اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

راه‌اندازی مرکز تحقیقات بلاک‌چین در یکی از برترین دانشگاه‌های چین

دانشگاه Fudan با همکاری شرکت بیمه‌ی آنلاین Zhongan اقدام به راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های کشور چین با نام دانشگاه Fudan اخیرا اعلام نموده که با همکاری شرکت بیمه‌ی آنلاین Zhongan و شرکت فناوری Shanghai Zhongren، اقدام به راه‌اندازی یک مرکز تحقیقات بلاک‌چین نموده است. براساس اعلامیه‌های منتشر شده در روز ۱۵ام فوریه این مرکز وظایفی از جمله انجام تحقیقات پایه در زمینه‌ی تکنولوژی بلاک‌چین، نشان دادن و کشف کاربرد‌های این تکنولوژی و همچنین ارائه‌ی آموزش‌های مرتبط برای استعدادیابی، را بر عهده خواهد داشت.

.مرکز تحقیقات بلاک‌چین

 براساس اعلامیه‌های منتشر شده در روز ۱۵ام فوریه، یکی از دانشگاه‌های برتر کشور چین با نام دانشگاه Fudan اخیرا اقدام به راه‌اندازی یک مرکز تحقیقات بلا‌ک‌‌چین کرده است.

طی این اعلامیه، دانشگاه Fudan مرکز تحقیقات مهندسی فناوری بلاک‌چین شانگهای را با همکاری شرکت بیمه‌ی آنلاین Zhongan و شرکت فناوری Shanghai Zhongren ، تاسیس کرده است.

این مرکز به طور مشخص وظایفی از جمله انجام تحقیقات پایه در زمینه‌ی تکنولوژی بلا‌ک‌چین، نشان دادن کاربرد‌های این تکنولوژی و همچنینی ارائه‌ی آموزش‌های مرتبط با استعدادیابی، را بر عهده خواهد داشت.

تاسیس مرکز تحقیقات مهندسی فناوری بلاک‌چین شانگهای، باعث توسعه‌ و رشد صنعت بلا‌ک‌چین در این منطقه شده و احتمالا باعث تسهیل توسعه‌ی اقتصاد شانگهای نیز خواهد شد.

برخی دانشگاه‌های دیگر چین نیز اقدام به اضافه نمودن برنامه‌های آموزشی مربوط به تکنولوژی بلا‌ک‌چین کرده‌اند. به عنوان مثال در ماه ژانویه، موسسه‌ی تحقیقات فناوری مالی دانشگاه Tsinghua(یا THUIFR) پکن با همکاری شرکت پرداخت‌های بلاک‌چینی ریپل(Ripple) از برنامه‌ی اهدای بورس تحصیلی برای تحقیقات در زمینه‌ی بلاک‌چین خبر داد.

هدف از ارائه‌ی این برنامه جمع‌آوری بهترین و برجسته‌ترین فارغ‌التحصیلات چین در سال ۲۰۱۹ است تا بر روی قانون‌گذاری جهانی بلاک‌چین و توسعه‌ی این صنعت کار کنند.

اوایل ماه جاری، موسسه‌ی تحقیقات فناوری مالی دانشگاه Tsinghua به برنامه‌ی جهانی تحقیقات دانشگاهی بلاک‌چین شرکت ریپل(UBRI) پیوست. این برنامه در ماه ژوئن ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده و هدف آن پشتیبانی از تحقیقات دانشگاهی، توسعه‌ی فنی و نو‌آوری در بلا‌ک‌چین، رمزارزها و پرداخت‌های دیجیتال می‌باشد.

به نظر شما دانشگاه‌های ایران چه زمانی به فکر راه‌اندازی چنین مراکزی خواهند افتاد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا