اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ثبت امتیاز سیستم بلاکچینی توکن درون-بازی توسط Unity

شرکت سازنده‌ی موتور گرافیکی Unity اعلام کرد از آنجایی که تاکنون هیچ روش استاندارد شناخته شده‌ای برای تبادل آیتم‌های درون بازی وجود ندارد اقدام به ثبت این امتیاز کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس سندی که توسط اداره‌ی ثبت اسناد و علام تجاری ایالات متحده‌ی آمریکا در ۵ مارس منتشر گردید، شرکت مادر توسعه‌دهنده‌ی موتور بازی Unity که در کشور دانمارک قرار دارد، درخواست خود را برای ثبت طرح توکن‌های رمزارزی درون بازی ارائه کرده است.

نرم‌افزار Unity Technologies که بر اساس اعلام مدیرعامل این شرکت، توسط نیمی از بازی‌های ویدئویی جهان استفاده می‌شود، هم‌اکنون بازار توکن‌های درون بازی را هدف قرار داده است.

در حال حاظر هیچ راه شناخته شده‌ای برای اختصاص اشیاء (فیزیکی و مجازی) به شناسه‌های واحد و امکان تغییر، انتقال، مبادله، اعطاء و ارتباط با یک مکان مشخص وجود ندارد.

در توضیحات این طرح اظهار شده است:

هیچ پلتفرم رایج و یا استاندارد شناخته شده‌ای برای انجام این کار در میان کاربران، اپلیکیشن‌ها و یا محیط‌ها وجود ندارد، توکن‌ها و اشیاء مرتبط با آن‌ها می‌توانند توسط کاربران و یا برنامه‌ها به منظور شکل دادن به مجموعه‌ها و راه‌اندازی رویداد‌ها دستکاری شوند. Unity Patent

استارت‌آپ فعال در حوزه‌ی توکنیزه کردن دارایی‌های دیجیتالی با نام Enjin در هفته‌ی جاری کیت توسعه‌ی نرم افزاری اختصاصی(SDK) خود را برای Unity منتشر کرد. این کیت به توسعه دهندگان Unity امکان ایجاد، ادغام و مدیریت توزیع توکن‌های ERC1155 را بر روی بلاکچین اتریوم می‌دهد.

در اطلاعیه‌ی معرفی SDK توسط Enjin اعلام شده است که توکنیزه کرده دارایی‌های درون بازی، امکان استفاده از آیتم‌های مجازی در بازی‌های مختلف را برای گیمرها امکان پذیر می‌کند.

این شرکت در نوامبر سال گذشته پس از اعلام برنامه‌ی استفاده از توکن KIN متعلق به اپلیکیشن چت کانادایی با نام Kik، قراردادی را با استارت‌آپ AppCoins امضاء کرد.

نظر شما در رابطه با طرح Unity چیست؟ آیا بزودی شاهد استفاده از توکن‌های درون بازی این شرکت خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا