اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

احظار جف گارزیک به دادگاه در جریان پرونده‌ی کریگ رایت

در متن احظاریه دادگاه از گارزیک(یکی از اولین توسعه‌دهندگان بیت‌کوین) درخواست شده است تا مدارک و مکاتبات خود با ساتوشی ناکاموتو را به دادگاه ارائه کند!

نکات برگزیده مطلب
  • جف گارزیک(Jeff Garzik)، یکی از اولین توسعه‌دهندگان کد‌های پایه‌ی بیت‌کوین(Bitcoin) بوده و در گذشته با شرکت BitPay نیز همکاری داشته است. وی با انتشار متن احضاریه دادگاه در حساب توئیترش، نشان داد که در پرونده‌ی دعوی دیوید کلیمن(David Kleiman) بر علیه کریگ رایت(Craig Wright)، اطلاعاتی از او درخواست شده است.

رابطه‌ی جف گارزیک با پرونده‌ی 1 میلیارد دلاری بیت‌کوین

دادخواست اشاره شده بیش از 24 درخواست را در زمینه‌های مختلف همانند هویت حقیقی خالق بیت‌کوین ساتوشی ناکاموتو(Satoshi Nakamoto)،Silk Road و Mt. Gox را شامل می‌شود. گارزیک برای اسناد مربوط به شکایت دیوید کلیمن بر علیه کریگ رایت به دادگاه منطقه‌ای فلوریدای جنوبی احضار شد. شکایت دیو کلیمن متخصص کامپیوتر در پزشکی قانونی فلوریدا که در سال 2013 از دنیا رفت، توسط برادرش آیرا(Ira) نمایندگی می‌شود. این دعوی، ساتوشی ناکاموتو(در اینجا منظور کریک رایت) را برای سرقت 300,000 بیت‌کوین که ادعا می‌شود از عملیات ماینینگ در روزهای اولیه‌ی عرضه‌ی بیت‌کوین‌ استخراج شده است، تحت تعقیب قرار می‌دهد.

در دعوی قانونی بیت‌کوین «شما احظار شده‌اید». (اسکن صفحه‌ی اول) احضاریه‌ای که به منظور شفاف‌سازی به‌دست من رسیده است.

در میان پرسش‌های مطرح شده از گارزیک، هویت ساتوشی ناکاموتو قرار دارد، گزارش شده است که وی «کنترل تقریبا 1 میلیون بیت‌کوین را در اختیار دارد.»

دادگاه درخواست می‌کند:

تمامی اسناد، مکاتبات و توافقاتی که ادعای شخصی گارزیک را در ساتوشی ناکاموتو خواندن دیو کلیمن اثبات می‌کند، به دادگاه ارائه شود. U.S. District Court of the Southern District of Florida

مکاتبات همه‌ی روش‌ها از جمله ایمیل‌ها، پیامک(SMS)، پیام‌های مستقیم در توئیتر(Twitter Direct Messages)، پست‌های فیسبوک و غیره را شامل می‌شود.

گارزیک مدت زیادی با ساتوشی ناکاموتو در توسعه‌ی بیت‌کوین همکاری کرده است و برای سال‌ها (تا زمان توقف فعالیت خالق بیت‌کوین در سال 2011) از طریق ایمیل‌های شخصی و فروم‌های آنلاین با وی در ارتباط بوده است. گارزیک بعدها اعلام کرد که معتقد است وی با کلیمن همکاری می‌کرده است:

تئوری شخصی من این است که ساتوشی ناکاموتو همان دیو کلیمن است. سبک برنامه‌نویسی وی (با ساتوشی ناکاموتو) مطابقت دارد. این شخص به‌طور خودآموز برنامه‌نویسی را فراگرفته است، برنامه‌نویس بیت‌کوین شخصی بسیار بسیار باهوش بوده است، اما مهندس نرم افزار آموزش دیده نبوده است. Jeff Garzik

احضاریه‌ی دادگاه سه آدرس ایمیلی را که به ساتوشی ناکاموتو تعلق دارد، شامل آدرس‌های زیر ارائه می‌کند: [email protected]، [email protected] و [email protected].

مدارکی که دادگاه از گارزیک درخواست کرده است

ممکن است ورود گارزیک به این موضوع به نزاع پیرامون حقوق کلیمن خاتمه دهد.

گارزیک باید تمامی مکاتبات با کریگ رایت و دیوید کلیمن را به همراه مدارک زیر ارائه کند:

  • اسناد و مکاتبات مرتبط با W&K Info Defense Research که تحقیقات در زمینه‌ی بیت‌کوین‌های مورد مناقشه در موضوع اختلاف توسط کلیمن و رایت را بر عهده دارد.
  • مکاتبات با Uyen Nguyen که به تحقیقات در این رابطه مرتبط شده است.
  • اسناد و مکاتبات مربوط به استخراج بیت‌کوین در بازه‌ی زمانی 2009 تا 2013.
  • اطلاعات در رابطه با صندوق Tulip Trust/GISCR Trust که بیش از 1 میلیون بیت‌کوین را در اختیار دارد و گزارش شده است که کیف پول این صندوق در سال 2020 آزاد می‌شود.
  • مکاتبات و توافقات مرتبط با Silk Road

گارزیک 30 روز از تاریخ احضاریه فرصت دارد مدارک درخواست شده را به دفاتر آتلانتا(Atlanta)، جورجیا(Georgia) ارائه کند.

ممکن است ورود وی به این پرونده، به حل مناقشه‌ی حقوق کلیمن کمک کند اما انتظار نداریم هویت واقعی خالق بیت‌کوین آشکار گردد.

نظر شما در ارتباط با مناقشه‌ی میان دیوید کلیمن و کریگ رایت چیست؟ آیا این پرونده اطلاعات بیشتری را از هویت ساتوشی ناکاموتو آشکار خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

منبع
CCN
دکمه بازگشت به بالا