اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

قانونگذاری ارز‌های دیجیتال به سبک روسیه

ماینر‌های 15 کشور در تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال روسیه شرکت خواهند کرد

نکات برگزیده مطلب
  • ماینرها از 15 کشور از سراسر جهان تایید کرده‌‌اند که نمایندگان مجلس روسیه را در مورد نحوه ماین ارزهای دیجیتال و بحث در مورد روش‌های خاص کشور خودشان در زمینه تنظیم مقررات ماینینگ، جلسه‌ای داشته‌اند. پس از جلسه، دولت روسیه قصد دارد تا توصیه‌ها و پیشنهادهای قانونی را مطرح کند که در تاریخ 28 دسامبر ارائه خواهد شد.

روسیه میزبان گردهمایی ماینرها
به گفته معاون رئیس کمیته دولتی امور آموزشی و علمی، بوریس چرنیشف (Boris Chernyshov)، دولت روسیه در این هفته روز جمعه، یک نشست جهانی بین ماینرها برگزار می‌کند.
ریانووستی (Ria novosti) در هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گزارش ارائه داد، وی گفت که ماینرها از 15 کشور به نمایندگان مجلس می‌گویند که چگونه ارزهای دیجیتال استخراج می‌شوند و چگونه در هر کشور مقررات تنظیم می‌شوند. او به این نشریه گفت:
” این رویداد با حضور نمایندگان روسیه و کشورهای خارجی برگزار خواهد شد… موضوع اصلی نیز بحث در مورد جهانِ ارزهای دیجیتال است”.

وی افزود که روند گردش مالی ارزهای دیجیتال و رویه‌های نظارتی و نحوه تنظیم مقررات آنها در هر کشور مورد بحث قرار خواهد گرفت.
در جلسه این گونه عنوان شد: “ما برخی از نمونه‌های تجربی از مزارع ماین را داریم، شاید ما آنها را نشان دهیم و برخی ممکن از آن‌ها استفاده کنند. ما یک سیستم رباتیک خواهیم داشت، یعنی ما سعی خواهیم کرد که آینده بانکی و ارز را بررسی کنیم”.

پانزده کشور مشارک خود را در این طرح تایید کرده اند. نمایندگان ایالات متحده، هند، اسرائیل، ارمنستان، ترکیه در این جلسه به ارائه توضیحات خواهند پرداخت و سخنرانان اصلی ما هستند و نمایندگان دیگر کشورها در ادامه جلسه سخنرانی خواهند کرد. Ria Novosti

 

او در ادامه افزود: بنابر اخبار انتشار یافته از این اجلاس: براساس نتایج این نشست، تنظیم کنندگان مقررات روسیه قصد دارند تا “با تهیه توصیه نامه‌ها، درخواست‌های تجدید نظر خود را به دولت فدرال روسیه و سایر سازمان‌های تخصصی اختصاص دهند و ابتکارات قانونی را برای مشکلات پیش رو ارائه دهند “.

Anatoly Aksakov

روسیه قصد دارد تا لایحه‌ای در مورد ارزهای مجازی در این ماه ارائه دهد
به گفته رئیس بخش دولتی کمیته امور مالی، آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov) این لایحه برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه کوین‌ها (ICOs) در روسیه تا تاریخ 28 دسامبر ارائه خواهد شد.
Tass که یک آژانس رسمی خبری می‌باشد به نقل از او در یک کنفرانس مطبوعاتی دیگر در روز پنج شنبه گفت: ” امروز ما یک جلسه کوچک خواهیم داشت، که در آن قبل از ارائه پیش نویس قانون، نکات کلیدی را برجسته کرده و مورد بررسی قرار خواهیم داد. ارزهای دیجیتال در حال حاضر دیگر به عنوان اموال شخصی و دارایی فردی محسوب می‌شوند”.
ودومستی (Vedomosti) شرح داد که این لایحه به طور مشترک توسط وزارت دارایی، بانک مرکزی و نمایندگان دولتی توسعه یافته است. ریاست این بخش اظهار داشت که این لایحه به بیت‌کوین، اتریوم و یا ارزهای مجازی ساخته شده توسط کشورهای دیگر اشاره‌ای نداشته است.
بدون اینکه مشخص شود چگونه این لایحه میزان مالیت بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را محاسبه می‌کند، به نقل از او گفته شد:
“من نظر شخصی‌ام را بیان می‌کنم، این ویژگیِ (یعنی ارزهای دیجیتال) یک ابزار مالی است، یک دارایی مالی است. بر این اساس، گردش مالی آن نباید با پرداخت مالیات برای تراکنش‌های آن جمع شود”.

با اشاره به این که این لایحه همچنین مقررات ICO‌ها را نیر تنظیم می‌کند، آکساکوف اظهار داشت که محدودیتی در میزان سرمایه سالانه برای هر سرمایه گذار برای هر پروژه وجود خواهد داشت. اعلامیه او به همراه جزئیات لایحه، که توسط وزارت امور خارجه در اوایل ماه جاری اعلام شد، منتشر شده است. با این وجود، وی تأکید کرد: “رویکردهای ما عموما سخت‌گیرانه خواهد بود، اما در عین حال انتظار داریم که از دارایی سرمایه‌گذاران نیز حفاظت به عمل آید، به هر صورت تعدادی از قوانین اصلی این بازار تا کنون ارائه شده‌اند”.
رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در ماه اکتبر اعلام کرد برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در ماه جولای سال آینده مجوز گرفته شده است. هنگامی‌که این لایحه تصویب شود، یک بحث تخصصی در مورد این سند آغاز خواهد شد و ” من فکر می‌کنم در ماه مارس این اسناد پذیرش خواهد شد.”

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
BitCoin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا