اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رمزارزهای پایدار در گسترش حوزه‌ی رمزارزی نقش اساسی ایفا می‌کنند

جرج سامن در گزارش بررسی وضعیت رمزارزهای پایدار در سال ۲۰۱۹، اعلام کرد که رمزارزهای پایدار دارای پتانسیل بازار چند تریلیون دلاری هستند

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس گزارش استارت آپ کالیفرنیایی Reserve، فعال در حوزه‌ی رمزارزهای پایدار، این دسته از رمزارزها در پذیرش تکنولوژی بلاکچین نقش کلیدی بازی خواهند کرد. نویسندگان این گزارش معتقدند که رمزارزهای پایدار دارای پتانسیل بازار چند تریلیون دلاری هستند.

این گزارش بر مبنای اطلاعات به‌دست آمده از 40 شرکت رمزارزی و ارزهای پایدار جمع‌آوری شده و با نام «وضعیت رمزارزهای پایدار در سال 2019: هیجان در مقابل واقعیت ارز دیجیتالی جهانی» منتشر شده است. جرج سامن(George Samman) نویسنده‌ی اصلی این گزارش، مشاور صنعت بلاکچین و رمزارزی است. بر اساس این سند، سامن دورنمای رمزارزها را بررسی کرده و سپس به‌طور مستقل یافته‌های خود را به‌طور گسترده‌تری برای صنعت گزارش می‌کند.

تجزیه و تحلیل این گزارش، توسط فعالان بزرگی در این حوزه، همانند Reserve، Arrington XRP Capital و Blocktower ارائه شده است.

این مطالعه ویژگی‌های کلیدی رمزارزهای پایدار را تجزیه و تحلیل می‌کند، به‌طوری که نویسندگان معتقدند که رمزارزهای پایدار می‌توانند در پذیرش گسترده‌ی تکنولوژی رمزارزی مشارکت نمایند.

توسعه‌ی رمزارز‌های پایدار(رمز ارزهای با قیمت ثابت، رمزارزهایی که توسط دارایی‌ها پشتیبانی می‌شود و …) احتمالا نقش مهمی در پذیرش اقتصاد رمزارزی ایفا خواهد کرد. The State of Stablecoins 2019

این گزارش برای نشان دادن تغییرات ارزش رمزارز اتریوم برابری ارزش آن را در ماه‌های مختلف سال 2018 نشان داده است. بعلاوه، نویسندگان معتقدند که کشور‌های در حال توسعه و دارای مشکلات تورمی همانند ونزوئلا و آنگولا اولین پذیرندگان رمزارزهای پایدار خواهند بود. دیگر کشور‌ها این فرآیند را دنبال خواهند کرد. بعلاوه این گزارش تاکید می‌کند که رمزارزها دارای پتانسیل بازار چند تریلیون دلاری هستند.

این گزارش پتانسیل ایفای نقش شرکت‌های بزرگ همانند فیسبوک را در تسهیل پذیرش رمزارزهای پایدار نشان می‌دهد. گزارش منتشر شده نشان می‌دهد که واتس اپ(WhatsApp)؛ شرکت بزرگ فعال در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی، در نظر داشت در انتهای سال گذشته رمزارز پایداری را برای کاربرانش ایجاد کند.

نویسندگان این گزارش معتقدند که «در آینده‌ی نزدیک(12 الی 24 ماه آینده) دلار آمریکا بزرگترین دارایی جاری توکنیزه‌ شده در حوزه‌ی رمزارزی خواهد بود.»

با این وجود در دیگر نتیجه‌گیری ارائه شده در این گزارش اعلام شده است، در صورتی که یک رمزارز پایدار که توسط دلار پشتیبانی می‌شود به‌طور گسترده پذیرش گردد، این موضوع می‌تواند موجب افزایش انتشار ارز فیات و در نتیجه تورم و بی‌ثباتی شود. بر اساس این گزارش رمزارزهای با قیمت ثابت نسبت به ارزهای ملی بر اساس دارایی‌های متنوع‌تری پشتیبانی می‌شوند. نویسندگان با توصیف یک مدل ایده‌آل برای رمزارزهای پایدار آینده، نتیجه‌گیری می‌کنند:

رمزارز ایده‌آل باید بتواند در مقابل نوسانات بازار مقاومت کند، در یک محدوده‌ی قیمتی ارزش خود را حفظ کند و برای معامله‌گران و دیگر فعالان بازار، پارامتر‌های پایداری قابل فهم ساده‌ای داشته باشد. The State of Stablecoins 2019

طرفداران بزرگ رمزارزی، رمزارزهای پایدار را به عنوان رمزارزی با نوسانات کم و قابل پیش‌بینی مطرح می‌کنند که احتمالا می‌توانند توجه سرمایه‌گذاران حقوقی را جلب نمایند. برادران وینکلووس(Winklevoss) که به تازگی رمزارز پایدار خود را با نام Gemini Dollar یا به اختصار GUSD که توسط دلار پشتیبانی می‌شود منتشر ساختند.، معتقدند که رمزارزهای پایدار و اوراق بهادار توکنیزه شده، آینده‌ی نوآوری در حوزه‌ی رمزارزی را تشکیل می‌دهند.

لوزیوس میسر(Luzius Meisser) عضو هیئت مدیره‌ی انجمن بیت‌کوین سوئیس در ابتدای ماه جاری گفت که «رمزارزهای پایدار شرایط را برای ورود شرکت‌های متوسط به حوزه‌ی رمزارزی و بلاکچین فراهم می‌کنند.»

JPMorgan Chase، غول صنعت مالی آمریکا در هفته‌ی گذشته از توسعه‌ی رمزارز پایدار با نام JPM Coin که توسط دلار آمریکا پشتیبانی خبر داد. این رمزارز به منظور افزایش بهره‌وری در تسویه‌ی حساب‌های بین‌المللی استفاده خواهد شد.

نظر شما در ارتباط با نقش رمزارزهای پایدار در گسترش پذیرش جهانی صنعت رمزارزی چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cointelegraph
دکمه بازگشت به بالا