اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

درآمد حاصل از استخراج رمزارزها دوباره افزایش یافت

پس از یک سال روند نزولی و رکود، بالاخره میزان درآمد حاصل از ماینینگ بیت‌‌کوین روند افزایشی به خود گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • براساس گزارشاتی که اخیر توسط گروه تحقیقات بلاک‌چینی Diar منتشر شده است، درآمد حاصل از استخراج رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) یک روند افزایشی به خود گرفته است. به نظر می‌رسد که این افزایش ارزش به دلیل حضور دستگاه‌های ماینینگ اسیک جدید در بازار بوده که با مصرف پایین و قدرت بالاتر، باعث افزایش رقابت و خارج شدن دستگاه‌های قدیمی‌تر از شبکه شده‌اند.

افزایش درآمد ماینر‌ها

گروه تحقیقات بلاک‌چینی Diar اخیرا گزارش داده است که با وجود اخباری مانند تعطیل شدن فعالیت‌های موسسات و شرکت‌های مایننیگ رمزارزی و یا پایان دادن به قرارداد‌های ماینینگ، درآمد حاصل از استخراج رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) شروع به افزایش کرده است.

به هرحال این گزارشات پس از گذراندن چندین ماه از بدترین روز‌های صنعت ماینینگ بیت‌کوین منتشر شده است. براساس گزارشات گروه دیار، میزان درآمد حاصل از فرایند ماینینگ بیت‌کوین در ماه فوریه به پایین‌ترین حد خود طی ۱۹ ماه اخیر رسیده بود. تنها معادل ۱۹۵ میلیون دلار رمزارز بیت‌کوین در این ماه استخراج شد که حدود ۱۰ درصد از ماه قبل کمتر بود.

تقریبا همین روند برای تجارت حاشیه‌ای(تفاوت بین میزان درآمد و هزینه‌ی مربوط به کالا‌ها) نیز بر قرار بود، زیرا این تفاوت درآمد از ۹۴ درصد کاهش در ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۸، اکنون با ۳۲ درصد افزایش برای ژانویه‌ی ۲۰۱۹ روبرو بوده است. گفته شده که افزایش ۳۲ درصدی سود تجارت حاشیه‌ای نشان دهنده‌ی بهبود وضعیت بازار است.

نمودار نشان دهنده‌ی تغییر روند سوددهی تجارت حاشیه‌ای و افزایش ۳۹ درصدی آن

لازم به ذکر است که تجارت حاشیه‌ای با در نظر گرفتن ارزش رمزارزهای استخراج شده، ارزش پاداش دریافتی و هزینه‌های مربوط به برق محاسبه می‌شود. برای حفظ رقابت و باقی‌ماندن در صنعت ماینینگ لازم است که از جدید‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات اسیک(ASIC) ماینینگ استفاده نمود.

هرچه طراحی دستگاه اسیک مورد نظر جدیدتر باشد، آن دستگاه معمولا قوی‌تر و با مصرف بهینه‌تر خواهد بود. بنابراین، دستگاه‌های جدید قادرند با هزینه‌های پایین‌تر، سودآوری و موفقیت بیشتری در عرضه‌ی ماینینگ به همراه داشته باشند.

در واقع، افزایش سود تجارت حاشیه‌ای به دلیل حضور به احتمال زیاد نتیجه‌ی افزایش رقابت در نرخ هش بوده که باعث شده دستگاه‌های ماینینگ قدیمی‌تر از دو خارج شده و مجبور به کناره‌گیری شوند؛ از طرف دیگر قیمت ثابت رمزارزها در بازار به شرکت‌های ماینینگ این فرصت را داده تا فعالیت‌های خود را ساده‌تر و برنامه‌ریزی کنند.

گرچه هنوز مشخص نیست که این روند ادامه خواهد داشت یا خیر، اما می‌توان گفت که صنعت ماینینگ نشانه‌هایی از حیات مجدد را ارائه کرده است.

نظر شما در رابطه با این گزارشات چیست؟ آیا درآمد حاصل از ماینینگ دوباره افزایش خواهد یافت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Thenextweb

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا