اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

افزایش قابل توجه حجم معاملات شخص به شخص(P2P) بیت‌کوین در اندونزی

پس از انتشار قوانین جدید رمزارزی در این کشور، حجم معاملات هفتگی بیت‌کوین در سایت Localbitcoins سیصد درصد افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • در هفته‌ای که دولتمردان کشور اندونزی قوانین ضد پولشویی را برای صنعت رمزارزی ارائه کردند، معامله‌گران بیت‌کوین فعالیت خود را به سوی صرافی فرد به فرد(P2P) Localbitcoins سوق دادند. داده‌های سایت Coin Dance نشان می‌دهد که کاربران این صرافی در کشور اندونزی، در هفته‌ی گذشته معادل بیش از 730 هزار دلار بیت‌کوین را معامله‌کرده‌اند.

افزایش 300 درصدی در حجم معاملات هفتگی

داده‌های Coin Dance(وب سایتی که حجم معاملات هفتگی Localbitcoins را در بازار‌های مختلف ردیابی می‌کند)، جهش عظیمی را در هفت روز پایانی فوریه 2016 تایید می‌کند.
Localbitcoins بر پایه‌ی معاملات نفر به نفر(P2P) فعالیت می‌کند، در این صرافی کاربران بیت‌کوین را در مقابل ارزهای فیات به شکل محرمانه خرید و فروش می‌کنند.


بر اساس داده‌های Coin Dance، معامله‌گران در هفته‌ی گذشته بیش از 10.3 میلیارد روپیه اندونزی(730 هزار دلار) بیت‌کوین را از طریق Localbitcoins معامله‌کرده‌اند. در حالی که رکورد قبلی 4.5 میلیارد روپیه اندونزی(معادل 319 هزار دلار) بوده است.
این پدیده با اعلامیه‌ی هیئت نظارت بر معاملات قرارداد‌های آتی اندونزی(Bappebti) به منظور تطبیق با قوانین ضد پولشویی همزمان گردید. در این قانون رمزارزها به عنوان نوعی کالای قابل معامله به رسمیت شناخته شده است.
Bappebti پیش از این قانون، الزامات حداقل سرمایه را برای معاملات قرارداد‌های آتی رمزارزی وضع کرده بود که موجب خشم فعالان در این حوزه گردید.

Localbitcoins الزامات قانون‌گذاری را رعایت می‌کند

رفتار معامله‌گران در اندونزی با رفتار فعالان حوزه‌ی رمزارزی ونزوئلایی که در معرض تورم شدیدی قرار دارند، مطابقت دارد. بسیاری معتقدند که Localbitcoins جایگزینی برای فرار از شرط احراز هویت و قانون‌گذاری صرافی‌ها است.
در حالی که معامله‌گران قادرند در این صرافی به‌طور ناشناس معاملات خود را انجام دهند، Localbitcoins تلاش می‌کند قوانین ضد پولشویی و احراز هویت کشور میزبانی خود؛ یعنی فنلاند را رعایت کند.
مدیران این صرافی در ابتدای ماه جاری اعلام کردند که دستورالعمل‌های جدید اتحادیه‌ی اروپا به معنای تغییرات عمده در شرایط احراز هویت کاربران Localbitcoins خواهد بود. جزئیات کامل این تغییرات در ماه مارس ارائه خواهد شد و احتمالا صاحبان حساب‌های کاربری با حجم معاملات بالا را مجبور به ارائه‌ی اطلاعات پاسپورت خود خواهد کرد.
معامله‌گران بیت‌کوین که مایل به حفظ هویت خود هستند می‌توانند از خدمات سرویس‌های غیر متمرکز P2P همانند HodlHodl استفاده نمایند. با این وجود، ساختار معاملاتی صرافی‌های رسمی در معرض تغییر مداوم قرار دارد.

نظر شما در ارتباط با افزایش شدید حجم معاملات فرد به فرد از طریق صرافی Localbitcoins در اندونزی چیست؟ آیا صرافی‌های P2P و غیر متمرکز جایگاه صرافی‌های رمزارزی کنونی را تصاحب خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا