اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

انگلیس در حال سر و سامان دادن به موسسات رمزارزی

تاکنون ۶۷ کمپانی مرتبط با صنعت رمزارزی توسط اداره‌ی امور مالی انگلیس(FCA) بررسی شده است

نکات برگزیده مطلب
  • به نظر می‌رسد که اداره‌ی امورمالی انگلیس(FCA) از اوایل ماه نوامبر تا کنون در حال بررسی ۶۷ کمپانی مرتبط با صنعت رمزارزی بوده است. در این بین بررسی‌های مربوط به ۴۹ کمپانی به پایان رسیده و ۱۸ کمپانی دیگر که نامی از آن‌ها برده نشده است، باقی‌ مانده‌اند.

بررسی‌های FCA

گزارشاتی که اخیرا منتشر شده است نشان می‌دهد اداره‌ی امور مالی انگلیس(FCA) از اوایل ماه نوامبر تا کنون در حال بررسی ۶۷ کمپانی مرتبط با صنعت رمزارزی بوده است.

FCA-logo

داده‌هایی که از طریق یک رویداد آزادی درخواست اطلاعات(Freedom of information request) بدست آمده، نشان می‌دهد که در انگلستان یک نگرانی در حال رشد پیرامون استفاده از رمزارزها وجود دارد. اعتقاد بر این است که قانون‌گذاران در نظر دارند تا از رمزارزها برای رفع مخاطرات رو به افزایش سرمایه‌گذاری و تهدیدات بالقوه برای بازار‌های مالی، استفاده کنند. از ۶۷ شرکت بررسی شده توسط FCA، پرونده‌ی ۴۹ مورد در حال حاضر به اتمام رسیده است؛ گرچه به برخی از آن‌ها هشدار‌هایی داده شده بود. لازم به ذکر است که FCA نام ۱۸ کمپانی باقی مانده را فعلا تحت بررسی هستند، ذکر نکرده است.

نگرانی‌های قانون‌گذاری

صنعت رمزارزی در انگلیس تنها در بخش‌های کوچکی قانون‌گذاری شده و دولت نیز اعلام نموده که قصد دارد این موضوع را بهبود بخشد. کریستوفر وولارد(Christopher Woolard) مدیراجرایی تصمیمات استراتژیک و رقابتی در اداره‌ی امور مالی انگلیس، اشاره کرده است که در کنار بانک انگلستان، این سازمان نیز از صنعت رمزارزی حمایت کرده و قصد دارد به رشد آن کمک کند. با این حال، در حال حاضر نگرانی اصلی خطرات مشخص شده توسط ابزار‌های مالی همچون مشتقات است. اوایل سال جاری FCA اعلام کرد که قصد دارد تا فروش قرداد‌های پرداخت مابه‌التفاوت رمزاررزی(CFD نوعی قرار داد بین یک شخص و بانک یا سازمان مالی است که پس از به پایان رسیدن سررسید آن، باید تفاوت قیمت یک دارایی مالی خاص همانند سهام یا کالا را بین زمان شروع قرار داد و پایان آن را پرداخت نمود). CFD نوع خاصی از از مشتقات در نظر گرفته شده که به ویژه برای سرمایه‌گذاران خرد و کوچک خطرناک می‌باشد.

CryptoUK به عنوان انجام بازرگانی انگلیس نیز اعلام کرده است که از مرفی مقررات متناسب پشتیبانی می‌کند.

این انجمن در بیانیه‌ای که اخیرا صادر نموده، اعلام کرد:

ما به صورت نزدیک با سیاستگذاران، از جمله FCA همکاری خواهیم کرد تا قوانین جدیدی را ایجاد کنیم، قوانینی که تعادل بین پایان به رفتار‌های بد و ایجاد یک صنعت هیجان انگیر برقرار می‌کند. CryptoUK

همانطور که سال ۲۰۱۸ به انتها می‌رسد، صنعت رمزارزی نیز همچنان به مبارزه با یک بازار نزولی بلند مدت مشغول است. در ژانویه‌ی سال جاری که برای مجموع سرمایه‌ی در حال گردش بازار رمزارزی بالاترین رکورد قیمت با رقم ۸۰۰ میلیارد دلار به ثبت رسیده بود، حال این سرمایه‌ با کاهش ۷۸ درصدی تنها ۱۲۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. با این حال، با وجود کاهش شدید قیمت‌ها در بازار، علاقه‌ی سرمایه‌گذاران خرد و سرمایه‌گذاران سازمانی به این صنعت همچنان در حال رشد است و بسیاری معتقد‌اند که این تکنولوژی، آینده‌ای روشن دارد.

نظر شما در رابطه با رویکرد انگلیس درباره‌ی رمزارزها چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

منبع
Cryptocoinspy

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی
دکمه بازگشت به بالا