اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

ممنوعیت استفاده از بیت‌کوین کش، لایت‌کوین و اتریوم کلاسیک توسط ICOها در تایلند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند تنها استفاده از بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و استلار را برای جذب سرمایه توسط پیشنهاد اولیه‌ی سکه مجاز می‌داند

نکات برگزیده مطلب
  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند(SEC)، استفاده از بیت‌کوین کش(BCH)، لایت کوین(LTC) و اتریوم کلاسیک(ETC) را در جذب سرمایه توسط پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) و همچنین به عنوان رمزارز پایه‌ در پلتفرم‌های معاملات رمزارزی ممنوع اعلام کرد. این سازمان از فعالان حوزه‌ی رمزارزی در این کشور درخواست کرده است تا نظرات خود را در رابطه با مجموعه استاندارد‌های پیشنهادی ارائه کنند.

بیت‌کوین کش، لایت‌کوین و اتریوم کلاسیک در لیست سیاه

قانون‌گذاران تایلند سه رمزارز را از لیست توکن‌های پذیرفته شده برای جذب سرمایه‌ در پیشنهاد اولیه‌ی سکه و معاملات ارزهای مجازی در تایلند حذف کردند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند این خبر را در روز پنجشنبه(28 فوریه 2019) و در وب‌سایت خود منتشر کرد.

در بخشی از این بیانیه می‌خوانیم:

این بروزرسانی چهار رمزارز برای سرمایه‌گذاری در ICOها و معادل‌های معاملاتی آن‌ها ارائه گردیده که بیت‌کوین(BTC)، اتریوم(ETH)، رمزارز شرکت ریپل(XRP) و استلار(XLM) را شامل می‌گردد. همچنین سه رمزارز دیگر با نام‌های بیت‌کوین کش(BCH)، اتریوم کلاسیک(ETC) و لایت‌کوین(LTC) از این لیست حذف گردیده است. Thailand SEC Statement

در نتیجه‌ی این اطلاعیه، BCH، LTC و ETC دیگر واجد شرایط استفاده در ICOها نیستند. همچنین پلتفرم‌های معاملات رمزارزی در این کشور نمی‌توانند از رمزارزهای اشاره شده به عنوان ارز پایه برای معاملات دیگر ارزهای مجازی استفاده کنند.

این بیانیه هیچ دلیلی را برای حذف سه رمزارز اشاره شده ارائه نمی‌کند اما اعلام می‌کند که این تصمیم به تایید و یا رد این رمزارزها محدود نمی‌شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند همچنین اعلام کرد در حالی که صرافی‌های رمزارزی در این کشور توکن‌های قرار گرفته در لیست سیاه را به عنوان رمزارزهای پایه فهرست نمی‌کنند، تصمیم این سازمان از نظر سرمایه‌گذاران متاثر نمی‌گردد.

THAILAND SEC

بر اساس گزارش‌های مختلف، تقریبا 50 پروژه‌ی پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) از کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند درخواست کسب مجوز کرده‌اند. قانون‌گذاران در این کشور از ماه می 2018 گام‌هایی را به منظور ارائه‌ی قوانین شفاف در بازار رمزارزی تایلند برداشته‌اند.

درخواست تحویل داده‌های استاندارد توسط SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند برای پیاده‌سازی چهار چوب قوانین قدرتمند رمزارزها استانداد‌های گزارش شده را برای کسب و کار رمزارزی اصلاح می‌کند. بیانیه‌ی مطبوعاتی بخش نظارت بر قوانین در روز جمعه(1 مارس 2019) از ذینفعان درخواست کرده است که برای مجموعه استاندارد‌های پیشنهادی در تسلیم داده‌های کارگزاری‌های رمزارزی و پلتفرم‌های معاملاتی نظرات خود را ارائه کنند.

بر اساس اطلاعیه‌ی مطبوعاتی، این کمیسیون دو کلاس داده شامل داده‌های معاملات و داده‌های هویتی را درخواست می‌کند. داده‌های معاملات، حجم معاملات، سپرده‌ها، برداشت‌ها و قیمت دیگر صرافی‌ها را شامل می‌گردد. بر اساس اعلام کمیسیون بورس و اوراق بهادر تایلند، داده‌های هویتی آدرس‌های کیف پول، شماره حساب‌ها و دیگر اطلاعات توکن‌های منتشر شده را شامل می‌گردد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند با اظهار نظر در ارتباط با ضرورت تدوین مجموعه قوانین استاندارد در این صنعت اظهار داشت:

یک پایگاه داده‌های استاندارد تنها برای نظارت بر کسب و کار دارایی‌های دیجیتالی سودمند نخواهد بود بلکه همکاری میان اوپراتور‌های تجاری و SEC را در استفاده‌ی بهینه از داده‌های مربوطه در ایجاد تصویر واضح از سراسر صنعت دارایی‌های دیجیتالی گسترش می‌دهد که در طرح‌های توسعه‌ی بازار و حل مشکلات و جلوگیری از خطرات ظاهر می‌شود. Thailand SEC Statement

SEC اعلام کرده است که فعالان حوزه‌ی رمزارزی در این کشور تا 13 مارس 2019 فرصت دارند در این رابطه اظهار نظر کنند.

نظر شما در رابطه با اقدام اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند در ممنوعیت استفاده از سه رمزارز بیت‌کوین کش، اتریوم کلاسیک و لایت کوین در پیشنهاد اولیه‌ی سکه چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا