اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

مدیر‌عامل توییتر: «فکر می‌کنم ارز اصلی اینترنت، بیت‌کوین خواهد بود»

جک دورسی با حضور در برنامه‌ی پادکست Joe Rogan بر تاثیر بیت‌کوین در ارائه‌ی خدمات مالی آسان‌تر نسبت به ارزهای سنتی تاکید کرد

نکات برگزیده مطلب
  • جک دورسی(Jack Dorsey)، مدیر عامل شبکه‌ی اجتماعی توییتر(Twitter) و شرکت خدمات مالی Square با حضور در برنامه‌ی پادکست Joe Rogan اعلام کرد که اینترنت در نهایت ارز خود را خواهد داشت. وی معتقد است که در آخر این ارز احتمالا بیت‌کوین(Bitcoin) خواهد بود. دورسی تاکید کرد که بیت‌کوین ارائه‌ی خدمات را به شکل بهتری نسبت به ارزهای فیات، امکان پذیر می‌کند.

بیت‌کوین، رمزارز اصلی اینترنت

دورسی با حضور در برنامه‌ی پادکست Joe Rogan Experience، که بیش از 4.4 میلیون مشترک(Subscribers) دارد، اعتقاد خود را مبنی بر این‌که تکامل اینترنت به سوی ایجاد یک ارز داخلی بوده است، بیان کرد. از نظر وی، رمزارزی که از نظر ارزش بازار در جایگاه نخست قرار دارد؛ یعنی بیت‌کوین برای این نقش مناسب‌تر است.

 

دورسی با اظهار نظر در رابطه با امکان‌پذیری این موضوع گفت:

من معتقدم که اینترنت ارز داخلی خود را خواهد داشت و فکر می‌کنم این ارز احتمالا بیت‌کوین باشد. من فکر می‌کنم که بیت‌کوین تمامی آزمایش‌ها و اصولی که بر مبنای آن ایجاد شده را پشت سر گذاشته است. بیت‌کوین چیزی است که در اینترنت متولد شد، در اینترنت تکامل یافت، در اینترنت آزمایش گردید و بخشی از اینترنت به‌شمار می‌آید. Jack Dorsey

دورسی در گذشته اظهارات مشابهی را بیان کرده است. وی در می 2018 اعلام کرد که بیت‌کوین باید به ارز دنیای اینترنت تبدیل شود. بنابراین، دورسی می‌گوید که Square تنها بر روی بیت‌کوین تمرکز کرده است و هیچ برنامه‌ای برای پشتیبانی از دیگر رمزارزها در اپلیکیشن Square Cash خود ندارد.

بیت‌کوین امکان ارائه‌ی خدمات گسترده‌تری را ایجاد می‌کند

دورسی به Joe Rogan توضیح داد که بیت‌کوین بُعد دیگری را به هدف ایجاد امکان دسترسی آسان به خدمات مالی افزوده است. وی با توضیح در رابطه با پشتیبانی از بیت‌کوین گفت که این رمزارز به شرکت او امکان ارائه‌ی خدمات به افراد بیشتری در سراسر جهان به شکل بهتری نسبت به استفاده از کانال‌های اصلی (انتقال پول) می‌دهد.

Square

دورسی اینترنت را به یک ملت واحد دیجیتالی تشبیه می‌کند. بنابراین واضح است که ارز خود را داشته باشد که در سراسر اینترنت پذیرش گردد.

در حال حاظر، پول فیات معمولا در معرض سیاست‌های ملی قرار می‌گیرد که ممکن است به مکان‌های مختلف در سراسر جهان محدود گردد. با این وجود، بیت‌کوین صرفا بر اساس الگو‌های ریاضی فعالیت می‌کند و حس اطمینان از بی‌طرفی و جهانی بودن را بدون هر گونه تعصب جغرافیایی و یا سیاسی در کاربر ایجاد می‌کند.

بانک‌ها از تحول آفرینی بیت‌کوین متنفرند

دورسی همچنین در مورد دیدگاه بانک‌ها و دیگر صاحبان سهام در زمینه‌ی تبدیل بیت‌کوین به جریان اصلی مالی جهان صحبت کرد. وی اظهار داشت: عجیب نیست که بانک‌ها و دیگر موسسات مالی طرفدار ویژگی‌های متحول کننده‌ی بیت‌کوین نیستند.

تحلیلگران بانک JPMorgan در ابتدای ژانویه با انتشار گزارشی اعلام کردند که بیت‌کوین تنها در اقتصادی دیجیتالی می‌تواند ارزشمند باشد. وارن بافت(Warren Buffet) در سال 2018 بیت‌کوین را «مرگ موش» نامید، این جمله‌ی عجیب، نشان می‌دهد که بانک‌ها همان «موش‌ها» هستند.

با این وجود، وی به جنبه‌های فلسفی بیت‌کوین در تغییر درک انسان‌ها از چیز‌های ارزشمند اشاره کرد. آزمایش منتقدانه از خطرات و یا روند‌های نوظهور (بیت‌کوین) همانند مسیری که در آن اینترنت ارتباطات و فرآیند‌های جهانی تجاری را دگرگون کرد، برای دورسی اهمیت دارد.

دورسی به عنوان کارشناس وفادار بیت‌کوین با تکرار عقایدش گفت:

تکنولوژی به پیشرفت ادامه می‌دهد تا مقاومت شما را نسبت به آن از میان ببرد(به امری عادی تبدیل شود). Jack Dorsey

نظر شما در رابطه با دیدگاه جک دورسی نسبت به بیت‌کوین چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Bitcoinist
دکمه بازگشت به بالا