم مبادلات روزانه‌ی خود طی ۱۵ ماه گذشته به ثبت برساند.

افزایش حجم مبادلات روزانه‌ی بیت‌کوین

حجم مبادله‌ی روزانه‌ی رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) یک روند رشد پایدار و ثابت را در پیش گرفته و طی ۵ ماه گذشته تقریبا ۱۵۰ درصد افزایش داشته است. در حقیقت حجم تراکنش‌‌های روزانه‌ی بیت‌کو‌ین از ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۸ تا کنون به این سطح نرسیده بود.

روند افزایشی حجم مبادلات بیت‌کوین طی ماه‌های اخیر

همانطور که یکی از مفسران شناخته شده‌ی صنعت رمزارزی به نام کوین روک(Kevin Rooke) اخیرا در توییتر اعلام کرده است، رمزارز بیت‌کو‌ین طی ۱۲ ماه گذشته تنها ۹ روز حجم مبادله‌ی بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار داشته است، که پنج روز آن در ماه مارس قرار دارد. این درحالیست که ما تقریبا در اواسط ماه مارس به سر می‌بریم.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که قیمت رمزارز بیت‌کوین حدود ۴ هزار دلار ثابت مانده است. روز گذشته، قیمت این رمزارز تنها در عرض چند ساعت از سطح زیرین خود عبور کرد و به مرز ۴۰۷۷ دلار رسید. گرچه نقطه‌ی حمایتی فعلی بیت‌کو‌ین مشخص شده است، اما امروز قیمت این رمزارز باز هم کاهش یافت و به مرز ۴ هزار دلار رسید.

آیا ما شاهد یک روند تثبیت ارزش در برابر جهش ناگهانی قیمت و حجم مبادله‌ی بیت‌کوین طی ماه گذشته هستیم؟ به هرحال این روند می‌تواند برضد باور‌ها و گفته‌های بسیاری از محققان و مفسران صنعت رمزارزی باشد که قبلا پیش‌بینی کرده‌اند قیمت بیت‌کو‌ین سقوط خواهد کرد و برای مدتی حجم مبادلات آن به پایین‌ترین سطح ممکن خواهد رسید.

قطعا می‌توان گفت که این روند افزایشی چشم‌گیر نیست و ما شاهد یک جهش قیمت قابل توجه نبوده‌ایم. براساس گفته‌های یک تحلیل‌گر فنی با نام مستعار Flib Flib، اگر قیمت بیت‌کوین بتواند از نقطه‌ی مقاومت ۳۹۵۰ دلار عبور کرده و به سطح حمایتی برسد، قطعا در جایگاه بهتری قرار خواهیم گرفت.

اینکه آیا افزایش حجم مبادله‌ی روزانه و قیمت بیت‌کوین می‌توانند باعث به وجود آمدن رویداد‌های بزرگ‌تر و بهتری در بازار رمزارزی شوند یا خیر را تنها گذر زمان مشخص خواهد کرد.

شاید زمستان رمزارزی هنوز به پایان نرسیده باشد، اما کم‌کم می‌توانیم شاهد آن باشیم که وضعیت بازار در حال بهبود و حرکت به سمت آینده‌ای روشن است.

نظر شما در رابطه با افزایش حجم مبادلات بیت‌کوین چیست؟ آیا رمستان رمزارزی به پایان رسیده و ما شاهد شروع روند بهبود بازار هستیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا