اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

سازنده‌ی بیت تورنت: از اثبات سهام در اتریوم استفاده نکنید!

برام کوهن با انتشار یک پست توییتری نظرات خود را نسبت به فورک جدید اتریوم به اشتراک گذاشت

نکات برگزیده مطلب
  • در جامعه‌ی اتریوم نظرات مختلفی در مورد PoS شدن اتریوم یا ماندن روی الگوریتم اثبات PoW وجود دارد. موافقین ماندن و مخالفین آن هر کدام نظرات متفاوتی دارند که در طول حدود 1 سال اخیر دیده شده است. در این مطلب از نظر «برام کوهن» بهره‌مند می‌شویم. اگر احساس کردید که متن برای شما نامفهوم است، توجه شما را به توضیحات نویسنده در انتهای همین مطلب جلب می‌کنیم.

 

Bram Cohen ، یک برنامه نویس آمریکایی و خالق شبکه‌ی (Peer-To-Peer (P2P یا «همتا به همتا» برای اشتراک گذاری فایل که امروزه آن را «بیت تورنت (BitTorrent)» می‌نامیم، به توسعه دهدگان اتریوم توصیه کرد که از تغییر اجماع آن و مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام (Proof of Stake) خودداری کنند!

نصیحت من به [تیم] اتریوم: (1) رها کردن شاردینگ (2) رها کردن اثبات سهام (3) جداسازی "Out State Transitions" از راه حل‌های خود
نصیحت من به [تیم] اتریوم: (1) رها کردن شاردینگ (2) رها کردن اثبات سهام (3) جداسازی “Out State Transitions” از راه حل‌های خود

آقای کوهن همچنین به تیم توسعه‌دهنده‌ی اتریوم پیشنهاد کرد زمانی که روی بروزرسانی شبکه‌ی بلاکچین اتریوم کار می‌کنند، «”Out State Transitions” را از راه حل‌های خود خارج کنند» و «به شاردینگ (Sharding) پایان دهند.»

در جواب به توصیه‌های کوهن، یک کاربر توییتر با نام (Wall Street 5″ (@Street5Wall” از آقای علی مونیب(Muneeb Ali) که بنیانگذار بلاک‌استک(BlockStack) است پرسید:

چرا پلتفرم او به جای اتریوم، قابل اجرا بر روی Bitcoin SV نیست؟ Wall street 5

 

در اینجا باید توضیح داد که Bitcoin SV، یک فورک از Bitcoin Cash است که به عنوان یک پلتفرم به منظور اهداف کلی برای اجرای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز(DApp) طراحی نشده است؛ علی مونیب همچنین توضیح داده است که BlockStack، بطور واضح برای تسهیل در توسعه دادن نرم‌افزارهای غیرمتمرکز طراحی شده‌ است.

در جواب به کامنت مونیب، کریگ رایت(خالق Bitcoin SV و خالق خودخوانده‌ی بیت‌کوین)، ادعا کرده است که بیت‌کوین و در واقع آنچه که وی از بیت‌کوین تصور می‌کند، یک «ماشین تورینگ» کامل است. رایت همچنین استدلال کرد که بیت‌کوین توانایی عمل کردن به عنوان پلتفرم اجرایی DApp را دارد و استفاده‌های دیگر زیادی دارد.

سگویت(SegWit) «بیشتر از درست کردن یک ایراد»

در همین حال، یک کاربر توییتر به نام «.Critical I» پرسید:

آیا جداسازی State Transitions(نوعی تراکنش درون شبکه‌ای اتریوم)، همان کاری است که SegWit برای بیت‌کوین انجام داده است؟ .Critical I

 

بر اساس نوشته‌ها و نظرات کوهن:

مرتب‌سازی بر اساس سگویت بیشتر از درست‌کردن یک ایراد نسبت به تغییر مدل ثبت تراکنش‌ها بود. بله! ساتوشی قصد داشت برای شروع از مدل (UTXO (Unspent Transaction Output(تراکنش‌های خرج نشده) استفاده کند و به اشتباه تصور می‌کرد که هرچه بیشتر از امضاء استفاده شود، بهتر خواهد بود. اما در نهایت این کار منجر به یک نابسامانی شد. Bram cohen

 

سؤال این است که آیا اجرای اثبات سهام روی اتریوم یک ایده‌ی خوب است؟ اگر چه کوهن فکر می‌کند غیرقابل دسترس است اما یک کاربر توییتر (CogentConch@) اینطور فکر می‌کند:

بسیاری از مردم به دلیل «بروزرسانی اثبات سهام» پیش رو در اتریوم سرمایه‌گذاری کرده‌اند. CogentConch

 

به عقیده‌ی خالق بیت تورنت، برنامه‌های فعلی توسعه‌دهندگان اتریوم ناکارآمد هستند یا فقط در شرایطی کارآمد هستند که شبکه را به سمت تمرکز پیش می‌برند.

توضیح دادن برای فردی که پیشینه‌ی تکنیکی ندارد سخت است!

توضیح دادن State Transitions برای فردی که پیشینه‌ی تکنیکی و دانش فنی ندارد سخت است؛ کوهن در این باره می‌گوید:

این یک ایده است که تراکنش‌ها را روی دیتابیس داشته باشیم و بنابراین تراکنش‌ها وابستگی کامل دارند و به صورت پیشرفته‌تر کاربران دقیقاً می‌دانند چقدر Gas نیاز خواهند داشت. به طور کلی هر جزء از مراحل اجرای تراکنش‌ها و مقدار Gas مصرفی آنها، با دقتی موشکافانه خواهد بود و کوچکترین انحراف از آن منجر به شکست می‌شود. Bram cohen

 

گفتنی است در اکتبر 2018، آقای کوهن نقشه‌هایی را برای اجرای یک رمز‌ارز جدید با نام Chia داشته است که بر مبنای الگوریتم اثبات Proof of Space است که وی مدعی است همان نسخه‌ی اقتصادی‌تر و کم‌هزینه‌تر بیت‌کوین است.

به نظر نویسنده، برام کوهن از مخالفان مهاجرت اتریوم به سمت اثبات سهام است چرا که عقیده دارد مقیاس پذیری شبکه‌ی اتریوم و پردازش قراردادهای هوشمند آن که Gas مصرف می‌کنند ممکن است به مشکل بخورد و شاردینگ را هم غیر ضروری می‌داند. از طرفی عده‌ای به منظور کاهش تولید اتریوم در نتیجه مهاجرت آن به سمت اثبات سهام و افزایش قیمتی آن، در این کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. State Transitions یک اصطلاح تخصصی و ساختاری مربوط به شبکه‌ی اتریوم است که همتای آن در شبکه‌ی بیت‌کوین UTXO می‌باشد.

نظر شما در رابطه با POS شدن اتریوم و اظهارات کوهن چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptoglobe

امیرحسین آذرکیش

بیش از 4 سال کار در فضای کریپتو و تحقیق البته منتهی نشده به توسعه دهندگی من را به سمتی آورد که بتوانم مدعی باشم یک معلم خوب برای یک سیستم دموکراتیک و یک معلم خوبتر برای صنعت ماینینگ که مرتبط با آن است هستم :) زمان کمی دارم ولی خوشحالم اگر گامی بردارم هر چند گمنام به سمت دموکراسی محض برای بشریت! :))
دکمه بازگشت به بالا