اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

احتمال کاهش قیمت اتریوم با بکارگیری الگوریتم ProgPoW

همزمان با افزایش احتمال بکارگیری الگوریتم ProgPoW در فورک بعدی اتریوم، امکان کاهش مجدد قیمت این رمزارز وجود دارد

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که رمزارزهای بزرگ بازار تلاش می‌کنند از شرایط نزولی حاکم بر بازار خارج شوند، فشار‌های زیادی بر روی رمزارز اتریوم(Ethereum) قرار دارد. بخشی از فشار‌های عنوان شده به دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین و تاثیر آن بر اتریوم است، اما نگرانی‌ از پیاده‌سازی ProgPoW(الگوریتم مقاوم در برابر ماینینگ با استفاده از مدار‌های مجتمع با کاربرد خاص(ASIC)) نیز در میان فعالان بازار وجود دارد. هم اکنون قیمت اتریوم به سختی در بالای سطح قیمتی ۱۴۰ دلار قرار گرفته است.

آیا قیمت اتریوم در بالای سطح قیمتی 140 دلار باقی خواهد ماند؟

آغاز کاهش آهسته‌ی قیمت بیت‌کوین، قیمت دیگر رمزارزهای بازار را نیز به‌طور همزمان تحت تاثیر می‌دهد. اگرچه شرایط نزولی حاکم بر بازار لزوما پایدار نیست و برای مدت زمان طولانی بازار را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، موج دیگری از فشار را بر کل بازار ایجاد می‌کند. این شرایط در روزهای پایانی هفته(در کشور‌های خارجی) بسیار رایج است و معمولا در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار رمزارزی هستیم. در هفته‌ی جاری نیز با وجود هیجانات اولیه در روز شنبه، شاهد پیروی از این روند بوده‌ایم.

نمودار قیمت، جایگاه، ارزش بازار و حجم معاملات رمزارز اتریوم

این تغییرات در قیمت اتریوم نشانه‌های امیدوار کننده‌ای را آشکار نمی‌کنند. کاهش خالص 2 درصدی در ارزش دلاری و 1.25 درصد کاهش در نسبت قیمت اتریوم به بیت‌کوین مشاهده می‌گردد. به دلیل فشار نزولی، ارزش هر اتریوم در سطح قیمتی 140 دلار یا 0.0349 BTC قرار گرفت. بر روی کاغذ جای نگرانی وجود ندارد، اما به‌نظر می‌رسد در صورتی که این روند برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا کند، قیمت اتریوم به کمتر از 140 دلار خواهد رسید.

به نظر می‌رسد بحث‌هایی پیرامون به‌کارگیری ProgPoW در فورک سخت(Hard Fork) بعدی اتریوم در میان توسعه‌دهندگان این رمزارز وجود دارد. در حالی که توسعه‌دهندگان اعمال این تغییر را در آینده تایید کرده‌اند، جامعه‌ی کاربران این رمزارز نیز از این پیشنهاد استقبال کرده‌اند. تغییرات بزرگی همانند این اگر چه موجب ناراحتی برخی از ماینر‌ها می‌شود، می‌تواند به پیشرفت کل اکوسیستم کمک کند. تا زمانی که اتریوم به ماینینگ وابسته است، کسب رضایت ماینر‌ها باید در اولویت اصلی قرار گیرد.

اگرچه ProgPoW تعادل کنونی در حوزه‌ی ماینینگ اتریوم را تغییر می‌دهد، زمان معرفی آن هنوز مشخص نیست. در حال حاظر توسعه‌دهندگان بدون ارائه‌ی جزئیات مشخص، تایید کرده‌اند که این الگوریتم در فورک آینده اجرا خواهد شد. با در نظر گرفتن این حقیقت که اتریوم همچنان (به دلیل رقابت ماینر‌ها) دارای بمب سختی(Difficulty Bomb) است، به‌کارگیری ProgPoW ممکن است انتقال از الگوریتم اثبات کار(PoW) به الگوریتم اثبات سهام(PoS) را در سال‌های آینده تسهیل کند.

همچنان اشتیاق زیادی در رابطه با روند کنونی بازار رمزارزی (اگرچه لزوما در مسیر مطلوبی قرار ندارد) در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. برای مثال؛ جان گرونن(Jan Groenen) انتظار دارد قیمت بیت‌کوین مجددا به کمتر از 4 هزار دلار کاهش یابد، این اتفاق می‌تواند به سرعت موجب کاهش قیمت اتریوم به کمتر از سطح 140 دلار شود. در حال حاظر به‌نظر می‌رسد تنها زمان این تغییرات قیمتی اهمیت دارد، اگر چه هیچ کسی از شرایط آینده مطلع نیست.

قیمت بیت‌کوین قدرتمندانه افزایش یافته و مجددا سطح مقاومت 4 هزار دلاری را شکسته است! اتریوم در بالای سطح قیمتی 140 دلاری قرار دارد. اغلب در اواخر هفته تغییرات زیادی در قیمت بیت‌کوین و اتریوم اتفاق می‌افتد./ بیت‌کوین نمی‌تواند سطح قیمتی 4 هزار دلاری را حفظ کند، اتریوم نیز نمی‌تواند سطح قیمت 140 دلاری را حفظ کند…سقوط بعدی می‌تواند به واقعیت بپیوندد!!

با در نظر گرفتن تمامی جوانب، فرض کاهش قیمت اتر به کمتر از 140 دلار منطقی به نظر می‌رسد. مدت زمان پایداری این وضعیت نیز موضوع دیگری است. بیشتر تغییرات قیمت اتریوم به تغییرات قیمت بیت‌کوین بستگی دارد. نشانه‌ها امیدبخش به نظر نمی‌رسند اما همیشه فرصت ترمیم سریع این وضعیت به‌طور منصفانه وجود خواهد داشت.

نظر شما در رابطه با پیاده‌سازی الگوریتم ProgPoW چیست؟ به‌کارگیری این الگوریتم چه تاثیری در قیمت رمزارز اتر خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Nulltx.com
دکمه بازگشت به بالا